Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Okul kayıt parası.

ahmtkrc

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
378
101
43
Şimdi beyler kardeşim lise 2'ye (10. sınıf) geçerken okul değiştirdi. Sistem üzerinden otomatik kayıt filan yapılıyormuş artık. 12-13 yıl geçti ben liseye kayıt yaptırırken durumları tam bilmiyorum ama kendimi bildim bileli bildiğim bir şey var. Her kayıt zamanında tutup a4 kağıdı istenmesi , pul istenmesi vs. Bugün kayıt yaptıracağız bakalım nasıl bir tabloyla karşılacağız.

haydarigeceler

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
712
240
43
Herşeye zam oldu sadece bunu biliyorum ne kadar ücret gidecek buraya yazarsın

lastking

Aktif Üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
73
4
18
1 pk a4 kagıdını 2 hafta once 12 lıraya almıstım bugun aynı yerden 22 lıraya aldım hersey 2 katı

ahmtkrc

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
378
101
43
Sıfır ücret gidecek. Okulun sitesinde bile idari kadro - öğretmenler olması gereken yere ; bakanlar - kaymakamlar filan koyulmuş. Bu şekilde idari kadro da kendine ve öğretmenlerine yer vermeyen bir okul için ücret vermeyi düşünmüyorum. Anayasa 42. madde arkamda :D

Ugususjs

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
1,904
362
83
Vermeyin kardeşim 300çocuktan kişi başı 100tl alsalar adamlar köşeyi dönüyo

gurkam

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
303
168
43
Ben lise okurken bizim okulda zorunluydu ailemden alırdım vermezdim okula bildiğiniz yasak bu durum kesinlikle vermeyin laf yaparlarsa şikayet edicrğinizi söyleyin

Kaan5948

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
284
22
18
Geçen sene 12 odedik bu sene 15 olmuş paran olcak özel okul açıcan koseyı donersin

turhal60300

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
101
6
18
16 yıllık egitimciyim, eğer okul idaresi giderleri karsilayacak kaynak bulamiyorsa o isi hiç yapmasın.4 yıldır hiçbir veliden talepte bulunmuyoruz.iş çok basit okul kooperatifini islevsel hale getirdik.kantinde satılan en fazla on kalem ürün var.aylik okula getirisi 2000 TL.tum ihtiyacı karşılıyor.bu arada ilkokul ve ortaokulun devlet odenegi yoktur.nadiren milli eğitim sene başı yardim eder,cuzi miktarda.ama liselerin devlet bütçesi oldugunu biliyorum,yanlış bilmiyorsam. Kısacasi kayıt parası vermeyiniz.ha, alınan kayit paralarini usulsuzce kullanabilirler mı? Asla. 1 TL için gorevden el çektirilen iadereciler var.kimse cesaret edemez .o belki eskidendi.

ahmtkrc

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
378
101
43
Dün müsait olamamamdan dolayı gidememiştim. Annem ve kardeşim gitmişler. Anneme 2x a4 kağıdı , klasor , pul vs. istemişler. Gittim dedim kayıt işlemi var vs. En ufak bir şey dese anayasa 42. madde gereği devlet okulları ücretsiz değil mi ? Ben de bağış yapacak durumum yok. Kayıtı yapalım. Cümlesini kurmaya hazır şekilde gittim. Dün talep ettikleri hiç bir şeyi istemeden kayıtı yaptılar geçtiler.

MHKMHK

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
2,751
5,122
113
ben okula kayıt olurken 2 top a4 kağıt almıştım (lisede) yavşaklar okul döneminde fotokopi çekerkende 20 30 kuruş alıyorlar dı.

vermalen33

Üye
Yeni Üye
32
4
8
ben okula kayıt olurken 2 top a4 kağıt almıştım (lisede) yavşaklar okul döneminde fotokopi çekerkende 20 30 kuruş alıyorlar dı.
20-30 kuruş için hiçbir öğretmen kendisine yavşak dedirtmez ha diyecen ki meblağ büyük olsa dedirtir mi yine dedirtmez-dedirtmemeli de.seni esefle kınıyorum delikanlı belliki bi baltaya sap olamamışsın.

haydarigeceler

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
712
240
43
20-30 kuruş için hiçbir öğretmen kendisine yavşak dedirtmez ha diyecen ki meblağ büyük olsa dedirtir mi yine dedirtmez-dedirtmemeli de.seni esefle kınıyorum delikanlı belliki bi baltaya sap olamamışsın.
benim bi hocam vardı herşeyi cebinden veriyordu kardeş o hocadan sonra hiç bi hocayı tanımıyorum . Belkide bundandır çocuğunda siniri bilemezsin ... küfürde etmişse onun tavırı ben birşey diyemem

ahmtkrc

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
378
101
43
Öncelikle tek bir kelimeyle insanı yargılaman mükemmel kardeşlik. Ha tek burada forumda yazıyor diye yargılıyorsan o da çok başka bir şey zaten. Arkadaşın dediğine kıyasla ; üniv zamanı hazırlanma döneminde işini severek yapak bir hocamız kendisi testler , fotokopiler getirirdi. Başka bir hocamız sınıfta kimde bozuk varsa koysun ortaya 10 kuruş ,5 kuruş , 25 kuruş toplayalım fotokopi çektircez hadi derdi. Herkes cebinde kalan artan bulunanla fotokopi çektirirdi. Bir başka hocamız da 50 kuruş herkes versin şunları şunları getireceğim size derdi. Çok basit yaklaşımdan fark ortaya çıkıyor. O arkadaşın durumunu bilmeden yargılaman etmen gerçekten sinir etmedi değil.

olursaolur

¯\_(ツ)_/¯ Şaşırt beni ¯\_(ツ)_/¯
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
2,111
1,132
113
Bundan yilar yilar once lise matematik hicamiz vardi diger siniftan sigra cakmak tezbih toplar getirip bize satardi kendi satigi disinda baska birsey bulsa uzerimizde onuda goturur diger siniflara satardi yani hocadan hocaya degisiyor bu isler haa uni zamaninda hocayi eve davet edip bir kasa birayi kovaya doldurup kupa bardaklarla biraya girisip fb macini izledigimi bilirim yani ogretmen olmus yavasak olmazmi arti artik bir kasa bira almak cok para :(

vermalen33

Üye
Yeni Üye
32
4
8
Bundan yilar yilar once lise matematik hicamiz vardi diger siniftan sigra cakmak tezbih toplar getirip bize satardi kendi satigi disinda baska birsey bulsa uzerimizde onuda goturur diger siniflara satardi yani hocadan hocaya degisiyor bu isler haa uni zamaninda hocayi eve davet edip bir kasa birayi kovaya doldurup kupa bardaklarla biraya girisip fb macini izledigimi bilirim yani ogretmen olmus yavasak olmazmi arti artik bir kasa bira almak cok para :(
genelleme yapmamak lazım demek istediğim o.

olursaolur

¯\_(ツ)_/¯ Şaşırt beni ¯\_(ツ)_/¯
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
2,111
1,132
113
genelleme yapmamak lazım demek istediğim o.
Tabiki herkes farklidir hersey degisir ogretmendir olur iyi olur kotu olur o her meslekte var cumhurbaskani olursun ama bu oruspucocugu olmayacagin anlamina gelmez yani adamlik la alakali birsey meslekle degil kesinlikle

bazukacı

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
1,615
675
113
ben senin demek istediğini anladım da sakat örnek vermişsin biraz aman kendine dikkat et ( cumhurbaşkanı örneği )