Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Pandemi Tam Kapanma Destek 1100 TL

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

EnginAres

Sokaktaki Patiler İçin 1 Kap Su 1 Kap Mama 🙏
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,921
2,043
113
Arkadaşlar konunun haberi var bütün sitelerde ama onu buraya kopyalasam uzun olduğu için eminimki çoğu kişi okumayıp yine soru soracak.
Bu sebep ile çok net ve anlaşılır şekilde bizi ilgilendiren kısımları yazıcam ve bu bilgi kesin net bilgidir bakanın açıklamasıdır.

*Daha önce 1000 tl yardım alanlara (1.2.3 faz) yani yardıma muhtaç olduğu daha once SYV tarafından tespit edilmiş ve onaylanmış kişilere bayrama kadar PANDEMİ TAM KAPANMA DESTEĞİ olarak 1100 tl verilecek.
*Hiçbir şekilde başvuru yapılmayacak daha önce alanların hepsine şuanda da sgk sı yoksa ve evde maaş alan yok ise yani eski şartları devam ediyorsa kesin olarak verilecek.
*Ödemeler daha onceden İBAN NO vermiş ise oraya, eğer vermemiş ise PTT ye yatacak.
*Ödemeler bayrama kadar yapılmış olacak.
*Sorgulamalar E-devlet üzerinden 👉 SOSYAL YARDIM BİLGİLERİ sorgulama bölümünden yapılacak. Eğer orada ödeme görünüyorsa ve İBAN'a gelmemiş ise yine e-devlet'den 👉 PTT KURUM ÖDEMELERİ SORGULAMA bölümünden ptt ye yatıp yatmadığını görebileceksiniz.

Resmi açıklama bakan Yanık tarafından bugün yapıldı.

Umarım sorulacak bütün soruların cevabını yazmışımdır yardımcı olabilmişimdir.

Edit: Dün görünmüyordu birşey ama şimdi baktım 30 nisan tarihinde TAM KAPANMA adi altında bir ödeme görünüyor. Henüz yatmamış ama onaylanmış, kapsam dışına çıktı demek onaylandı anlamına geliyor.
IMG_20210503_113231.jpg

Son düzenleme:

canberk3535

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
5,361
1,184
113
kısa çalışma ödenegi alan arkadaşlar erken yatar mı sizce bu ay ya?

canberk3535

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
5,361
1,184
113
Özel sektör de çalışıp da kçö alan varsa eger 5 inde yatcak yazıyor e devlette ama bayram dolasıyla erken yatar mı acaba

TheDefinity

Kai Hiwatari 🎩
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,371
912
113
Kısmı emekli alanlara da yatıyor mu bilen var mı ?

BJK

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
8,239
4,089
113
Arkadaşlar konunun haberi var bütün sitelerde ama onu buraya kopyalasam uzun olduğu için eminimki çoğu kişi okumayıp yine soru soracak.
Bu sebep ile çok net ve anlaşılır şekilde bizi ilgilendiren kısımları yazıcam ve bu bilgi kesin net bilgidir bakanın açıklamasıdır.

*Daha önce 1000 tl yardım alanlara (1.2.3 faz) yani yardıma muhtaç olduğu daha once SYV tarafından tespit edilmiş ve onaylanmış kişilere bayrama kadar PANDEMİ TAM KAPANMA DESTEĞİ olarak 1100 tl verilecek.
*Hiçbir şekilde başvuru yapılmayacak daha önce alanların hepsine şuanda da sgk sı yoksa ve evde maaş alan yok ise yani eski şartları devam ediyorsa kesin olarak verilecek.
*Ödemeler daha onceden İBAN NO vermiş ise oraya, eğer vermemiş ise PTT ye yatacak.
*Sorgulamalar E-devlet üzerinden 👉 SOSYAL YARDIM BİLGİLERİ sorgulama bölümünden yapılacak. Eğer orada ödeme görünüyorsa ve İBAN'a gelmemiş ise yine e-devlet'den 👉 PTT KURUM ÖDEMELERİ SORGULAMA bölümünden ptt ye yatıp yatmadığını görebileceksiniz.

bro ben baktım internetten sen farklı internetteki farkli ama gönlüm senin anlattıklarından yana insallah doğrudur ben ilk 1000 tl almıştım insallah bunuda aliriz şartlarımız hala aynı cunku

BJK

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
8,239
4,089
113
yoğunluk ta var e devlette giremedik belki de para ptt yatiyordurrrr ahhh ahhh

EnginAres

Sokaktaki Patiler İçin 1 Kap Su 1 Kap Mama 🙏
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,921
2,043
113
bro ben baktım internetten sen farklı internetteki farkli ama gönlüm senin anlattıklarından yana insallah doğrudur ben ilk 1000 tl almıştım insallah bunuda aliriz şartlarımız hala aynı cunku
Bro, Bakan Yanık gayet net bilgi verdi aslında, daha önce pandemi destek yardımdan faydalanmış ve syd tarafından kaydı olup 1000 tl alanlara aynı şartları devam ediyor ise talep alınmadan başvurusuz ve tahmini 2.2 milyon haneye 1.100 tl olarak vereceğiz dedi tekrardan. Ve bunu faz değil pandemi tam kapanma destegi olarak vericez dedi, bayrama da denk getirdiler bir şekilde. Kardeşim bu kadar kısa sürede tek tek herkesi tekrar kontrol edemezler çünkü bayrama kadar bitmiş olacak dedi.

BJK

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
8,239
4,089
113
Bro, Bakan Yanık gayet net bilgi verdi aslında, daha önce pandemi destek yardımdan faydalanmış ve syd tarafından kaydı olup 1000 tl alanlara aynı şartları devam ediyor ise talep alınmadan başvurusuz ve tahmini 2.2 milyon haneye 1.100 tl olarak vereceğiz dedi tekrardan. Ve bunun faz değil pandemi tam kapanma destegi olarak vericez dedi, bayrama da denk getirdiler bir şekilde. Kardeşim bu kadar kısa sürede tek tek herkesi tekrar kontrol edemezler çünkü bayrama kadar bitmiş olacak dedi.
insallah dost vallahi cok iyi gelir sen adamin dibisin allah gönlüne göre versin

xgoktugx29

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
856
846
93
3 kere başvurdum 3 üde işleme devam ediyor 8 aydır ne bankaya para geldi ne pttye işyerindeki kızın arabası var babasının dükkanı ona 2 kez verdiler benim gibi üstüne bişi olmayan anası babası yaşlı garibana vermiyorlar devlet işte iyiye bakıyor kötüyü es geçiyor ne diyim.

Ipswich

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
13,380
5,980
113
bilgi için teşekkürler de ben bunlara geçen seneden beri 3 kez başvurdum 3 ü de reddedildi 2 senedir işsizim günlük bağ bahçe işleri olunca cep harçlığı alıyorum ne adamlara verdiler şu yardımı asıl muhtaç olanlara vermiyorlar bu nasıl haktır. şimdide başvuru yapmayayım diye sayfaya giriyorum hakkımın olmadığını direk söylüyor diğer ülkeler milyonlarca dolar euro dağıtsın bizimkiler böyle gıdım gıdım adam seçerek bir kaç milyon dağıtsın yazık çok yazık koskoca ülke vatandaşına bakamıyor.

BJK

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
8,239
4,089
113
sosyal yardim b8lgisi bulunamamıştır diyor salı günü başvuralım yine

random

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,911
2,912
113
Dostum gayet açıklayıcı olmuş umarım ihtiyacı olan herkese yatar zengin zaten zengin bizim gibi ihtiyac durumunda kim varsa Allah nasip etsin bu paradan yemeyi ve bu illten kurtulmayı

emre5454

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
982
697
93
ben 1 kere aldım oda muhtardan imza atarak banada verirlermi şartlar böyleyse

Wembley

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
153
76
28

Faz 1 den faydalanmis. Sosyal durumunda herhangi bir degisiklik yok. Cevap boyleyken de verecekler mi Screenshot_20210503-042351_Chrome.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...