Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Tarihte Bugün😀

Daimon

Moderator
Yönetici
Moderatör
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
83,650
64,384
113
25 Ağustos

Ekli dosyayı görüntüle 254152

Mircea Lucescu liderliğinde İspanyol devi Real Madrid’i yenerek zafere ulaşan Galatasaray kadrosunda Mário Jardel,
Gheorghe Hagi, Gheorghe Popescu gibi yıldız isimler barındırıyordu.

15’er dakikalık Altın Gol uygulamasının da olduğu uzatma devrelerine geçildi.
Maçın 102. Dakikasında Fatih Akyel’in sağ kanattan açtığı ortada usta golcü Mário Jardel topu ağlarla buluşturdu ve
Galatasaray UEFA Süper Kupanın sahibi oldu.
1661418491944.png

Baikal1

✌️
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
2,601
4,973
113
Biz ne alcaz olum almışız alicagimizi Fener örnek alsın ayrıca üste dünyada sayılı kluplerde bulunan UEFA Super kupasını realin elinden Almışız Real bizi örnek alsın 👌🖕
@Daimon bu gardaş sabah yürek yedim dedi bana herhalde yanında cigerde yedi enerji yaptı Parmak atıp duruyor banla şunu Bi 24 saat aklı başına gelsin

Baikal1

✌️
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
2,601
4,973
113
Biz ne alcaz olum almışız alicagimizi Fener örnek alsın ayrıca üste dünyada sayılı kluplerde bulunan UEFA Super kupasını realin elinden Almışız Real bizi örnek alsın 👌🖕
Real sizin neyini izi örnek alsın la aw 🤣
Bizim hedefimiz jorge babayla seneye Uefa şampiyonlar ligi
Siz neredesiniz bu sene avrupada pardon sivası siz sandım siz yoksunuz 🤣🤣

Daimon

Moderator
Yönetici
Moderatör
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
83,650
64,384
113
@Daimon bu gardaş sabah yürek yedim dedi bana herhalde yanında cigerde yedi enerji yaptı Parmak atıp duruyor banla şunu Bi 24 saat aklı başına gelsin
ARGO yasak .. Üslup önemli konu amacını aşmasın..

Daimon

Moderator
Yönetici
Moderatör
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
83,650
64,384
113

Daimon

Moderator
Yönetici
Moderatör
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
83,650
64,384
113
28 Ağustos:
  • 1963 - Martin Luther King, ünlü I Have a Dream (Bir Hayalim Var) konuşmasını yaptı.
  • 1979 - Nesrin Olgun, Manş Denizi'ni yüzerek geçen ilk Türk kadını oldu.
  • 1988 - İtalyan Hava Kuvvetleri gösteri takımının üç uçağı havada çarpışarak seyircilerin üzerine düştü: 75 kişi öldü, 346 kişi ciddi biçimde yaralandı

Daimon

Moderator
Yönetici
Moderatör
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
83,650
64,384
113

Daimon

Moderator
Yönetici
Moderatör
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
83,650
64,384
113
30 Ağustos Zafer Bayramı

Zafer Bayramı, 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Atatürk'ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz'u anmak için Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde[2] her yıl 30 Ağustos günü kutlanan resmî ve ulusal bir bayram.

Atatürk'ün başkomutanlığında yapıldığı için Başkomutanlık Meydan Muharebesi adıyla da bilinen Büyük Taarruz'un başarıyla sonuçlanmasından sonra Yunan orduları İzmir'e kadar takip edilmiş; 9 Eylül 1922'de İzmir'in kurtarılmasıyla Türk toprakları Yunan işgalinden kurtulmuştur. İşgal birliklerinin ülke sınırlarını terk etmesi daha sonra gerçekleşse de, 30 Ağustos sembolik olarak ülke topraklarının geri alındığı günü temsil eder. İlk kez 1924 yılında Afyon'da Başkumandan Zaferi adıyla kutlanan 30 Ağustos günü, Türkiye'de 1926'dan beri Zafer Bayramı olarak kutlanmaktadır.

1661854265758.png

Daimon

Moderator
Yönetici
Moderatör
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
83,650
64,384
113