Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Tavukçuluk ( Tavuk Satım ) Yapan Var Mı ?

mehmetmyk

01 MYK 01
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,864
2,435
113
Arkadaşlar tavukçu dükkanı açmak istiyorum. Aranızda tavukçuluk yapan varmı dükkanı vs olan. Gerekli izin belgeleri için ne yapmam lazım. Ustalık belgesi isteniyor mu. Konu hakkında bileğisin olan varmı. Teşekkürler

mehmetmyk

01 MYK 01
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,864
2,435
113
@ragnarlothbrok1234 doğru diyorsun hocam da tam benim mahallemde güzel bir dükkan var boydan boya 0 tavukçu var. Güzel iş yapacağını düşünüyorum. Kafamı kurcalayan ustalık belgesi vs yazıyor internette. O sıkıntı olacak doğruysa

Worlddown

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
119
14
18
Ustalik belgesine gerek yokta, barajyoluda çok saçma olur, yukarıda bir yerde yapacaksan şarküteri iyi gider tavukta satarsin. Bu arada kuluckadan sofraya her departmanında çalıştım..

mehmetmyk

01 MYK 01
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,864
2,435
113
@Worlddown hocam sana ilerde bazı sorularım olabilir valla. Sen o zaman anlarsın bu işlerden. Birde ben geçen Beyza tavukçuluk ile görüştüm bayilik vermiyoruz siz iş yeri açıyorsunuz anlaşırsak size tavuk tedariği yapıyoruz yanı size tavuk satıyoruz dedi.

mehmetmyk

01 MYK 01
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,864
2,435
113
@Worlddown yarın belediyeye gidip öğrenmeye çalışacağım bakalım neler gerekli diye

Worlddown

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
119
14
18
@Worlddown hocam sana ilerde bazı sorularım olabilir valla. Sen o zaman anlarsın bu işlerden. Birde ben geçen Beyza tavukçuluk ile görüştüm bayilik vermiyoruz siz iş yeri açıyorsunuz anlaşırsak size tavuk tedariği yapıyoruz yanı size tavuk satıyoruz dedi.
Beyza tali bayi çalıştırır, eskidendi o demirbaslari fabrikaların alması, en kralı tabela yapiyor artık.

Tali bayi : kendi içinde imparatorluğunu kuran firmaların bayileri, beyzada kendi halinde bi imparatorluk.
Satış hacmine göre bayi > ana bayi > dağıtım bayisi > kesimhane olarak ilerlemek daha mantıklı. Ama dediğim gibi küçük saatten yukaridaysa şarküteri daha mantıklı olur, konsepte gore otantikte olabilir, barajyolunun imkanı varsa ama Tavukcu değil döner daha cazip