Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Tazminat Hakkında

eyalet32

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
4,636
1,409
113
Çalışanların çoğu eski biz 4 seneliğiz 1 senelik eleman yok nerdeyse en yenisi 2 sene gelen kaçıyor bi biz kaçamadık artık benimde taakatim kalmadı
Eee yeni gelenlerle aynı parayı diyorsun en yenisi 2 seneyse aranızda uçurumlar yok sanki 30 sene çalışıp yeni işe girenle aynı parayı alıyorsun altı üstü 4 sene biraz daha ekmek yemen lazım sana avukatta yardımcı olamaz ama mesai paramı vermiyorlar diyip çıkarsan bir ihtimal alırsın sonuçta elden verilen para.

NoEscapE

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
5,883
3,599
113
Eee yeni gelenlerle aynı parayı diyorsun en yenisi 2 seneyse aranızda uçurumlar yok sanki 30 sene çalışıp yeni işe girenle aynı parayı alıyorsun altı üstü 4 sene biraz daha ekmek yemen lazım sana avukatta yardımcı olamaz ama mesai paramı vermiyorlar diyip çıkarsan bir ihtimal alırsın sonuçta elden verilen para.
Dost senin dediğin gibi olmuyor o işler kaç kademe var ben Şuan 10 senelik adamın yapabildiği işi yapıyorum ama 2 senelik adam 2 senede bi cacık öğrenmemiş her işi ben yapınca kolay işi o yapınca ne olucak amirler de haklısın diyor ama amirlerde patron yalakası olmuş alayının aq

NoEscapE

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
5,883
3,599
113
Elden verip sigortayı eksik yatırıyorlar bunlar tazminat sebebidir kimse kimsenin enayisi değil hakkını vermiyorlar adam bulamıyorlar 5 kişimin yapacağı işi 2 kişi yapıyor aslında enayi biziz işte ama dediğim gibi borcum olmasaydı zordaydım mecbur kaldık

17alperen17200

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
321
50
28
maaşı elden alman haklı fesih sebebidir kıdem tazminatı alırsın ihbar tazmınatı alamazsın.
notere gidiyorsun şirkete ihtar çekiyorsun şu şu sebeplerden dolayı işi bırakıyorum kalan haklarımın yatırılmasını istiyorum şeklinde. bilgi onlara gidiyor cevap yazacaklar eğer vermezler ise arabulucuya gidip orada çözeceksiniz . eksik sigortanı da yatıracaklar

17alperen17200

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
321
50
28
avukata falan gitme en az %30 alır . dediğim gibi noter için internetten araştırarak bırakma sebebini ve alacaklarının açık şekilde olduğu dilekçeyi yaz noterden şirkete yollt. yollattıgın az zaten sözleşmen fesih ediliyor gelmedi diye kovamazlar.

17alperen17200

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
321
50
28
birde evet eşit işe eşit maaş diye kanunda madde var aslında ama burada kıdem farkı var ise yeni işçi birşey diyemez ama eski işçide patron aynı maaşı verirse birşey diyemez . asgari ücretin üstü devleti ilgilendirmez işçi işveren arasındadır

NoEscapE

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
5,883
3,599
113
avukata falan gitme en az %30 alır . dediğim gibi noter için internetten araştırarak bırakma sebebini ve alacaklarının açık şekilde olduğu dilekçeyi yaz noterden şirkete yollt. yollattıgın az zaten sözleşmen fesih ediliyor gelmedi diye kovamazlar.
Dost ben bazen gitmiyorum işe bazen geç gidiyorum ama dakika dakikasına param kesiliyor bunlar engel olurmu

eyalet32

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
4,636
1,409
113
Elden verip sigortayı eksik yatırıyorlar bunlar tazminat sebebidir kimse kimsenin enayisi değil hakkını vermiyorlar adam bulamıyorlar 5 kişimin yapacağı işi 2 kişi yapıyor aslında enayi biziz işte ama dediğim gibi borcum olmasaydı zordaydım mecbur kaldık
Tamam işte kanka elden aldığın için sigortaya gidip anlat ceza yesin mk sende çıkarsın işten. Avukata da gidebilirsin.

17alperen17200

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
321
50
28
Dost ben bazen gitmiyorum işe bazen geç gidiyorum ama dakika dakikasına param kesiliyor bunlar engel olurmu
geçmişe dönük işlem yapamaz , tutanak tutacak ise gelmediğin zamanlarda tutması lazımdı ama malesef sahte evrak yapılıyor bende tersane de isg uzmanıyım ben bile şahit oldum. en temizi 1 ay sağlam git öyle notere git

Theadren

kαчвєtmєk, kαzαnmαnín вír pαrcαsídír.
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,426
1,412
113
Avukata başvur sağlam bence arabulucu ile para alırsın

Hunreis

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
4,299
1,260
113
Beyler 4 Senedir Çalışıyorum Hakkımın Verilmediğini düşünüyorum ağır sanayide çalışılıyoruz 1 senelik adamlarla aynı parayı veriyolar ne yaptıysam kovulmuyoruz 😂 bu arada maaşın bi kısmı elden veriliyor mesailerde elden veriyolar varmı taktik avukata başvursak sonuç ne olur
Avukata git direk mahkeme ac ihbar kıdem ne varsa alırsın 2 yıla kadar faiziyle beraber alırsın

NoEscapE

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
5,883
3,599
113
geçmişe dönük işlem yapamaz , tutanak tutacak ise gelmediğin zamanlarda tutması lazımdı ama malesef sahte evrak yapılıyor bende tersane de isg uzmanıyım ben bile şahit oldum. en temizi 1 ay sağlam git öyle notere git
Tutanaklar tazminata engel olurmu onu anlamadım

17alperen17200

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
321
50
28
Tamam işte kanka elden aldığın için sigortaya gidip anlat ceza yesin mk sende çıkarsın işten. Avukata da gidebilirsin.
1 kişi 2 kişi ile kolay ceza olmuyor aga tersanelerde çalışan belki 150 bin kişi var bunun 130 bini asgariden yatıyor sigorta devlet biliyor ama toplu şikayet olmazsa ses etmiyor çünkü büyük gelir kapısı

eyesofshadow

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,446
1,686
113
Çıkmak isteyenlerce örgütlenip sendikaya başvurun çıkartırlarsa dava açıp hem geri dönüş hem tazminat parası alırsınız. Yinede bir avukata danış elden para vermek suçtur. Bu tarz konularda işçi haklı bulunuyor tabi avukata verirsen avukatda bu işi bedava yapmayacak aldığın tazminatın yüzde 10umu 20simi olır artık orası anlaşmaya bağlı. En güzeli patronla konuşup tazminatın karşılığı çıkmak istediğini söylersin anlaşmalı olarak ayrılırsın tabi ihbar tazminatı alamican işsizlik maaşıda bunuda göz önünde bulundur.