Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Tecili bozdurunca ne zaman askere giderim?

Dnirses

Tek golden yatan üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,366
336
83
Hemen bozdursam en yakın ne zaman giderim askere

manzak

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
1,011
265
83
Bunu aynı şekilde yabancı şubeye gidip bildir söylerler.

Lacoste52

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
469
125
43
Arkadaşlar bilgisi olan bana da yardımcı olabilir mi üniversite biteli 1 yıl oldu ama ben tecil yaptırmadım hâlâ şimdi gitsem tecil işlemleri için hakkım var mı ertelemeye beni hemen askere alırlar mı ve cezası var mı acaba

ahbic

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
241
47
28
Arkadaşlar bilgisi olan bana da yardımcı olabilir mi üniversite biteli 1 yıl oldu ama ben tecil yaptırmadım hâlâ şimdi gitsem tecil işlemleri için hakkım var mı ertelemeye beni hemen askere alırlar mı ve cezası var mı acaba
askerden en son mezun olduğun tarihten başlayarak 2 yıl sonrasına otomatik tecil ettiriyor sistem seni. Örneğin ben tek ders sınavına girmiştim vaktiyle 27 temmuzda. O tarihi son tarih olarak almış 27 temmuz +2 yıl sonraya tecil yaptırmış otomatik. E-devlet üzerinden görebilirsin zaten

Dnirses

Tek golden yatan üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,366
336
83
Benimde okulum bitti 1 sene oldu bende halen tescilli gözüküyor e devlete bak tescilli olabilirsin halen

ahbic

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
241
47
28
Hemen bozdursam en yakın ne zaman giderim askere
yaş 28 üniversite bitti tecil için temmuza kadar sürem vardı. Bozdurayım gideyim kararı aldım bi , verilen cevap : şubata kadar gel bozdur mayıs haziran gibi alinirsin denildi.

Dnirses

Tek golden yatan üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,366
336
83
yaş 28 üniversite bitti tecil için temmuza kadar sürem vardı. Bozdurayım gideyim kararı aldım bi , verilen cevap : şubata kadar gel bozdur mayıs haziran gibi alinirsin denildi.
Şubattaymis celp dönemi subatta şimdi gitsem alinmam herhalde şubata

smtgs1905

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
2,558
990
113
Kardesim ilk alimda gidersin aynisi benim basima geldi . Ilk celpde aldilar. 2.cisi arkadas demis universite biteli 1 yil olsu demiste kardesim seninde buyuk ihtimal tecil bitmistir sende askerlik subesine git

bookie

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
1,621
300
83
Kardeşim bizim zamanımızda kısa dönem sınavı vardı ondan istesende seni 6 aydan önce biryere gönderemiyorlardı ama şimdi tek tip olduğu için muhtemelen sınav kalkmıştır diye düşünüyorum o yüzden hemen gitmek istiyorum dersen ilk celp dönemi paketlerler seni

bookie

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
1,621
300
83
askerden en son mezun olduğun tarihten başlayarak 2 yıl sonrasına otomatik tecil ettiriyor sistem seni. Örneğin ben tek ders sınavına girmiştim vaktiyle 27 temmuzda. O tarihi son tarih olarak almış 27 temmuz +2 yıl sonraya tecil yaptırmış otomatik. E-devlet üzerinden görebilirsin zaten
o sistem belli olmuyor kardeşim beni bildirmemişti üniversite derdimi anlatana kadar 1 gün karakolda bir gün askerlik şubesinde kalmıştım. Bakaya isen süreç şöyle işliyor seni hemen hastahaneyes sağlık raporuna sevk ediyorlar oradanda sağlık raporunu geri askerlik şubesine veriyorsun yol izni veriyorlar yine paketsin :) TAbi bu ilk bakaya yakalanışın için geçerli ikincisi direk birliğe teslim paketlenmiş halde :)

bookie

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
1,621
300
83
Müdür eskiden sınav vardı belli zamanlarda oluyordu sende girmişsindir şimdi varmı yokmu belli değil birde celpler arttırıldı bildiğim kadarıyla aşa yukarı her ay askere alım var

bookie

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
1,621
300
83
Şimdi bide git Er olarak yap vallahi hiç çekilmezdi ER olarak askerlik allah sabırversin

Dmtm25

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
399
81
28
kütüğüne bağlı yer sıradaki dönemde kaç tertip gönderiyorsa onlarla beraber gidersin ( tahminen max.6 ay)