Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

⚽️Futbol Temsilcimiz Beşiktaş Evinde Eintracht Frankfurt'u Yenip Avrupa Ligi'ndeki İlk Galibiyetini Almak İstiyor

ferdikadıoğlu

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
5,799
2,730
113
Denetim şart. Denetleyeni olmayan bir sistem çürümeye mahkumdur. Yiyen yiyor devlet ile alakası yok reis. Devlet yumruk olacak bu konuda. Bir yıllık kar-zarar şeceresini tutacak. Zarar da hesap soracak.
Ayrıca Turkiyede futbolcudan alınan vergi oranı da çok düşük. Yürürlükte olan Gelir Vergisi Kanunu'na göre Süper Lig'de oynayan futbolculardan yüzde 15 oranında vergi alınıyor. Almanya da bu oran yüzde 40 civarlarında.
Eleştirilecek çok nokta var da uzun uzun yazmak gerekir o zaman. İyi forumlar
Dostum ligin çok kötü olduğu için vergileri de kulüpler ödüyor adam bana kemiksiz paramı vereceksin vergisi Felan beni bağlamaz diyor dediğin gibi çok Şey var da hemen siyasete girip küfür edecek çok insan var

Bernardo1

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,382
1,108
113
Kanunlar sağlamsa delemezsin işte. Yemez yani. Bir de Türkiyede iyi hal diye bir saçmalık var. Adam cinayetten 20 yıl hüküm giyiyor. İçerde uslu durdu diye 3-5 yıla çıkıyor. Sanki uslu durmak zorunda değilmiş gibi bir de aferin uslu durdun diye ödüllendiriliyor
Hukuk bilimi sonucta deney gozlem sonucu verilmis kararlar. Sana gore mantıksız hakime gore mantıklı. Kanunların bir sekilde delinebilecegini ve asıl cozumun toplumsal ahlak ve egitim oldugunu dusunuyorum.
Ingiltere anayasası olmayan bir ülkedir ama sabah gazete almaya giderken bile esnafa günaydın deme zorunlulugu vardır. Örf olmuş adamlarda ve bunu yapmazsan ceza almazsın ama dıslanırsın...

Bernardo1

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,382
1,108
113
Dostum ligin çok kötü olduğu için vergileri de kulüpler ödüyor adam bana kemiksiz paramı vereceksin vergisi Felan beni bağlamaz diyor dediğin gibi çok Şey var da hemen siyasete girip küfür edecek çok insan var
Icardiyi alma 40 milyonu altyapıya harca 5 senede 100 futbolcu cıkmazsa gece vakti erkekler kogusuna ustsuz girerim....

ferdikadıoğlu

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
5,799
2,730
113
Icardiyi alma 40 milyonu altyapıya harca 5 senede 100 futbolcu cıkmazsa gece vakti erkekler kogusuna ustsuz girerim....
Zaten Avrupa'da Galatasaray'ın 2 kupası dışında gram başarımız yok en iyisi yabancı yasağı getirip full yerli ile oynamak zaten Avrupa da başarı yok biraz da böyle deneyelim birşey kayıp etmeyiz

milagroan

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,305
932
113
Altyapıya 4 milyar euro da harca bizimkiler bir şey çıkmaz... Yöneticilerin, eski futbolcuların oğlunu yiğenini takıma alan zihniyetten bir z.k olmaz :d

Mesele para değil, bu kekolar... Bizim yöneticileri koy Real'e 4 sene de batırırlar m.

Bernardo1

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,382
1,108
113
Zaten Avrupa'da Galatasaray'ın 2 kupası dışında gram başarımız yok en iyisi yabancı yasağı getirip full yerli ile oynamak zaten Avrupa da başarı yok biraz da böyle deneyelim birşey kayıp etmeyiz
Bu ulkede ne yetenekli cocuklar var. Bizim mahallede bir cocuk vardı ipe diziyordu herkesi beden hocası klube gonderdi adam aylık aidatını odeyemedi diye gidemedi.

ferdikadıoğlu

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
5,799
2,730
113
Altyapıya 4 milyar euro da harca bizimkiler bir şey çıkmaz... Yöneticilerin, eski futbolcuların oğlunu yiğenini takıma alan zihniyetten bir z.k olmaz :d

Mesele para değil, bu kekolar... Bizim yöneticileri koy Real'e 4 sene de batırırlar m.
4 sene çok dedin adamlar vinijus junioru keser başkanın oğlunu koyar yerine

Bernardo1

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,382
1,108
113

Denetlenmis 40 milyon deyim o zaman dedigin dogru yoksa ayhan akman olmasa bizim altyapidan topcu cikmayacak mesela ne enteresan di mi

milagroan

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,305
932
113
Yerli tutamayız ki, Türk yasağı daha mantıklı. Zaten artık 23'ü görmeden gider hale geldiler.. Yabancı siyahi, maksimum 200 bin dolar sınırıyla transfer yapsınlar... Sokakta Saatçi dolu zaten... 10 seneye borçlar biter. Sıfırdan başlarız.

Bernardo1

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,382
1,108
113
Bir de su var kemal sunal filmlerinde de anlattı. Adam 2 gol atıyor hemen kadınlar pesinden kosuyor. Mankenler de var arkadas. Queresmanın menajeri anlatmıstı her gun onlarca kadın ariyordu queresma ile birlikte olmak icin diye..

blackzero

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,455
1,515
113
Hukuk bilimi sonucta deney gozlem sonucu verilmis kararlar. Sana gore mantıksız hakime gore mantıklı. Kanunların bir sekilde delinebilecegini ve asıl cozumun toplumsal ahlak ve egitim oldugunu dusunuyorum.
Ingiltere anayasası olmayan bir ülkedir ama sabah gazete almaya giderken bile esnafa günaydın deme zorunlulugu vardır. Örf olmuş adamlarda ve bunu yapmazsan ceza almazsın ama dıslanırsın...
Ahlak denen kavram bazı konularda evrenseldir. Dünyanın her yerinde hırsızlık, adam kayırma, devletin malını zimmetine geçirme gibi konular ahlaksızlıktır. Ama o ülkelerde bunun önü yasalarla kesilmezse o toplum yozlaşır. Dünyanın her yerinde emniyet şeridinde araba sürmek ahlaksızlıktır. Ama sen oraya kamera koyup ceza kesmezsen insanlar bunu delerler

Birinin beni öldürmesini onun kendi vicdanına ahlakına bırakmam. Beni öldürdüğü vakit hayatının kayacağının bilincinde olmalı. Anlatmaya çalıştığım şey bu

Bernardo1

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,382
1,108
113
Bu adamlar nasıl sakatlanmasın arkadaş ülke bu..
Adamları rahat bırakmıyorlar😁

milagroan

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,305
932
113
Burası 13. yüz yıl Japonyası gibi... Klan savaşları var sayılır. Bir köyle yanındaki köy arasındaki gelenekler bile farklı.. Bir de sayısız etnik köken, hadi etnik kökeni tutturdun, bu sefer mezhep farkı, o su busu derken Cumhuriyet'inde kırsala yayılamaması, yayılamamışken ak gezenlerin iktidarı vs...

Olmaz senin iş. Buraya anca Kim Young gibi ruh hastasını vericekler, hepimizi kesicek fln. O şekil düzene gireriz... Bizde zombie salgını olsa, zombiler bile birbirine dalar burası benim tarlam diye...

Bernardo1

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,382
1,108
113
Burası 13. yüz yıl Japonyası gibi... Klan savaşları var sayılır. Bir köyle yanındaki köy arasındaki gelenekler bile farklı.. Bir de sayısız etnik köken, hadi etnik kökeni tutturdun, bu sefer mezhep farkı, o su busu derken Cumhuriyet'inde kırsala yayılamaması, yayılamamışken ak gezenlerin iktidarı vs...

Olmaz senin iş. Buraya anca Kim Young gibi ruh hastasını vericekler, hepimizi kesicek fln. O şekil düzene gireriz... Bizde zombie salgını olsa, zombiler bile birbirine dalar burası benim tarlam diye...
Bir inkilap tüm ülkede eş bir şekilde tutmadıysa başarısızdır. Ülkenin o zaman tutan kısmıyla tutmayan kısmanın ayrılması gerekir..Ülkede ortak ahlak olmazsa uzun vadede devlet de ortada kalmayacaktır..

blackzero

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,455
1,515
113
Bir inkilap tüm ülkede eş bir şekilde tutmadıysa başarısızdır. Ülkenin o zaman tutan kısmıyla tutmayan kısmanın ayrılması gerekir..Ülkede ortak ahlak olmazsa uzun vadede devlet de ortada kalmayacaktır..
Türkiye çok zor bir coğrafya. Biz, kültürlerin arasında sıkışmız bir milletiz. Ne batıyız ne Ortadoğuyuz. Tüm sıkıntılar da bu arada sıkışmışlıktan çıkıyor. Çok kültürlü bir ülke olmak bence iyi birşey değil

Son düzenleme:

milagroan

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,305
932
113
Tutmadan çok partili sisteme geçip kaybedersen, netice böyle olur. Karşıt görüşte aslında yalandan karşıt olup amaç soygun olunca :) ortada hiçlik oluyor... Fazla da kafaya takmamak lazım. Türkler olarak devlet işinde başarısız olduğumuz için tarihte durmadan devlet kaybedip en çok devlet kuran biziz.... Türkiye Cumhuriyeti olarak 2040'lara gelirsek bence başarıdır :confused:

Bernardo1

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,382
1,108
113
Tutmadan çok partili sisteme geçip kaybedersen, netice böyle olur. Karşıt görüşte aslında yalandan karşıt olup amaç soygun olunca :) ortada hiçlik oluyor... Fazla da kafaya takmamak lazım. Türkler olarak devlet işinde başarısız olduğumuz için tarihte durmadan devlet kaybedip en çok devlet kuran biziz.... Türkiye Cumhuriyeti olarak 2040'lara gelirsek bence başarıdır :confused:
Bunu tahmin etmek ileri gorusluluktur. Batıcı olacam diyorsan tek parti devam edemezsin. O zaman batıcı olacak demeyecektin. Kuzey kore gibi yapacaktın. Kapatacaktın içeriye ağzını bile açtırmayacaktın. Hem batıcı olacam deyip hem de tek parti devam edemezsin. Öyle bir dünya maalesef yok

milagroan

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,305
932
113
Bunu tahmin etmek ileri gorusluluktur. Batıcı olacam diyorsan tek parti devam edemezsin. O zaman batıcı olacak demeyecektin. Kuzey kore gibi yapacaktın. Kapatacaktın içeriye ağzını bile açtırmayacaktın. Hem batıcı olacam deyip hem de tek parti devam edemezsin. Öyle bir dünya maalesef yok
Batıcı olucam demeyle olunmuyor işte, Fransız ihtilali yaşanmadı. Mucizevi bir şekilde Atatürk denk geldi... Halk batıcı olmak istemiyorsa, batıcı olamazsın. Halkı ikna ve eğitimden sonra çok partili sisteme geçmeyince böyle oluyor. Kaldı ki, batıcılarımız bile batıcı olamadı, özenti oldu... TRT de kovboy filmiyle :) olduk sandılar, ortada bilim olmadı... TV'de saçı açık bir spiker çıkarıp olduk sanırken, köylerde deve sidiği içen vardı şifa diye :D

Baştan sonra skandallar zinciri...

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
83,908
45,411
113
Bu muhabbetin ucu 5 dkya kalmaz tayyipe döner aha buraya yazıyorum 😁