Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Trafik Kazası Tazminatı

BvB

Bir daha kumar oynamayacağıma bahse girerim..
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,245
987
113
Değerli dostlar ,
Ankarada yaşayanlar yada haberlerden izleyenler duymuştur , pazartesi günü kızılayda dolmuş kazası oldu.

Bende dolmuşun içinde olanlardanım çok şükür biz ucuz atlatanlardanız omzumda kırık ve ufak tefek sıyrıklar var , şoför ve 5 yolcu ağır yaralıydı Allah yardımcıları olsun.

Bende hem dolmuştan hem çarpıştığı araçtan davacı olacağım (canını kurtarmışsın para derdine düşmüşsün diyenler olacaktır varsın desinler 3 yaşında oğlum var kaza anında yaşadığımız 30 saniyeyi Allah bilir) .

Kaza öncesine gelecek olursak ;
Dolmuşun hızı en az 110km/h ve kazanın sebebi kırmızı ışık ihlali.

Dava için hangi yolları izlemem gerektiğini bilen varsa yorum yapabilirlermi. Netten biraz baktım ama çok eski tarihli yorumlar.

AKQJ

❝ ғᴀʀᴋɪɴᴅᴀʏɪᴍ ❿'sᴜᴢᴜᴍ ❞
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,620
5,173
113
Değerli dostlar ,
Ankarada yaşayanlar yada haberlerden izleyenler duymuştur , pazartesi günü kızılayda dolmuş kazası oldu.

Bende dolmuşun içinde olanlardanım çok şükür biz ucuz atlatanlardanız omzumda kırık ve ufak tefek sıyrıklar var , şoför ve 5 yolcu ağır yaralıydı Allah yardımcıları olsun.

Bende hem dolmuştan hem çarpıştığı araçtan davacı olacağım (canını kurtarmışsın para derdine düşmüşsün diyenler olacaktır varsın desinler 3 yaşında oğlum var kaza anında yaşadığımız 30 saniyeyi Allah bilir) .

Dava için hangi yolları izlemem gerektiğini bilen varsa yorum yapabilirlermi. Netten biraz baktım ama çok eski tarihli yorumlar.
Gecmis olsun hacı uzun vadeli gibi cok ugrastirir

• Beğen
Tepkiler: BvB

inflame

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
898
617
93
Değerli dostlar ,

öncelikle geçmiş olsun .avukatlar dururken burda sorman biraz garip . 1. ağızdan daha sağlıklı bilgiler alabilirsin. en kötü bir adliyeye git baro odasına gir avukatlara sor 5 dk lık iş

Kaneko55

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
5,528
4,798
113
Haci öncelikle geçmiş olsun.. dawa acmak icin kendine oncelikli sahit bulman lazim arti mahkemeye kaza sonrasi hastane raporu felan sunman lazim.. ama genede awukatlarla görüş wardir bir yolu..

• Beğen

ShakeLarkin

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
6,133
2,390
113
Geçmiş olsun dostum hem sana hem dolmustakilerin Allah şifasini versin

• Beğen

osamur78

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,627
928
113
guvenılır bır sıgorta sırketı bul sen kılını kıpırtdatmıyorsun oncelıkle sıkayetcı ol avukatlarda ıs uzun surer sıgortacıların ısı bu hızlı bır sekılde halledılır sana rapor almada falan bayagı ıse yarıyorlar ama guvenılır olması lazım arastır guzelce guvenılırı bul 1 kurus masraf etmıyorsun parayı aldıgın zaman bellı bır komısyonla calısıyorlar kırık varsa bellı bır para alabılırsın benımde esıme araba carptı %100 kusurluydu 90 k para aldık hem adamdan hem karsı tarafın sıgorta sırketınden avukatla ugrasma

cenkkocak34

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,410
1,982
113
Değerli dostlar ,

Geçmiş olsun kardeşim allah korumuş ben 2014 te kaza geçirmiştim arkadaşım dediğim hıyarla birlikte yaptık kazayı tek taraflı bi kaza başta şikayetçi olmamıştım ancak beni kaza yerinde bırakıp kaçtığını duyduktan sonra direk şikayetçi oldum . sadece kaza davalarına bakan sigorta şirketleri var hastane raporun ,iş görmezlik raporunu ve adliyeden kazayla ilgili gerekli belgeleri iste sonrasında bu işi yapan sigorta şirketine git onlar seni yönlendirecek ! Ben 2014 te 25 k tazminat almıştım %40 ini dava ile uğraşan yer aldı . yapacağın ilk şey ankarada kaza ve ihmalkarlık ile ilgili bu tür davalar ile uğraşan sigorta&avukatlık şirketi bulmak ! Onlar gerekeni yapacaklar ve tek kuruş ödemeyeceksin her şeyi onlar hallediyor. Ortalama 8 ay ile 1.5 yıl arası sürer ancak eninde sonunda sonuçlanıyor. Tekrar geçmiş olsun

• Beğen

BvB

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,245
987
113
öncelikle geçmiş olsun .avukatlar dururken burda sorman biraz garip . 1. ağızdan daha sağlıklı bilgiler alabilirsin. en kötü bir adliyeye git baro odasına gir avukatlara sor 5 dk lık iş
Değerli tavsiyen için teşekkür ederim dostum. Bizde kör cahil değiliz ama avukatın yanına sıfır bilgiyle gidersen aldığın 10bin lira tazminatın 8bin lirasına çöker. Bak yorumlarda başından geçmiş yol gösteren insanlar var fena mı oldu

BvB

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,245
987
113
guvenılır bır sıgorta sırketı bul sen kılını kıpırtdatmıyorsun oncelıkle sıkayetcı ol avukatlarda ıs uzun surer sıgortacıların ısı bu hızlı bır sekılde halledılır sana rapor almada falan bayagı ıse yarıyorlar ama guvenılır olması lazım arastır guzelce guvenılırı bul 1 kurus masraf etmıyorsun parayı aldıgın zaman bellı bır komısyonla calısıyorlar kırık varsa bellı bır para alabılırsın benımde esıme araba carptı %100 kusurluydu 90 k para aldık hem adamdan hem karsı tarafın sıgorta sırketınden avukatla ugrasma
Çok sağol dost kıymetli tavsiyelerin ve ne yazıkki acı tecrübe edinmişsin, Allah tekrar ysşatmasın

BvB

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,245
987
113
Geçmiş olsun kardeşim allah korumuş ben 2014 te kaza geçirmiştim arkadaşım dediğim hıyarla birlikte yaptık kazayı tek taraflı bi kaza başta şikayetçi olmamıştım ancak beni kaza yerinde bırakıp kaçtığını duyduktan sonra direk şikayetçi oldum . sadece kaza davalarına bakan sigorta şirketleri var hastane raporun ,iş görmezlik raporunu ve adliyeden kazayla ilgili gerekli belgeleri iste sonrasında bu işi yapan sigorta şirketine git onlar seni yönlendirecek ! Ben 2014 te 25 k tazminat almıştım %40 ini dava ile uğraşan yer aldı . yapacağın ilk şey ankarada kaza ve ihmalkarlık ile ilgili bu tür davalar ile uğraşan sigorta&avukatlık şirketi bulmak ! Onlar gerekeni yapacaklar ve tek kuruş ödemeyeceksin her şeyi onlar hallediyor. Ortalama 8 ay ile 1.5 yıl arası sürer ancak eninde sonunda sonuçlanıyor. Tekrar geçmiş olsun
Allah razı olsun , çok geçmiş olsun allah tekrar yaşatmasın bu durumu inşallah. Tavsiyelerin için teşekkür ederim

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
82,782
44,761
113
Değerli dostlar ,

Gecmis olsun kardes.ben anlamam bu islerden yorum yok.

• Beğen

inflame

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
898
617
93
Avukatlar bedava bilgi vermiyor kardes.burda ucretsiz bilgi alinabilir
yanlış biliyorsun. avukatlar bedava bilgi veriyor. yargıya taşınırsa kazanmanız dahilinde belli bir ücret alıyorlar. ben en az 4-5 tane olaydan gittim değişik değişik avukatlardan hemde bürolarından bilgi aldım parasız. ayrıyetten adliyenin barosundaki avukatlarda yol gösteriyor ve parasız . nolur şöyle bilginiz olmadan sallamayın

Kaneko55

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
5,528
4,798
113
yanlış biliyorsun. avukatlar bedava bilgi veriyor. yargıya taşınırsa kazanmanız dahilinde belli bir ücret alıyorlar. ben en az 4-5 tane olaydan gittim değişik değişik avukatlardan hemde bürolarından bilgi aldım parasız. ayrıyetten adliyenin barosundaki avukatlarda yol gösteriyor ve parasız . nolur şöyle bilginiz olmadan sallamayın
Haci söylede birsey war ekleme yapman lazim awukat sana yol gösterir dawaa acalim der ama kafadan sana dawa dosya masrafi cikartir onu senden talep eder.. bilgi verirken tabiki ücret talep edemez..

inflame

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
898
617
93
Haci söylede birsey war ekleme yapman lazim awukat sana yol gösterir dawaa acalim der ama kafadan sana dawa dosya masrafi cikartir onu senden talep eder.. bilgi verirken tabiki ücret talep edemez..
dava dosya masrafı zaten her davada çıkıyor edevlette bile dava masrafları görünür. dava masraflarının stabil sabit ücretleri vardır 50-100 tl arasında bir şey. onun haricinde avukatın kendi parası alacağı vardır. dava masrafı ayrı avukatın alacağı ücret ayrıdır. bizzat başıma geldi kardeş kaç defa hayır bilmesem zaten konuşmam başıma geldi diye yazıyorum. 6 tane dava açtım en düşüğüne 40 tl en yükseğine 78 tl dava dosya parası verdim.

ve evet avukat bilgi verirken ücret talep etmez edemez bu yasal olarak mümkün değil zaten. o söylemine bende katılıyorum. ha davayı açar kendisi davayı kazanırsa belli bir ücret tabiikide alır. kaybedelirsede yine belli bir ücret alır ama öyle büyük miktarlar almaz yukarıda söylediği gibi konuyu açanın :D

Gokhandgnc35

Kırmızısı Yoktur Aşkın Ya Sarıdır Ya Lacivert 💛💙
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
10,796
10,397
113
Değerli dostlar ,

Dostum çok ama çok geçmiş olsun.Allah beterinden saklasın.
Acil değilse eger bilgi alabilirsem kuzenim avukat bi danisayim