Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Türkiye 'de Deprem..

lumberjack

Çikolata gibi tatlısın ver aşkına kıtlasın 🍫
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,666
3,871
113
912 yükselmiş vefat sayısı :(

SaulGoodman

----
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
3,348
3,204
113
CÜMLETEN HERKESE GEÇMİŞ OLSUN DİLİYORUM, TÜM TÜRKİYEMİZİN BAŞI SAGOLSUN, BURADAN ENKAZ ALTINDA OLAN YARDIMA İHTİYACI OLAN ARKADAŞLAR VARSA YAZSIN ULAŞTIRALIM

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
81,968
44,345
113
912 yükselmiş vefat sayısı :(
O daha hic bisey degil.enkazda kimbilir kac bin kisi var yikilan binalar hep buyuk binalar 10+katli ve oyle boylede yikilmamislar bildigin kum gibi olmslar.ozellikle 2000 sonrasi binalarda kurallar cok katiydi kalite bakimindan nasil hala bu kdr dandik yapilar var aklim almiyor.yavsak muteahitler 3 5 kurus fazla kazanicam diyr mazlemeden calarken insanlarin yasamlarinida calmis oldular.hastanne bile yikilmis sicayim boyle isin icine ulan devlet hastahanesi nasil yikilir ak ya

lumberjack

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,666
3,871
113
CÜMLETEN HERKESE GEÇMİŞ OLSUN DİLİYORUM, TÜM TÜRKİYEMİZİN BAŞI SAGOLSUN, BURADAN ENKAZ ALTINDA OLAN YARDIMA İHTİYACI OLAN ARKADAŞLAR VARSA YAZSIN ULAŞTIRALIM
10 şehirde kimse evine giremiyor yerle bir olmuş heryer resmen hala yıkılan binalar varmış tabi Boş şu an o binalar artcılar bile 5.6 dan fazla

Enişte

Anketör Enişte
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
71,785
76,241
113
Gece ve karakış ta olması çok kötü. Kader işte ne olduğunu anlamadan ölenler oldu çok acı. Yıkılan hastaneler var insanın içi sızlıyor.

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
81,968
44,345
113
Twtrda cok kotu seyler var burda paylasip insanlarin moralini bozmak istemedim.volkan demirelin bile pskoloji gitmis adam hungur hungur agliyor inanilmaz seyler var.her yer yikilmis bu haberlerde gordugunuz seyler gercek deil yikim inanilmaz fazla cok minimize veriyorlsr rakamlari.bi cadede video cekilmis saglam bine yok hepsi yikilmis bunlar 14 kisi ölmus diyor lan o videodaki her hinada en az 50 kisi var video 30 sn ve en az 50 bina var videoda ve sadece 1 cadede ilerliyor bunlar 14 olu diyor

lumberjack

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,666
3,871
113
O daha hic bisey degil.enkazda kimbilir kac bin kisi var yikilan binalar hep buyuk binalar 10+katli ve oyle boylede yikilmamislar bildigin kum gibi olmslar.ozellikle 2000 sonrasi binalarda kurallar cok katiydi kalite bakimindan nasil hala bu kdr dandik yapilar var aklim almiyor.yavsak muteahitler 3 5 kurus fazla kazanicam diyr mazlemeden calarken insanlarin yasamlarinida calmis oldular.hastanne bile yikilmis sicayim boyle isin icine ulan devlet hastahanesi nasil yikilir ak ya
Knk onunlada alakası var ama deprem acayip büyük ve çok uzun sürmüş 1 bucuk dk bu depreme dayanan binanın mütahitindden işci sinin mimarının eli öpülür raylı sistem olsa bile zor dayanır çok uzun sürmüş 1 bucuk dk 7.7 ne demek abi bi düşün deprem simülasyon ları oluyor gitde bir tecrübe et benim 3 4 büyüklüğünde ödüm kopuyor 15 20 sn yede

nişantaşı

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
24,967
22,552
113
Knk onunlada alakası var ama deprem acayip büyük ve çok uzun sürmüş 1 bucuk dk bu depreme dayanan binanın mütahitindden işci dinin mimarının eli öpülür raylı sistem olsa bile zor dayanır çok uzun sürmüş 1 bucuk dk 7.7 dne demek abi bi düşün deprem simülasyon ları oluyor gitde bir tecrübe et benim 3 4 büyüklüğünde ödüm kopuyor 15 20 sn yede
Defiklerine katiliorum jsponya bu isi cozmus cozulemeyecek hicbisey yoktur.saglam yapi ulkece sorunumuz

Abuzerkömürcü

Tamam
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
57,653
25,418
113
Twtrda cok kotu seyler var burda paylasip insanlarin moralini bozmak istemedim.volkan demirelin bile pskoloji gitmis adam hungur hungur agliyor inanilmaz seyler var.her yer yikilmis bu haberlerde gordugunuz seyler gercek deil yikim inanilmaz fazla cok minimize veriyorlsr rakamlari.bi cadede video cekilmis saglam bine yok hepsi yikilmis bunlar 14 kisi ölmus diyor lan o videodaki her hinada en az 50 kisi var video 30 sn ve en az 50 bina var videoda ve sadece 1 cadede ilerliyor bunlar 14 olu diyor
Maraş antep Hataydan görüntü vermiyorlar şuanda ama sosyal medyadan görüyoruz Maraş en felaketi şuan

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
81,968
44,345
113
Knk onunlada alakası var ama deprem acayip büyük ve çok uzun sürmüş 1 bucuk dk bu depreme dayanan binanın mütahitindden işci sinin mimarının eli öpülür raylı sistem olsa bile zor dayanır çok uzun sürmüş 1 bucuk dk 7.7 dne demek abi bi düşün deprem simülasyon ları oluyor gitde bir tecrübe et benim 3 4 büyüklüğünde ödüm kopuyor 15 20 sn yede
Kardes ben binanin yikilmasina itiraz etmiyorum evet depre guclu binayida yikar ama boyle tuzla buz olmasi cok sacma tek 1 duvar saglam deil bildigin tuzla buz olmus binalar bi kolon 1 duvar saglam kalmazmi yahu kolonlar bile tuzla buz ki kolonlar binanin iskeleti zaten

nişantaşı

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
24,967
22,552
113
99 depreminden sonra binalar yenilendimi hayir sorun burada bsk yine basimixa grldi.bilimadamlari uyardi yapilar yenilensin yenilnmeli dendi tabikide yennilenmedi.yine yenilenmeyexek unutulip gidecek

nişantaşı

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
24,967
22,552
113
Maras diye bi sehir kslmamis keza hatayda ole sonra antep bu 3 il acaip sikinti onbinlerce bina yikilmis

lumberjack

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,666
3,871
113
Kardes ben binanin yikilmasina itiraz etmiyorum evet depre guclu binayida yikar ama boyle tuzla buz olmasi cok sacma tek 1 duvar saglam deil bildigin tuzla buz olmus binalar bi kolon 1 duvar saglam kalmazmi yahu kolonlar bile tuzla buz ki kolonlar binanin iskeleti zaten
Çoğu yeni bina demiri betonu kalitesiz binalar tuzla buz olan o binalar bu binaları yapanlarda katildir açık ve net bu ülke deprem bölgesi bilinçli kasıtlı yapılmış malzeme çalınmış denetleyen ruhsat veren herkes cezalandırılmalı

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
81,968
44,345
113
Deprem icin bitti tekrar basladi dendi.bunu anlamak icin bu vieoyu izlemeniz yeterli bursai buyuk ihtimal zemin kat ust katlari siz dusunun