Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet 3 Yıldır Çalıştığım İş Yerinden 1 - 2 Saat Sonra Benden Karar Bekliyorlar

Müslüm75

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,758
999
113
Bende 20 yıllık Çelik konstrüksiyon imalat ve montaj ustasıyım bu meslek ciğerlerimi bitirdi mesleği bıraktım dostum. İllaki işten çıkıyorsan tazminatını alıp bir tane bmc pikap al karton naylon topla günlüğün 1 kdan aşağı düşmez. Allah yardımcın olsun inşallah
Allah razı olsun abi bende soğudum işten iş yerindekilerden en iyisi bu hakkım da

Emrah1313

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
6,289
3,924
113
Allah razı olsun abi bende soğudum işten iş yerindekilerden en iyisi bu hakkım da
Zaten atölye ortamından nefret ettiğim için son 3 yılı montaj şefi olarak çalıştım. Ağır sanayi sınıfı olduğu halde it kadar değer vermediler. Ben artık patron milletini memnun etmiyorum çok şükür kör kötü bir pikabım var akşama kadar hurda topluyorum kafam rahat

Müslüm75

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,758
999
113
Zaten atölye ortamından nefret ettiğim için son 3 yılı montaj şefi olarak çalıştım. Ağır sanayi sınıfı olduğu halde it kadar değer vermediler. Ben artık patron milletini memnun etmiyorum çok şükür kör kötü bir pikabım var akşama kadar hurda topluyorum kafam rahat
Allah daha çok versin abi bakalım bizde bi ekmek kapısı buluruz böyle devam etmez

sevketd

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
480
55
28
Bak kardeşim 2 sayfayı okudum bence beni de dinle . Anlaşmalı çıkarsan İŞE DÖNÜŞ davası açma hakkın olmuyor. Tüm hakların dedikleri Tazminat+İhbar+İzin parası. Ama anlaşmalı değil de tek taraflı sözleşmeyi işyeri fesh ederse İşe İade davası açman durumunda tüm bunlara ilave 2 ile 8 maaş arası tazminat alabilirsin . Yada işe geri dönersin dava süresince almadğın maaşları da alırsın.
Ben işten ayrılırken İkale ödemesi diye adlandırılan 3 maaş tutarında ödeme almıştım. Hatta bana 1 maaş önermişlerdi itiraz ettim 2 saat içerisinde 3 maaş olarak anlaştık. Bir avukat bana 4 maaştan azına razı olma demişti ama dava sürecini yaşamak istemediğim ve dava açmazsam parayı hemen alabileciğim dava açarsam muhtemelen uzun süreceği için 3 maaşa razı oldum

sevketd

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
480
55
28
Selamun aleyküm arkadaşlar 3 yıldır çalıştığım iş yerinden 1 2 saat sonra benden karar bekliyorlar çıkarsam tüm haklarımı verceklerini söylediler daha önce hiç bi yere bu kadar süre çalışmadım pek bilgim yok yani neye imza atim neye atmiyim işsizlik maaşı hiç almadım alabilirmiyim bilgi verimisiniz 22 bin maaş alıyorum bürüt 26 gösteriyor
Bak kardeşim 2 sayfayı okudum bence beni de dinle . Anlaşmalı çıkarsan İŞE DÖNÜŞ davası açma hakkın olmuyor. Tüm hakların dedikleri Tazminat+İhbar+İzin parası. Ama anlaşmalı değil de tek taraflı sözleşmeyi işyeri fesh ederse İşe İade davası açman durumunda tüm bunlara ilave 2 ile 8 maaş arası tazminat alabilirsin . Yada işe geri dönersin dava süresince almadğın maaşları da alırsın.
Ben işten ayrılırken İkale ödemesi diye adlandırılan 3 maaş tutarında ödeme almıştım. Hatta bana 1 maaş önermişlerdi itiraz ettim 2 saat içerisinde 3 maaş olarak anlaştık. Bir avukat bana 4 maaştan azına razı olma demişti ama dava sürecini yaşamak istemediğim ve dava açmazsam parayı hemen alabileciğim dava açarsam muhtemelen uzun süreceği için 3 maaşa razı oldum

Müslüm75

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,758
999
113
Banada söylediler 3 maaş +kdem +ihbar alcakmışım bide dicem işte işşizzlik maaş için

tanergrsu

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,635
2,112
113
Parani almadan hiçbir yere imza atma kıdem ihbar varsa yıllık izinlerini hesapla alacağım bu de bir de kalan maasin varsa onu hesapla sonra para hesaba düşünce nereye imza atirmak istiyorlarsa at

Caffcaff

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,094
350
83
Bende 20 yıllık Çelik konstrüksiyon imalat ve montaj ustasıyım bu meslek ciğerlerimi bitirdi mesleği bıraktım dostum. İllaki işten çıkıyorsan tazminatını alıp bir tane bmc pikap al karton naylon topla günlüğün 1 kdan aşağı düşmez. Allah yardımcın olsun inşallah
Kral o tür işlerden kendi istifa edip çıkabilirsin tazminstını da alabilirsn

Müslüm75

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,758
999
113
Tazminatı verecekmiş ya ne farkeder
Ben çıkmak istiyorum dedim haklarını vercez dediler kağıtta şey yazmışlar permonmas düşüklügu 4857 iş kanunun 17 maddesine göre 25/03/2024 tarihinde fesih edilmiştir yasan haklarınız ödenecektir diye imzaladım bende bu hafta sonuna kadar yatarmış

Lawlss

Kumarı bıraktım, kendinize iyi bakın
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
7,422
5,757
113
Tazminatını alınca payfix atacam haber verirsin MÜSLÜMÜMMM