Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet 3 Yıldır Çalıştığım İş Yerinden 1 - 2 Saat Sonra Benden Karar Bekliyorlar

crazyboys

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
3,272
2,380
113
Alırsın kazasiz ins kardeşim bende de astim alerjik çıktı tekstil de çalışıyorum göğüs uzmanı başka birim önerilir astim alerjik yazdı ben forklift operatörü olarak çalışıyorum fabrika doktoru seni verebilecek her alan tozlu kimyasal duman var dedi yarin sabah iş çıkışı muhasebe çağırıyor dedi ne demem gerek dostlar farz edelim başka branş bolum değişikliği yapacaz derse normalde astim olanı ise almıyorlar boğazıma kadar borç batagindayim

Brakee

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
5,037
3,387
113
Alırsın kazasiz ins kardeşim bende de astim alerjik çıktı tekstil de çalışıyorum göğüs uzmanı başka birim önerilir astim alerjik yazdı ben forklift operatörü olarak çalışıyorum fabrika doktoru seni verebilecek her alan tozlu kimyasal duman var dedi yarin sabah iş çıkışı muhasebe çağırıyor dedi ne demem gerek dostlar farz edelim başka branş bolum değişikliği yapacaz derse normalde astim olanı ise almıyorlar boğazıma kadar borç batagindayim
Kardeş bizim bir arkadasta sonradan hastalıklar çıktı bizde tekstil isindeyiz.baska bölüme alalım falan filan dediler bizimki kabul etmedi haklarımı verin dedi çalışmak istemiyorum dedi.aldi gitti.

crazyboys

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
3,272
2,380
113
Kardeş bizim bir arkadasta sonradan hastalıklar çıktı bizde tekstil isindeyiz.baska bölüme alalım falan filan dediler bizimki kabul etmedi haklarımı verin dedi çalışmak istemiyorum dedi.aldi gitti.
Yok baba adamlar eşekten in diğer eşeğe bin diyor ben kabul etmedim bolum değişikliğini adam diyor o zaman sende art niyet var diyor ben diyorum astim alerjik oldum çalışmak istemiyorum adam devlet hastanesinin verdiği imzalı mühürlü astim alerjik başka birim önerilir yazısını kale almıyor normal de astim olanı ise almıyorlar olanida tazminat vermek için çıkış vermiyorlar bende dedim meslek hastalığına gidip şikayet edecem sen bilirsin dediler astim alerjikten heyette yüzde kaç rapor alabilirim bilen var mı adam utanmadan olctuk bictik herhangi bir zarar verecek madde bulamadık diyor havada kimyasal duman milyonlarca elyaf tozu zararsizmis yersen avukata versem dünya kadar para gidecek napacam bilmiyorum fabrika doktoru seni nereye versek toz kimyasal duman diyor ik bölümü ayrı diyor

Müslüm75

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,758
999
113
Şimdi daha önce işsizlik maaşı hiç almadım gidicem şimdi iş kura ne yapmam lazım evrak falan ne götürmem lazım

Rmzn2525

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,314
621
113
Selamun aleyküm arkadaşlar 3 yıldır çalıştığım iş yerinden 1 2 saat sonra benden karar bekliyorlar çıkarsam tüm haklarımı verceklerini söylediler daha önce hiç bi yere bu kadar süre çalışmadım pek bilgim yok yani neye imza atim neye atmiyim işsizlik maaşı hiç almadım alabilirmiyim bilgi verimisiniz 22 bin maaş alıyorum bürüt 26 gösteriyor
1 yıllık tüm kazancın dahil 1 giydirilmiş bürüt ikramiye prim gibi şeyler varsa eklenecek

ka1gan

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,206
1,133
113
alacağına dair imza almadan sakın böyle bir şey yapma.

Rmzn2525

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,314
621
113
Selamun aleyküm arkadaşlar 3 yıldır çalıştığım iş yerinden 1 2 saat sonra benden karar bekliyorlar çıkarsam tüm haklarımı verceklerini söylediler daha önce hiç bi yere bu kadar süre çalışmadım pek bilgim yok yani neye imza atim neye atmiyim işsizlik maaşı hiç almadım alabilirmiyim bilgi verimisiniz 22 bin maaş alıyorum bürüt 26 gösteriyor
İhbarınıda unutma

Caffcaff

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,094
350
83
Ben çıkmak istiyorum dedim haklarını vercez dediler kağıtta şey yazmışlar permonmas düşüklügu 4857 iş kanunun 17 maddesine göre 25/03/2024 tarihinde fesih edilmiştir yasan haklarınız ödenecektir diye imzaladım bende bu hafta sonuna kadar yatarmış
Kral elbette paranı eline almadan imza atarsan kendisi istifa etti gitti derler kuruş vermezler paranı eline alacaksın

Müslüm75

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,758
999
113
Kral elbette paranı eline almadan imza atarsan kendisi istifa etti gitti derler kuruş vermezler paranı eline alacaksın
Attığım kağıtta tüm hakları ödenecektir yazıyor vede Allah var iş yerim hani öyle bi yer degil bayramlarda tam maaş yıl sonu 2 tam maaş prim ramazanda yarım maaş ikramiye verdi bu kadar iyi sen niye çıktın diceksiniz mayısta mahkemem var içeri girme durumum var o zaman o rezilliği çekicemigme kendim bırakırım daha iyi dedim anlaştık bıraktım kendileri çıkardı gösterdiler performans düşüklügü yazmışlar

ahmet62

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
802
412
63
Seni çıkaracak adam sana niye sorsu sana sormadan parani yatırir gider yuzune bakmadan bir dümen var o işte

Müslüm75

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,758
999
113
Seni çıkaracak adam sana niye sorsu sana sormadan parani yatırir gider yuzune bakmadan bir dümen var o işte
Müdür bana çıkmak istiyon mu durmak istiyon mu diye sordu zaten 5 gün rapor almıştım 5 gün üstüne gittim bişeyin var senin 2 3 aydır diyince başımdan geçenleri anlattım onlarda bu şekilde yardımcı oldular

Caffcaff

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,094
350
83
Attığım kağıtta tüm hakları ödenecektir yazıyor vede Allah var iş yerim hani öyle bi yer degil bayramlarda tam maaş yıl sonu 2 tam maaş prim ramazanda yarım maaş ikramiye verdi bu kadar iyi sen niye çıktın diceksiniz mayısta mahkemem var içeri girme durumum var o zaman o rezilliği çekicemigme kendim bırakırım daha iyi dedim anlaştık bıraktım kendileri çıkardı gösterdiler performans düşüklügü yazmışlar
Anlamadığım nasıl yazıyorlar sen kendin istifa ettiysen istifanın başına sonuna ekleme mi yapmışlar nasıl olmuş ?
Senin yerinde olsam zamanın varsa eğer, zorla istifa ettirdiler ben çalışmak istiyordum diye dava açarım, İşe iade davası gibi

maynatay1860

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,504
903
113
Benim kesinleşen 1yil 8ay var ne kadar yatarım bilmiyorum ama konuştum müdürle kısa surerse ücretsiz izin yazarız
Uzun yatarsan tazminatı veririz demişti.

Müslüm75

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,758
999
113
Anlamadığım nasıl yazıyorlar sen kendin istifa ettiysen istifanın başına sonuna ekleme mi yapmışlar nasıl olmuş ?
Senin yerinde olsam zamanın varsa eğer, zorla istifa ettirdiler ben çalışmak istiyordum diye dava açarım, İşe iade davası gibi
Hocam ben mi anlatamıyorum siz mi anlamıyorsunuz mayısta mahkemem var içeri girme durumum var para lazım sağolsun iş yerim durumum bildikleri için yardımcı olmak oldular tazmina işsizlik maaşı için kendileri çıkardı gösterdiler

Müslüm75

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,758
999
113
Benim kesinleşen 1yil 8ay var ne kadar yatarım bilmiyorum ama konuştum müdürle kısa surerse ücretsiz izin yazarız
Uzun yatarsan tazminatı veririz demişti.
Bende önlemimi aldım işte e devletten mahkemeyi gösterdim durumumuda biliyolar yardımcı oldular işte