Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

30.08.2020 Gazi Koşuşu'na Doğru

evolaydis

Tanınmış üye
Ayrıcalıklı Üye
15,256
7,578
113
Evet Gazi Kosusu na sayili gunler kaldi kayıt yaptıran 15 safkan var Ayşegül Kurtel ekurisine ait Call To Victory geçilmez diyorum koştuğu 11 koşuda sadece ilk yarısında 4. olup geri kalan 10 koşuyu kazanan safkan son yarısında Sait Akson kosunda uzuna da gittiğini göstermiş oldu gerçekten çok kuvvetli bir tay öyle sprinter bir tay olmasa da gücü kuvveti diğer sağlamlardan ayrılıyor her defasında özellikle Erkek Tay Deneme ve Sait Akson kosularinda bu safkana takılan Vernezia da kayıt yaptırdı bu sefer belki yarışın atmosferinden geçebiliriz diye ümit ediyorlardır şakanın sahipleri diğer bir kayıt yaptıran isim Kısrak Koşusu galibi Prior bu safkan da Call To Victory e takılan isimlerden Prior un da Call To Victory nin arkasında 2 tane ikinciliği var onlar da belki bu sefer geçeriz diye ümit ediyorlardır diğer bir kayıt yaptıran Ankara dan gelecek olan Mehmet Akif Ersoy Koşusu galibi Powerman evet bu sükseli koşuyu kazansa da ben Call To Victory e rakip olabileceğini düşünmüyorum ama her şey olabilir ve bunların dışında Kingsman 2 yaşlılığı mükemmel ama 3 yaşlılığı bir acayip oldu bana adeta Long Runner ı hatırlatıyor yarışın her yerinde var ama sprinte kalkamıyor amasprinter yapisi oldugu bariz belli her an tehlike yaratabilir sanki 4 ve 5 yaşlarında yine 2 yasliligindaki performansına gelecekmiş gibi ve sürpriz de Upper Cat son yarisina kadar gecilmemisti ama sert gruba takildi ama o da tabelayi degistirebilecek safkanlardan ilk 4 u zorlar ve kayit yaptirmayan kayit yaptirirsa her seyin degisebilecegi bir tay Luna Lovegod iste bu safkan Call To Victory i zorlayabilecek en kuvvetli safkan Erkek Tay Deneme yi Call To Victory kazanirken 1600 u 1:34:53 ile bitirdi aynı gün Dişi Tay Deneme yi kazanan Luna Lovegod ise 1600 u 1:34:72 ile bitirdi ve son 70 te tay rahat bırakıldı yani derecesini ileri alabilirdi bir 30-50 salise daha ileri atabilirdi bu tayı en büyük özelliği bir anda geliyor ve degisikbirstildehic mücadele etmeden transit bir şekilde rakiplerini geçiyor son 400-300 arası liderliği alıp uzuyor hem de ne uzama rakipleri yanına yaklaşamıyor tek soru işareti uzunda ne yapar baba Kaneko kısa orta asıl mesafesi uzunda olmaz ama uzuna giden Kaneko yavruları da gördük bunu pek baz alamayız bu 2 safkan eğer Luna Lovegod kayıt yatırırsa mükemmel bir koşu bizi bekler eğer kayıt yatırmazsa Call To Victory geçilmez herkes bu tayin ekurisi Long Runner ile kıracağı günü iple çekiyor kim daha iyi diye bu arada Ahmet Çelik bu sene de Gazi Koşusu nu kazanırsa ki çok büyük ihtimal Call To Victory e binecek büyük ihtimal değil kesin gibi 6 layacak kendine ait olan rekoru geliştirip üst-üste 6 Gazi Koşusu nu kazanan tek jokey olacak ve 7 leme şansına sahip olacak ki bu rekoru daha hiç bir insanoğlunun yapacağını da zannetmiyorum çok çok zor ayrıca bu sene özellikle Ağustos ayi farklı bir at 6 rakamları kupalarda öne çıktı farklı bir acıdan bakarsak Sevilla ve Bayern Munich UEFA ve Şampiyonlar Ligi kupalarını 6 sar kez müzelerine götürdü bu da bir işarettir diyorum farklı bir acıdan bakınca bu kadar tesadüf mu olur diyorum :)

nazceso

Ganlı köyneğin gele🤦
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
568
135
43
Ganyan bayisine git bence.burda bir işe yaramaz bu badiiiii😅

evolaydis

Tanınmış üye
Ayrıcalıklı Üye
15,256
7,578
113
Evet Gazi Koşusu na 4 gün kaldı 1990 dan başlayıp günümüze doğru bir geri dönüş yapalım kodunun havasına girelim

evolaydis

Tanınmış üye
Ayrıcalıklı Üye
15,256
7,578
113
George Thomas 1990
Gültekin Alpay anlatımıyla Turgut Özal da tribünde
Bu safkan mükemmel bir safkandi bu kodu da 2:27 nin altına inilmişti sanirsam

evolaydis

Tanınmış üye
Ayrıcalıklı Üye
15,256
7,578
113
Abbas 1991
Yine Gültekin Alpay anlatımı ile
Abbas öyle kolay gelip liderliği aldı ki son viraj dökülünce ve jokeyi ata hiç vurmadan arka grubu çok rahat bir şekilde uzak ara geçti ben böyle tutarak çok rahat bir şekilde bu koşuyu kazanan bir safkan hatirlamiyorum

evolaydis

Tanınmış üye
Ayrıcalıklı Üye
15,256
7,578
113
Prestige 1992
Yine Gültekin Alpay anlatımı ile
Son 800 geçilirken liderliği alan Prestige jokeyi Süleyman Akdi nin tesviklerine yarışın her yerinde cevap verdi ve güzel bir ikili oldular son 300 de arka gruptan gelen kimse olmayınca potaya doğru at rahatladı

evolaydis

Tanınmış üye
Ayrıcalıklı Üye
15,256
7,578
113
The Best 1993
Yine Gültekin Alpay anlatıyor bu sefer de Süleyman Demirel tribunde
Bu seneki Gazi Koşusu Şampiyonlar Ligi gibiydi The Best-Thunder Bold ekurileŕ Johny Guitar,Welldone,Volcano ne koşuymuş be tabi bu seneden sonra Johny Guitar iyice efsane oldu ama bu koşuyu ekuriler 1. ve 2. bitirip müthiş bir istatistiğe imza attılar bu sağlamların sahibi Mehmet Kurt u da kutlamak lazım tabii ki The Best konuya ağırlığını koyup son 400 de liderliği alıp o liderliği bir daha da kimseye vermiyor ama dıştan gelen Thunder Bold un da sprint ekurisini bu kodu da geçemese de kayda değer.

evolaydis

Tanınmış üye
Ayrıcalıklı Üye
15,256
7,578
113
As-Jet 1994
Yine Gültekin Alpay anlatımı ile ve yine Süleyman Demirel tribünde
Bu koşudan bahsetmek öyle kolay değil Özdemir atman ekurisine ait 2 safkan biri Lyra diğeri Dartino ve Lyra açık ara favori çoğu kişi tek atıyor hatta Lyra ya Karataş Dartino ya ise Süleyman Akdi gibi 2 kaliteli jokey biniyor ama 1994 senesi Gazi Koşusu Lyra nin liderliğinde son 200 geçilirken Lyra yi ekurisi Dartino sikistirmaya calisirken onlarin disindan gelen As-Jet Tinay Adisen in idaresinde once Dartino yu sonra da son 20 metrede Lyra yi yakalayip potada gectigi bir yaris oldu ve tum Gazi Kosularinin en buyuk surprizi gerceklesmis oldu kimse inanamiyordu herkes sagina soluna bakiyordu bu saka mi gercek mi diye ama varolan tek bir sey vardi o da 96.00 ganyan

evolaydis

Tanınmış üye
Ayrıcalıklı Üye
15,256
7,578
113
Herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun bu güzel günde Gazi Koşusu olması da ayrı bir güzel bugüne özel altılık şu şekilde değerlendirmek isteyen varsa
1. Ayak 12-8-1-7-9
2. Ayak 7 Kanekonun Oğlu
3. Ayak 2-3
4. Ayak 1 Call To Victory
5. Ayak 5-6-4-3-2
6.Ayak 5-17-18-11-10-1-7
24.50 Lira

My856874

bahtsız üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
9,672
4,548
113
Herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun bu güzel günde Gazi Koşusu olması da ayrı bir güzel bugüne özel altılık şu şekilde değerlendirmek isteyen varsa
1. Ayak 12-8-1-7-9
2. Ayak 7 Kanekonun Oğlu
3. Ayak 2-3
4. Ayak 1 Call To Victory
5. Ayak 5-6-4-3-2
6.Ayak 5-17-18-11-10-1-7
24.50 Lira
bu kuponu nerden oynayabilirim

Dogukan59

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
3,863
6,409
113
dostum eski ganyan bayisi olan biri olarak söylüyorum vernazza upper cut ve son 3 yarışı sıkıntılı koşan eğer bugün koşacam derse sozopolun yarışı hızlandırması sonucunda kingsman bunların üstünden geçebilir.. bu arada 6 cı koşu anafartalar koşusunda 14 numara quante volteye dikkat edin herkese bol şans

Dogukan59

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
3,863
6,409
113
Ertül Cankılıç vardı gazilerin adamıydı aslanım benim Eşşek Bartrobeli bile içeri atmıştı çok büyük jokeydi bee :D