Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Almanya Bizi Kıskanıyor Mu? :))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

didierdrogba

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
3,882
1,373
113
Bu ülkede dini kullanarak 18-19 yıldır insanları sömürüyorlar elin Suriyelisi denize sıfır kafelerde nargile içerken benim vatandaşım pazara gidicek parası olmadığı için intihar ediyor ve cebinden 1.5 TL para çıkıyor söylenecek o kadar çok şey var ki ......

Enişte

Anketör Enişte
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
71,786
76,242
113
Bugün nişanlım 1 tane 400 gram kaşar peynir 10 lu sandiviç ekmeği yarım kilo zeytin 1 tane değişik bir peynir ton balığı vallah birkaç birsey daha vardı toplamda 9 euro ya aldı,Türkiyeden ben bunları 200 tl ye alamam hepsini,ne djn kalmış ne iman nede vicdan yönetenlerede Türkü ezdirenlerede eziyet edenlerde yazıklar olsun hakkımız bu değil kesinlikle
Hesapladim dost burda 130 150 tlye alirsin 200 çok dış minnaklık yapma kiskaniyorsun çok bariz 😁

Huso63

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,044
791
113
Bugün nişanlım 1 tane 400 gram kaşar peynir 10 lu sandiviç ekmeği yarım kilo zeytin 1 tane değişik bir peynir ton balığı vallah birkaç birsey daha vardı toplamda 9 euro ya aldı,Türkiyeden ben bunları 200 tl ye alamam hepsini,ne djn kalmış ne iman nede vicdan yönetenlerede Türkü ezdirenlerede eziyet edenlerde yazıklar olsun hakkımız bu değil kesinlikle
Bunlar 100 tele civarı onu da oyro ile çarp 9 oyro çarpı 9 tele zaten 80i buluyor normal yani

didierdrogba

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
3,882
1,373
113
Nişanlınin yanına git yol yakınken

didierdrogba

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
3,882
1,373
113
Arkadaşlar kpssye hazırlanan varsa atamanın formülünü açıklarım

Huso63

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,044
791
113
Ben bugün Urfa'da tarım şehrinde 1 er kg ( fazlası haram zıkkım olsun) domates biber patlıcan salatalık patates ve soğan aldım 55 TL ödedim...

Tolgahan0838

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,887
940
113
Bunlar 100 tele civarı onu da oyro ile çarp 9 oyro çarpı 9 tele zaten 80i buluyor normal yani
Kardeş sizin anlamadığımız olay şu önemli olan paranın alım gücü dur şöyle açıklayayım Almanyada kırmızı et 4 euro asgari ücret yaklaşık 1700 euro ordaki bir insan aldığı asgari ücretle 425 kilo kırmızı et alabilirken bizim insanımız 23 kilo belki daha az alabiliyor arada 400 kg et farkı var buda yaklasık 20 kat demek,ortalamaya vurursak ordaki en düşük çalışan işci burdaki bir asgari ücretliye göre neredeyse 15 kat daha kaliteli yaşıyor

Eskisehirli

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,350
881
113
ınsanları bu kumara cekıyolar adamlardaki stratejı bu sen borclankı çalış çalış ama hep faizini öde borç bıtmesın ama sen çalış uygar medenıyetın kölelerıyız biz bilalde köleydı ama adamın davası vardı bızım davamız para sanıyzkı bıgun parayı bulcaz kaybolan ıtıbarımızı kazanacaz rahat yasıycaz ölene kadar ama öle olmuycak hep kaybedecegız ölecegız ordada kaybedecegız malesef Allah sonumuzu hayreylesin

rioletta

hep 2007 kalsaydım
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
5,334
3,195
113
Benim kuzen frankfurtta hava alanında çalışıyo 2800 maaş alıyo aramızda 5 yaş var 42 yaşında sürünüyorum diye hala ağlıyo :) Taşkın abi sana alamanların dilinden sesleniyorum
Sei nicht eifersüchtig :) burada kardeşlerimizin görüşleri böyle gel türkiyeye de senide görelim :)

Tolgahan0838

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,887
940
113
Nişanlınin yanına git yol yakınken
Valla kardeş 5 sene üniversite okudum bak sana yeminederimki asgari ücretli iş bulamıyorum askerligim geldi bu ay sonu teslim oluyorum 6 ay sonrada gideceğim bende isterim kendi vatanıma hizmet etmek lakin göz göre görede ateşe atlamanın manası yok durmam burda

Huso63

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,044
791
113
Kardeş sizin anlamadığımız olay şu önemli olan paranın alım gücü dur şöyle açıklayayım Almanyada kırmızı et 4 euro asgari ücret yaklaşık 1700 euro ordaki bir insan aldığı asgari ücretle 425 kilo kırmızı et alabilirken bizim insanımız 23 kilo belki daha az alabiliyor arada 400 kg et farkı var buda yaklasık 20 kat demek,ortalamaya vurursak ordaki en düşük çalışan işci burdaki bir asgari ücretliye göre neredeyse 15 kat daha kaliteli yaşıyor
Hergun et mi yicez reyiz biraz ekmekten bahset sen hep dış mihrakların oyunu bunlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...