Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Asgari Ücret Hakkında Ne Düşünüyorsunuz

rioletta

hep 2007 kalsaydım
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
5,334
3,195
113
kesintiler olmasa bu ınsanlar 2700 2800 Razılar
Verdikleri rakamdan ziyade halkın büyük çoğunluğu borçlu yaşıyor, 2de verse 3de verse zaten zaruri ihtiyaçlar kira faturalar, kredi vs borçlara gidiyor birde üstüne gıda zamları gerçek enflasyon arşa çıkmış durumda.Hep aynı örneği veriyorum ama ben ecevit krizinde esnaftım yemin ediyorum böyle sıkıntı yoktu.Ali de yoksa veli de vardı.Şimdi ne alide ne velide yok

Apox

Unuttum demek bile hatırlamaktır.
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,167
505
113
Asgari ucret değilde şu işsizlik maaşı ne olcak

Darkman

Aktif Üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
77
17
8
Şuan bence asıl sorun asgari ücretin tutarı değil alım gücümüzün düşük olması. Ondan dolayı şuan çoğumuzun kredi borçları var. Asgari arttırılırsa her şey 2 katı dahada pahalılaşacak ve bence daha da kötü olcak.

serkandemir50

Bahtsız Piyade
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
3,524
2,504
113
işsizim asgarî ücreti verseler şükür diyecek hale geldim bulduğum isler aylik 1500 TL maaş teklif ediyor asgarî ücret 3000 olsa ne işveren vermedikten sonra

Erkan4235

Fenerbahçe
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
7,050
5,618
113
Olsun öyle deme sen yine yurt disinda tutunmak icin kafasi calisan adam olman lazim aç adami napsin Avrupa ABD o yüzden ne yapacagiz bilmiyorum ama elden bir şey gelmiyor bastakini tekte alacagimi bilsem feda edicem kendimide yok nasıl geceyim 2000 tane korumayı
Onu bende sevmiyom fakat bi tek onla olan bişey değil bu sistem bozuk bugün a gitse yarın b parti gelse gene aynı olcak olan gene halk olarak bize olcak başa gelen 7 sulalesine yetcek parayı koyuyo cebine bakiyo keyfine Türkiye de sistem belli bal tutan parmağını yalar

Erkan4235

Fenerbahçe
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
7,050
5,618
113
Derse para eksilir . Turkiyede fakirlik yok diyen koca gotlu bakani nasil doyuracaklar. Bunlar yuzunden artik Allah kitabada inanmiyom sogudum herseyden
O koca g..lü dediğine katiliyom karaktersiz bi kadın o ama bunlar böyle diye Allah'tan kitaptan soguman inanmaman yanlış dostum

Enişte

Anketör Enişte
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
71,786
76,241
113
Onu bende sevmiyom fakat bi tek onla olan bişey değil bu sistem bozuk bugün a gitse yarın b parti gelse gene aynı olcak olan gene halk olarak bize olcak başa gelen 7 sulalesine yetcek parayı koyuyo cebine bakiyo keyfine Türkiye de sistem belli bal tutan parmağını yalar
Baş koptumu vücut düşer. Alternatif lerde kötü domaldık bekliyoruz napalım

Kadircankhrmn

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,191
1,741
113
Kardeşim hükümet ne yapsın daha önce olan parayı yollara hastanelere harcadılar daha önce turist geliyordu sebze meyve ticareti yapılıyordu ağır sanayi olmasa da hafif sanayii aletleri satılıyordu bizim yeraltı kaynağımız yok kasada para yok pandemi geldi hepsi kesildi devlet vatandaşı mı satsın para bulmak için İran yıllardır ambargo yemiş doğalgazı olduğu için kaçak satıp fazla etkilenmiyordu biz daha ambargo yersek nasıl olur düşünemiyorum modern yaşıyoruz ama cepte para yok
Hükümet ne mi yapsın ahlata yeni Saray yapmasın mesela Saray’ın günlük gideri 3000 askeri ücretliye denk olmasın mesela? Beşli çetenin 150 milyar TL vergi borcu silinmesin mesela? Saymamı ister misin daha fazla?

Karaelmas

Jackpot ! Bir gün mutlaka...
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
7,431
3,986
113
2700+ olur en az agiyle birlikte 2900 ü görür.Kamu personeliyim bana yok.Daha yeni toplu iş sözleşmesi imzalandı bizim.Asgari ücret bize gelmiyor.Asgari ücretle aramızda şu an 1170 TL fafk var.

Eskisehirli

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,350
881
113
kım çalısıyo ısterse 4 bbın olsun mılletın sırtında essek yukuyle borc var ıcra kesecek dıye kımse gıtmıyo ıse guce mılletı hırsızlıga kumara surukledıuler sımdı 5 bın olsada

cashto63

Slot doktoru
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
268
125
43
Hükümet ne mi yapsın ahlata yeni Saray yapmasın mesela Saray’ın günlük gideri 3000 askeri ücretliye denk olmasın mesela? Beşli çetenin 150 milyar TL vergi borcu silinmesin mesela? Saymamı ister misin daha fazla?
Kardeşim elbette mevcut hükümetin hataları vardır
kardeşim elbette mevcut hükümetin de hataları var ama bana göre şimdilik en mantıklısı onlar geliyor öncelikle biz millet olarak değişmeliyiz sonra düzeni değiştirmeliyiz yaşamak için sadece iş istiyoruz kimden olduğu önemli değil birilerinin kölesi olmayı kabullenmişiz kimse çıkıp demiyor devlet eliyle fabrikalar iş yerleri istihdamdan sağlansın eğer modern köleliği kabullenmişsek devletin kölesi olalım parayı elinde bulunduranların kölesi olmayalım benimde fikrim bu

Mirliva

🅹🅰🅲🅺🅿🅾🆃
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
2,767
1,861
113
Düşünmeye değer bir miktar olursa fikir beyan ederiz.