Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Askerde Ekonomi HK.

dancy35

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,859
15,693
113
Beyler yaş oldu 30 hâlâ gidemedik askere. Muhtemelen kasım gibi gideceğim. Sizce 6 aylik süre zarfinda ortalama ne kadar para gider?(not:sigara kullanan birisiyim)

qazqaz1834

Aktif Üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
69
138
33
3000 bin rahat gider batida doguya dusersen 1000 tl de yeter her ay 600 700 devlet vericek zaten

Hunreis

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
4,182
1,218
113
10 bin koy kenara reis her ay 1k harcarsın çarşısı oluyor pazarı oluyor cok pra gidiyo oralara batıya cıkarsa eger

Enişte

Anketör Enişte
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
71,798
76,270
113
askerde aylık 1k paran varsa kral gibi yasarsın ama sunu söyleyim kimseyle sigara muhabbetine girme ne ver ne al yoksa günde 2 paket sen 2 paket tertipler içer

Morpheus38

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,571
1,309
113
Askerde ilk yapacağın iş tütüne başlamak olsun parayı dert etmezsin. Zaten para harcayacak bir ortam yok tüm ihtiyaçların devlet tarafından karşılanıyor.

dusting34

Ne mutlu TÜRKÜM diyene
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
8,316
3,183
113
Hergun sigara parani hesapla,yiyici arkadaslardan uzak dur sürekli sigara isterler. Çarsıya ciktigindada kahvaltı+ öğlrn yemeği+ps salonu&internet cafe+ çay bahcelerinde takilirsin. Normal masraflar bunlar

Bide şans işi ,taburda veya karakolda olursan yemekler kötü çıkabilir,kantinden hergün tost vs yemek zorunda kalirsin

Enişte

Anketör Enişte
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
71,798
76,270
113
Hergun sigara parani hesapla,yiyici arkadaslardan uzak dur sürekli sigara isterler. Çarsıya ciktigindada kahvaltı+ öğlrn yemeği+ps salonu&internet cafe+ çay bahcelerinde takilirsin. Normal masraflar bunlar

Bide şans işi ,taburda veya karakolda olursan yemekler kötü çıkabilir,kantinden hergün tost vs yemek zorunda kalirsin
şükür yaşıyormuşsun tertip :D

dusting34

Ne mutlu TÜRKÜM diyene
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
8,316
3,183
113
ben aylık 500 lirayla geciniyodum her seye yetiyo sigara hepsi zaten bi de kola çekirde cips partilerde gidiyo adam bası 5er lira :D
Ben 1500 tl harciyodum . Yemekleri kars digorlu biri yapiyodu ,full kantindeydim o yüzden. Bi gün baktim makasla hamur kesiyo kanka ne yapiyon dedim ,dedi devrem lokma tatlisi yapiyorum , makasa bi baktim heryer kıl dolu ,bu ne mk dedim, dedi devrem makası berberin ordan aldim dedi. O gunden sonra yemek yemedim yemekhanede :D

Enişte

Anketör Enişte
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
71,798
76,270
113
Ben 1500 tl harciyodum . Yemekleri kars digorlu biri yapiyodu ,full kantindeydim o yüzden. Bi gün baktim makasla hamur kesiyo kanka ne yapiyon dedim ,dedi devrem lokma tatlisi yapiyorum , makasa bi baktim heryer kıl dolu ,bu ne mk dedim, dedi devrem makası berberin ordan aldim dedi. O gunden sonra yemek yemedim yemekhanede :D
:D :D ya askere herkesin gitmesi lazım bir insan bu kadar gerizekalı olamaz diyorsun ama oluyor :D

Enişte

Anketör Enişte
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
71,798
76,270
113
Sol dediklerinde sağ adım atanlar efsane :D
O değilde 1 2 salata yüzünden kac kere üstümüzden geçtiler normalde gece silahlıktım kafam rahat gündüz içtima ya katılır yatarım aksama 5te kalkar yemegi yer 2 kaynatır 7de göreve geçiyodum. Bir salata nöbet yerini terketmiş diye zaten öğle 11 gibi yatmıstım 12bucukta öğle içtimasına kaldılar uykusuzum 2 saat eğitim bi de ramazan orucluyum karnım ac uykusuz bayılcaktım zaten yalan olmasın ya 2 ya 3 kişi bayıldı bi salata yüzünden :D bayılmakta suc mk dayanıklılık eğitimi var :D

dancy35

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,859
15,693
113
Ee telefon işini napıosun askerde