Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Covid -19 Hastalarına Devlet Yardım Ediyor Mu?

Erkan4235

Fenerbahçe
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
7,050
5,618
113
Beyler selamun aleyküm evimde covid 19lu hastam var onla beraber bende karantinadayim kaç gündür dışarı çıkamıyorum dezenfektan temizlik malzemesi için komşularıma söylüyorum alsınlar diye hastaligi duyan yanaşmıyor bize bişeyler almaya sağlık bakanlığını kaymakamlığı arıyorum böyle bir yardımımız yok diyor o zaman ben çıkayım diyorum 3.150 tl ceza yersiniz diyor ne yapacagimi şaşırdım aramadığım yer kalmadı ölümemi terkedildik acaba burda. Çıksam ceza yazacaklar çıkmasam açlıktan ölcez evde bilgisi olan yardimci olabilirmi.
Geçmiş olsun bende kovidim evdeyim benim çok şükür dediğin konuda sıkıntımız yok ama senin komşun tanıdıkların harbi ciğeri beş para etmez insanmış bugün sen aynı durumda olursan yarın onlar insanlık ölmüş ya biseyler alıp kapının önüne koymak bu kadar zor mu anlamıyorum bu insanları

umut6868

♪♫••..❤..••♫♪ Üçkağıtçı üye ♪♫••..❤..••♫♪
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,301
432
83
Ewet tehlikeli ama komşusu aç iken ihtiyacı warken yardım etmemek ne kadar dogru? Sizinle temas etmedende size yiyecek weya ihtiyac malzemesi Getirebilirler bunların hepsi bahane yazık gunah neresin kardeşim sen yakınsak eger ne isyorsan ben getireyim adresini söyle yakınmıyoz acaba
Antepteyim usta bahane evet eğer onlara bişey olsaydi ben koşa koşa alırdım ihtiyaçlarına sevap olur diye

umut6868

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,301
432
83
Geçmiş olsun bende kovidim evdeyim benim çok şükür dediğin konuda sıkıntımız yok ama senin komşun tanıdıkların harbi ciğeri beş para etmez insanmış bugün sen aynı durumda olursan yarın onlar insanlık ölmüş ya biseyler alıp kapının önüne koymak bu kadar zor mu anlamıyorum bu insanları
Kapıma asın gidin diyorum parasi neyse fazlasini vereyim diyorum gene yok diyorlar disari ciksam ceza yiycem çıkmasam aç kalıcam

Krieger1905

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,043
827
113
Antepteyim usta bahane evet eğer onlara bişey olsaydi ben koşa koşa alırdım ihtiyaçlarına sevap olur diye
Vallahi istanbulda olsaydın yeminle hemen getirridim kardeşim kbakma lütfen malesef komşuluk diye bişey kalmamış bundan sonra sende komşunu iyi seç hatta arkadaşlarını akrabalarını kardeşlerini iyi seç dostluk böyle zamanlarda belli olur tekrar geçmiş olsun

Erkan4235

Fenerbahçe
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
7,050
5,618
113
Kapıma asın gidin diyorum parasi neyse fazlasini vereyim diyorum gene yok diyorlar disari ciksam ceza yiycem çıkmasam aç kalıcam
Böyle yavsak insanlara minnet etme boşver ara polisi böyle böyle komşulara soyluyom kimse bişey alıp gelmiyo açlıktan ölelim mi de ama sert konus dışarı çıksam cezası var de yardımcı olun kardrsim de parasıni vercem ne aldirdiysam de

umut6868

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,301
432
83
Vallahi istanbulda olsaydın yeminle hemen getirridim kardeşim kbakma lütfen malesef komşuluk diye bişey kalmamış bundan sonra sende komşunu iyi seç hatta arkadaşlarını akrabalarını kardeşlerini iyi seç dostluk böyle zamanlarda belli olur tekrar geçmiş olsun
Bundan sonra hiçbirinin telefonunu açmıycam Allah razi olsun ustam derler ya ev alma komşu al diye keşke evden önce komşulara baksaydim.

umut6868

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,301
432
83
Böyle yavsak insanlara minnet etme boşver ara polisi böyle böyle komşulara soyluyom kimse bişey alıp gelmiyo açlıktan ölelim mi de ama sert konus dışarı çıksam cezası var de yardımcı olun kardrsim de parasıni vercem ne aldirdiysam de
Abi vallahi söylüyorum inancın olsunki ama poliste yardim etmiyor belediyeye soyluyorum onlarda ayni şeyi diyor yardim edemeyiz diye

rioletta

hep 2007 kalsaydım
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
5,334
3,195
113
Bundan sonra hiçbirinin telefonunu açmıycam Allah razi olsun ustam derler ya ev alma komşu al diye keşke evden önce komşulara baksaydim.
ya kardeşim bende yazdım bi kaç arkadaş daha yazmıi madem zordasın bi dünya firma var eve sipariş getien onlardan niye almıyosun sorun ne ?

Erkan4235

Fenerbahçe
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
7,050
5,618
113
Abi vallahi söylüyorum inancın olsunki ama poliste yardim etmiyor belediyeye soyluyorum onlarda ayni şeyi diyor yardim edemeyiz diye
Kardeşim mecbur yardım etcek ara sen gene dediğim gibi polisi sağlık bakanlığına şikayet etcem sizi de hayırdır açlıktan ölelim mi de ah be kardeşim çirkef ol konuşurken mecbur sana yardım etcekler sen delikanlı gibi kurallara uyup evden cikmiyon onlarda sana gerekeni yapmak zorunda

umut6868

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,301
432
83
dağın başına getiriyolar kardeşim devir değişti bu kardeşin gerçek sıkıntısı bu değil bence
Usta derdim ne biliyormusun yeme içmeyi ben hallettim benden 8 km uzakliktaki marketi aradim ve siparişlerimi verdim sagolsunlar onlar getirdi fakat ben kendi hastama ilaç almak durumundayım ne ilacı getiriyorlar ne başka bişey. Anladinmi sen yakınını göz göre göre ölüme yollarmısın.

umut6868

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,301
432
83
Kardeşim mecbur yardım etcek ara sen gene dediğim gibi polisi sağlık bakanlığına şikayet etcem sizi de hayırdır açlıktan ölelim mi de ah be kardeşim çirkef ol konuşurken mecbur sana yardım etcekler sen delikanlı gibi kurallara uyup evden cikmiyon onlarda sana gerekeni yapmak zorunda
Usta yemeyi içmeyi hallettim sağolasın ilaçları almam gerekiyor onu tekrar belirttim az önce sağlık bakanligina yonlendirdiler tekrar beni onlarda başından savdı resmen cuma günü diyorlar cuma cumaya kadar benim hastam ölür.

mehmetali42

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
338
77
28
reis benim eniştem de covid oldu hem zabıta ihtiyaçları falan olunca gidip alıyormuş hem de gıda kolisi falan da getirmişler zabıtadan yardım isteyebilirsin ya da polisten

rioletta

hep 2007 kalsaydım
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
5,334
3,195
113
devleti, insanların empatisini ,yardımlaşma duygusunu yaftalamak istiyosun anladığım kadarıyla amaç bu :)

umut6868

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,301
432
83
devleti, insanların empatisini ,yardımlaşma duygusunu yaftalamak istiyosun anladığım kadarıyla amaç bu :)
Senin okuduğun mektebin . Ben ne diyorum sen ne diyorsun Allahım başına verirse anlarsın ne yaşadığımı bilader öyle oturduğun yerden atıp tutması kolay degilmi. Yaftalamakmış ben olanı söylüyorum.

dusting34

Ne mutlu TÜRKÜM diyene
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
8,316
3,183
113
Devlet yardim etmeyor hatalara ,hatta üstüne para bile aliyor

rioletta

hep 2007 kalsaydım
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
5,334
3,195
113
Senin okuduğun mektebin . Ben ne diyorum sen ne diyorsun Allahım başına verirse anlarsın ne yaşadığımı bilader öyle oturduğun yerden atıp tutması kolay degilmi. Yaftalamakmış ben olanı söylüyorum.
Doğru düzgün konuş oğlum yaşındasın edebini takın, ben geçirdim virüsü

umut6868

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,301
432
83
Devlet yardim etmeyor hatalara ,hatta üstüne para bile aliyor
Bende bunu bazı arkadaşlara anlatmaya çalışıyorum evde kal diye bağırıyorlar ilaç alıcam hastama ilaç onu alıp getirsinler bari bee usta parasi neyse vericem.