Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Covid-19 Olmuş Veya Olan

Verstappen

iLTW
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,872
10,914
113
Geçmiş olsun ilaç verdilerse kullanmasını tavsiye ederim yani tavsiye ederim derken sosyal medyada ne olduğu belli olmayan insanları dinlemektense doktorun dediğini dinlemek daha mantıklıdır, sağlık bu. Umarım daha ağır bir sıkıntı yaşamadan atlatır

Wembley

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
153
76
28
virüsü atlatan veya yakınlarından hastalığı gözlemleyip tecrübesi olan varmı. annem son 1 haftadır rahatsız. feci öksürük-yorgunluk-kusması var ve çok kilo verdi bi öğünde 2-3 parmağın ucu kadar şey yiyip doyuyor iştahı yok yediğinide çıkarıyor kaç günde kaç kilo verdi tığ gibi oldu kadın. netten baktım covid, grip belirtileriyle aynıymış. dün gece acile gittik nefes alması zorlaşınca, testi yaptıramadık bi türlü kadıncağız korkuyor burun testinden. ağızdan yaptık ama burunu geçemedi. ağrı kesici serum bağlayıp ardından kağıt imzalatıp eve gönderdiler ama durumu kötüymüş büyük ihtimal kovid dediler kağıdıda onun için imzalattılar zaten, ölüm vs olursa sorumluluk hastaneye ait değildir diye. çıkarken "favimol" ilacını verdiler 8+8 içsin dediler ama haplarıda içmeyecekmiş. sosyal medyada kovid değil tedavi öldürüyor gibi mesajları-yorumları okuya okuya kadın herşeyden korkar hale geldi. ne verip nasıl beslemeliyiz bu kadını deneyimi olanlar bi yazıversin. kendi kendine iyileşende var ama zamana bırakıp dahada kötüleşip ölümle sonuçlananda. elden yararlı bişey gelmezse kötü şekilde sonuçlanıcak ortada. nasıl atlatılır bu lanet?
Oncelikle gecmis olsun. Babami topraga vereli 65 gun oldu bugun.
Hicbir seyi yoktu testlerimiz pozitif cikmisti 8. Gün babam rahatsizlanmaya basladi hastaneye gittik direkt yatis verdiler yatirdik .Ertesi gun yogun bakima alindi.2 gun yogun bakimda kaldi 3. Gun kaybettik. Bunye olarak cok saglamdi herhangi kullandigi bir ilaci bir rahatsizligi yoktu..
Tekrar gecmis olsun Allah sifasini verir insallah.Ne yapilmasi gerektigini sormussun aslinda yapilacak birsey olsaydi emin ol biz yapardik veya yaptirirdik .1 hematolog 1 profesor 1 de iyi bir doktor arkadasimiz ilgilendi surekli.Kurtaramadilar

gaggi2727

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
2,196
1,315
113
virüsü atlatan veya yakınlarından hastalığı gözlemleyip tecrübesi olan varmı. annem son 1 haftadır rahatsız. feci öksürük-yorgunluk-kusması var ve çok kilo verdi bi öğünde 2-3 parmağın ucu kadar şey yiyip doyuyor iştahı yok yediğinide çıkarıyor kaç günde kaç kilo verdi tığ gibi oldu kadın. netten baktım covid, grip belirtileriyle aynıymış. dün gece acile gittik nefes alması zorlaşınca, testi yaptıramadık bi türlü kadıncağız korkuyor burun testinden. ağızdan yaptık ama burunu geçemedi. ağrı kesici serum bağlayıp ardından kağıt imzalatıp eve gönderdiler ama durumu kötüymüş büyük ihtimal kovid dediler kağıdıda onun için imzalattılar zaten, ölüm vs olursa sorumluluk hastaneye ait değildir diye. çıkarken "favimol" ilacını verdiler 8+8 içsin dediler ama haplarıda içmeyecekmiş. sosyal medyada kovid değil tedavi öldürüyor gibi mesajları-yorumları okuya okuya kadın herşeyden korkar hale geldi. ne verip nasıl beslemeliyiz bu kadını deneyimi olanlar bi yazıversin. kendi kendine iyileşende var ama zamana bırakıp dahada kötüleşip ölümle sonuçlananda. elden yararlı bişey gelmezse kötü şekilde sonuçlanıcak ortada. nasıl atlatılır bu lanet?
Öncelikle geçmiş olsun yazılan ilaç korana ilacı evet ama merak etme annen çok ağır atlatmiyacak ilacı kullanın kemik suyuna çorba pilav az da olsa yesin entube veya ağır hasta durumunda deil bir kav güne kendini toplayacaktır birebir temas etmemeye maske vs özen göster birşey olursada burdayiz daima acil şifalar

Leggionaire

BesiktAsk
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
9,569
2,462
113
@tahtalikoy gecmis olsun. Kesinlikle aspirin icirin 500 mg ise aspirini 4e bol oyke icir. 125 mg sini icsin. Coraspirin ise butun yutabilir. Zorlada olsa yedirin.kuru yemis yesin. Kuru uzum fimdik incir v.s. nefes darligi var ise kesinlikle 112 yi ara ve gelip baksinlar. Yegenim covid bolumunde hemsire ailecek covid olmustuk bu bilgiler hep ordan. Bu hastalik istahsizlik sevme, zorlada olsa yesin. Takviyr vitamin cinko alsin. Bol su icsin. Aspirin onemli beyin kanamasi riskine karsi. Yatan hastalarda kan pihtisi riski vardir. Gecmis olsun tekrar

Verstappen

iLTW
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,872
10,914
113
Hicbir seyi yoktu testlerimiz pozitif cikmisti 8. Gün babam rahatsizlanmaya basladi hastaneye gittik direkt yatis verdiler yatirdik .Ertesi gun yogun bakima alindi.2 gun yogun bakimda kaldi 3. Gun kaybettik. Bunye olarak cok saglamdi herhangi kullandigi bir ilaci bir rahatsizligi yoktu..
Tekrar gecmis olsun Allah sifasini verir insallah.Ne yapilmasi gerektigini sormussun aslinda yapilacak birsey olsaydi emin ol biz yapardik veya yaptirirdik .1 hematolog 1 profesor 1 de iyi bir doktor arkadasimiz ilgilendi surekli.Kurtaramadilar
Başın sağolsun

Recebb

Sinerjiii
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
42,718
12,609
113
Basın saolsun

Byinan

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,317
358
83
Oncelikle çok geçmiş olsun. Bu işin şakası yok hemen şimdi imkanın varsa özel hastaneye yatırın. Yazdığın belirtilerden anladigim kadarıyla virüs cigerlere inmiş olabilir. Bunun için en iyi tedavi hastaya oksijen verilmesidir. Eğer çok kötü durumda değilse 3 4 gün kötüye gitmeye devam etmezse hasta iyileşiyor. Devlet malesef insanları kendi haline bıraktı. Çok kötü olmadığı sürece hastaneye yatirmiyorlar. Değil 1 2 gün saatlerin bile çok önemi var. Hiç bekleme bence. Çok çok geçmiş olsun tekrardan.

orhuneses

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,900
2,447
113
İlaçları muhakkak kullanması lazım, özellikle akciğer embolisi akciğerde pıthılaşmaya yol açıyor ve ilaçlar bu komplikasyonları engelliyor. Keşke internet yerine doktorunuza iyice danışsaydınız, geçmiş olsun umarım sorunsuz atlatırsınız

Thesef

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
611
189
43
testi yaptırdık pozitif çıktı az önce yatırdılar annemi. inşallah geç kalmamışızdırda atlatır:(
Geçmiş olsun temasın oldu mu eğer beraber kalıyorsanız temas durumu var ise kendini 10 gün karantina ya Alman gerekiyor muhtemelen zaten 4. Veya 5.gün sende de semptom göstermeye başlar banada annemden bulaştı maalesef .

tahtalikoy

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,505
3,123
113
Geçmiş olsun temasın oldu mu eğer beraber kalıyorsanız temas durumu var ise kendini 10 gün karantina ya Alman gerekiyor muhtemelen zaten 4. Veya 5.gün sende de semptom göstermeye başlar banada annemden bulaştı maalesef .
atlattımı hocam annen

Unal57

Şerif
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,406
1,915
113
testi yaptırdık pozitif çıktı az önce yatırdılar annemi. inşallah geç kalmamışızdırda atlatır:(
Dostum yaklaşık 2.5 ay önce askeriyede covid kaptım 2-3 gün 23 yaşımda olmama rağmen yataktan kalkamadım sürekli bi kırgınlık vardı üzerimde teste girdim pozitif çıktı çok ağır bir grip gibi geçirdim ilaçları kullanmadım böbrek ağrısı yaptı bende ilk gün kullandım sadece iyileştim 4-5 gün içerisinde mümkünse ilaçları kullandirtma verilen ilaç covid ile alakası yok zatürre tedavisinda kullanılan ilaç zaten geçmiş olsun Allah size bağışlar inşallah annenizi

tahtalikoy

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,505
3,123
113
Dostum yaklaşık 2.5 ay önce askeriyede covid kaptım 2-3 gün 23 yaşımda olmama rağmen yataktan kalkamadım sürekli bi kırgınlık vardı üzerimde teste girdim pozitif çıktı çok ağır bir grip gibi geçirdim ilaçları kullanmadım böbrek ağrısı yaptı bende ilk gün kullandım sadece iyileştim 4-5 gün içerisinde mümkünse ilaçları kullandirtma verilen ilaç covid ile alakası yok zatürre tedavisinda kullanılan ilaç zaten geçmiş olsun Allah size bağışlar inşallah annenizi
doktorlara emanet. kadını kobay faresi gibi bıraktık lanet olsun içim paraçparça. her türlü ilacı verecekler belki iyileşir ama iyileşmeme ihtimali kahrediyor. doktoru bekledik ama gelmedi eve gidin ulaşırız dediler o anki kafayla bişey soramadım üzüntüden. yarın yine gidicem inşallah gösterirler:(