Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Deprem

kdr44

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,481
1,335
113
Arkadaşlar selamın aleyküm herkese.

Benim biraz sorunlarım var sizlerle dertleşmek istedim belki bir fikri önerisi olan olur. Belki benim gibi tranva yaşayan vardır deprem bölgesinde olan.

Şimdi arkadaşlar malum iki deprem yaşadık gerçekten çok kötüydü Allah bir daha yaşatmasın.

Bende bir tranva kaldı dostlar ve bu artık iyice ileri derecede artmaya başlıyor gün geçtikçe özellikle geceleri uyuyamıyorum.

İlk depremde evden çıktık çok şükür birşey olmadı ama yukarı tarafda amcamlar enkaz altında kaldı evleri yıkıldı ve ailecek vefat ettiler.
Biz o can havliyle yardıma gittik betonları kaldırmaya calisdik ne bileyim isde elimizden gelen herşeyi yapmaya çalıştık ölüm Allah'ın emri tabi ama bazen bazı olaylar insanı etkisi altına alıyor.

Ben kaldira bildiğim taşları tuğlaları neyse alıp atıyordum ve beni soka sokan bir olayla karşılaştım. Benim basdigim büyük bir duvar parçası altında yardım edin diye bağıran bir kadın sesi duydum ve millete seslendim burada biri var gelin diye can havliyle taşları kaldırdık bir anne gövdesi ayrılmış elinde yeni doğmuş çocuğu uzunlamasına yerde yatıyor ve çocuğunu belkide son can havliyle sıkıştırabilecegi güvenli yere uzatmis yada ne bileyim isde Allah belkide o çocuğun yaşaması için bir ortam hazırladı bilmiyorum. Taşları kaldirdigimizda parçalanan bir ceset ve burnu dahi kanamayan annesinin eli altında olan bir bebek ve hala uyuyan.

Belki o binada bir çok ölü çıktı buna amcamlar da dahil inanın o sahne ve o yardım edin diyen ses benim kulağımdan ve beynimden gitmiyor. Ölen bir anne nasıl yardım edin diyor.

Ben bu durumu aileme anlatamadım zaten korkuyolar birde üzüntülerine dayanan. tranva her geçen gün artıyor rüyalarımda yardım edin diyen anne ve ağlayan çocuk görüyorum. Ne yapacam bilmiyorum piskologa gittim olur böyle şeyler diyip geçiştirdi ilaç verdi klasik başından savuşturdu gecdi.
Unutmak icin herşeyi yapıyorum kendimce ama olmuyor.

Aranızda böyle bir olay yaşayan yada benzeri kimse var mı varsa atlatiysa nasıl kurtuldu yardımcı olmak isteyen olursa dinlerim her türlü fikre açığım.

beckham

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
6,915
4,716
113
Geçmiş olsun hacim, bence devletin bu konuda uzun süreçli ücretsiz psikiyatrik destek plani yapması gerekiyor. bu arada profil fotondaki oyunun ismi ne

Masterchef25

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
627
203
43
Arkadaşlar selamın aleyküm herkese.

Benim biraz sorunlarım var sizlerle dertleşmek istedim belki bir fikri önerisi olan olur. Belki benim gibi tranva yaşayan vardır deprem bölgesinde olan.

Şimdi arkadaşlar malum iki deprem yaşadık gerçekten çok kötüydü Allah bir daha yaşatmasın.

Bende bir tranva kaldı dostlar ve bu artık iyice ileri derecede artmaya başlıyor gün geçtikçe özellikle geceleri uyuyamıyorum.

İlk depremde evden çıktık çok şükür birşey olmadı ama yukarı tarafda amcamlar enkaz altında kaldı evleri yıkıldı ve ailecek vefat ettiler.
Biz o can havliyle yardıma gittik betonları kaldırmaya calisdik ne bileyim isde elimizden gelen herşeyi yapmaya çalıştık ölüm Allah'ın emri tabi ama bazen bazı olaylar insanı etkisi altına alıyor.

Ben kaldira bildiğim taşları tuğlaları neyse alıp atıyordum ve beni soka sokan bir olayla karşılaştım. Benim basdigim büyük bir duvar parçası altında yardım edin diye bağıran bir kadın sesi duydum ve millete seslendim burada biri var gelin diye can havliyle taşları kaldırdık bir anne gövdesi ayrılmış elinde yeni doğmuş çocuğu uzunlamasına yerde yatıyor ve çocuğunu belkide son can havliyle sıkıştırabilecegi güvenli yere uzatmis yada ne bileyim isde Allah belkide o çocuğun yaşaması için bir ortam hazırladı bilmiyorum. Taşları kaldirdigimizda parçalanan bir ceset ve burnu dahi kanamayan annesinin eli altında olan bir bebek ve hala uyuyan.

Belki o binada bir çok ölü çıktı buna amcamlar da dahil inanın o sahne ve o yardım edin diyen ses benim kulağımdan ve beynimden gitmiyor. Ölen bir anne nasıl yardım edin diyor.

Ben bu durumu aileme anlatamadım zaten korkuyolar birde üzüntülerine dayanan. tranva her geçen gün artıyor rüyalarımda yardım edin diyen anne ve ağlayan çocuk görüyorum. Ne yapacam bilmiyorum piskologa gittim olur böyle şeyler diyip geçiştirdi ilaç verdi klasik başından savuşturdu gecdi.
Unutmak icin herşeyi yapıyorum kendimce ama olmuyor.

Aranızda böyle bir olay yaşayan yada benzeri kimse var mı varsa atlatiysa nasıl kurtuldu yardımcı olmak isteyen olursa dinlerim her türlü fikre açığım.
Öncelikle tüm depremzede kardeşlerimize ve Türkiye'ye tekrardan geçmiş olsun kayıplarımız için basınız sağolsun.
Allah'ın hikmeti ve büyüklüğü budur dostum Allah seni görevlendirmiş o yavruyu kurtarmak için olaya bu yönden bak ve içini rahatlat zaman herseyin ilacı demişler sadece bir yavrunun hayatının kurtulmasına vesile olduğunu düşün ve normalleşmeye çalış.

kdr44

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,481
1,335
113
Geçmiş olsun hacim, bence devletin bu konuda uzun süreçli ücretsiz psikiyatrik destek plani yapması gerekiyor. bu arada profil fotondaki oyunun ismi ne
Hükümet seçimi alana kadar asdı kesti şöyle yapacaz böyle yapacaz dedi ama ortada hiç birşey yok bırak birşey olmayı Malatya'da yaşıyorum Malatya için konuşuyorum bunu Malatyalı arkadaşlar vardır bana hak verecekler şehrin merkezinde hala enkazlar var şehir merkezi yok olmuş halde millet esnaflar perişan halde iş yerleri yok olmuş bir Allah'ın kulu yok yardım eden

MrEgo42

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
273
161
43
Sadece ilaç yazıp gönderdiyse eğer psikiyatriste gitmişsin, iyi bir psikolog ile görüşüp bu durumu aşabileceğini düşünüyorum.

kdr44

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,481
1,335
113
Öncelikle tüm depremzede kardeşlerimize ve Türkiye'ye tekrardan geçmiş olsun kayıplarımız için basınız sağolsun.
Allah'ın hikmeti ve büyüklüğü budur dostum Allah seni görevlendirmiş o yavruyu kurtarmak için olaya bu yönden bak ve içini rahatlat zaman herseyin ilacı demişler sadece bir yavrunun hayatının kurtulmasına vesile olduğunu düşün ve normalleşmeye çalış.
Kral deniyorum ama yok olmuyor hani filimlerde olur ya seni çağırır isde bir keramet vardır gibi.
Bende de sanki hala benim birşey yapmam gerekiyormus gibi hissediyorum eksik birşey var gibi anlamıyorum ve inan neredeyse her gece yardım edin diyen bir kadın ve ağlayan çocukla uyanıyorum

kdr44

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,481
1,335
113
Sadece ilaç yazıp gönderdiyse eğer psikiyatriste gitmişsin, iyi bir psikolog ile görüşüp bu durumu aşabileceğini düşünüyorum.
Nerede iyi bir piskologa gitmek inan para konusunu hiç açmak istemiyorum bile o bizim için hayal

MrEgo42

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
273
161
43
Nerede iyi bir piskologa gitmek inan para konusunu hiç açmak istemiyorum bile o bizim için hayal
Devlet hastanelerinde psikologlar çalışıyor ücret ödemeden destek alabilirsin ve depremzedelere öncelik tanınıyor. Biz de öyle yapıyoruz depremzedeler öncelikli konumda psikologlarda.

isyankar3113

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,691
666
113
Kardeşim bende antakyadayim önce kalacak ev ayarlaman lazım evin yikildiysa çadırda konteynarda bu piskolijiden kurtulmak zor sonra kendini işe vereceksin ailenlede güzel vakit geçirmeye çalışacaksın piknik mangal temiz hava çünkü hayat devam ediyor edecekte

Rogue

🦁
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
11,944
10,698
113
Senin durum biraz ağır. Tramvadan dolayı psikiyatrinin yazdığı ilaçları bir süre düzenli olarak kullan olumsuz şeyler düşünmemeye çalış kendini daha iyi hissettiğinde doktorla tekrar görüşerek ilacı bırakırsın

kdr44

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,481
1,335
113
Devlet hastanelerinde psikologlar çalışıyor ücret ödemeden destek alabilirsin ve depremzedelere öncelik tanınıyor. Biz de öyle yapıyoruz depremzedeler öncelikli konumda psikologlarda.
Gittim isde ona dedim ya başından savdi olur dedi gecdi

kdr44

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,481
1,335
113
Kardeşim bende antakyadayim önce kalacak ev ayarlaman lazım evin yikildiysa çadırda konteynarda bu piskolijiden kurtulmak zor sonra kendini işe vereceksin ailenlede güzel vakit geçirmeye çalışacaksın piknik mangal temiz hava çünkü hayat devam ediyor edecekte
Kral ev tutmak şuan imkansız iki çadırda kalıyoruz. Kiralar olmuş 11-12 bin lira dükkanlar yıkıldı bir destek yok işlerin durumu akıbeti nedir belli değil. Gidip bir fabrikada çalışamıyorum çoklu ortam beni geriyor. İl dışına çıkmak istedim kimimiz kimsemiz yok yol yordam gosterecek ne bileyim kral

pirlo

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
3,696
2,399
113
Kardeş büyük geçmiş olsun.
Bazı şeyler anlatılmaz yaşanır ve ben o asrın felaketini en şiddetli hissedilen yerleşim yerinde iliklerime kadar hissettim.( 9.2 )
Ev yıkıldı şehir değiştirdim ev tuttum 2-3 ay eve bile giremiyordum psikoloji berbattı.
AFAD yardımcı oldu psikolog ayarlandı seanslar falan derken yeni yeni normale döndüm.
Tavsiye ederim.
Allah bir daha yaşatmasın.Amin.

isyankar3113

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,691
666
113
Kral ev tutmak şuan imkansız iki çadırda kalıyoruz. Kiralar olmuş 11-12 bin lira dükkanlar yıkıldı bir destek yok işlerin durumu akıbeti nedir belli değil. Gidip bir fabrikada çalışamıyorum çoklu ortam beni geriyor. İl dışına çıkmak istedim kimimiz kimsemiz yok yol yordam gosterecek ne bileyim kral
Bizim fabrika yıkılmadı abimin evinde hasar yok köyde kendisi Kıbrıs'ta onun evine yerleştim bu şekilde toparladım valla yoksa bende normal değildim köy taraflarina git Reyhanlı altınözü yada konteyner yazdir onu yine biraz çadıra göre iyi ALLAH yardımcın olsun

miyunuz

Aktif Üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
72
23
8
Hükümet seçimi alana kadar asdı kesti şöyle yapacaz böyle yapacaz dedi ama ortada hiç birşey yok bırak birşey olmayı Malatya'da yaşıyorum Malatya için konuşuyorum bunu Malatyalı arkadaşlar vardır bana hak verecekler şehrin merkezinde hala enkazlar var şehir merkezi yok olmuş halde millet esnaflar perişan halde iş yerleri yok olmuş bir Allah'ın kulu yok yardım eden
Aynen öyle malatyada yaşıyorum bende hala enkaz altında insanlar bile vardır belki ama belediyenin yaptığı hiç bir şey yok herşey duruyor hala öyle yolda yürürken kafanıza bina çökebilir yada binadan bir parça düşebilir evet gerçekten çok zordu hepimizde hala psikolojik izleri var ama Allaha dayan kardeşim şükret ibadet et biraz daha rahatlayacaksın emin ol Rabbim önce sağlık sıhhat sonra bol rızık nasip etsin cümlemizin yardımcısı olsun.Sizlere de çok geçmiş olsun başınız sağolsun

Mustafa1987

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,421
539
113
Sana söyleyecek kelime bulamıyorum adam sorunlarıyla boğuşuyor oyun ismi soruyorsun karakterin bu kadarmış helal olsun

Asezen01

Aktif Üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
78
34
18
Bende Hatay iskenderunda yaşadım depremi çadirda kalıyoruz halen çok şükür bizim bina yıkılmadı ama antakayda teyzem ve teyzemin kızı rahtmetli oldu canlarımız gitti:( en ufak bir ses de deprem olacak sanıyorum Allah Bir Daha yaşatmasın çok zor valahi ne yapacaz ne olacak inanın düşünmekten daraliyorum