Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Elden Borç Hakkında

recentgod37

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
878
435
63
İbana attiysan bile açıklamaya borç yazmadiysan onda bile hak iddia edemiyorsun
edebiliyosun hocam eğer karşı taraf parayı teslim aldığını beyan ettiği bi cümle kurduysa açıklamaya borç yazmadıysan da alabiliyorsun. Ha olay icra müdürlüğüne sevk ediliyor ve eğer karşı tarafın hacizlenecek herhangi bir mal varlığı,şirketi vs yoksa o öyle duruyo orda yıllar sonra bi af çıkar gider öder devlette sana paranı verir öyle dava etmekte çok verimli sonuçlar vermiyor yani

APARKAT

Telegram adresin Kramp10
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
17,187
9,896
113
Selamın aleyküm herkese bol şanslar iyi geceler.
Şu 1 haftalık kayıplardan önce kasam güzel durumda olduğu için çocukluktan arkadaşım olan, sürekli irtibat halinde olduğum birine 7800 tl borç vermiştim güvendiğim için ve sabit bir işi maaşı olduğu için vermiştim.Parayı elden nakit çekip vermiştim.Bugün mesaj attım dedim böyle böyle battım vereceğin zaman yaklaştı ama 5-6 gün önce verebilir misin ,ayın 5 inde 4 bin tl ödemem var dedim. Mesajlara görüldü attı, arıyorum açmıyor bugün mahallesine gittim bir abisine ulaştım. Yanında arattım onun telefonunu açtı dedi Murat geldi borcun varmış neden telefonları açmıyorsun vs dedi. 5 gün diyor ben o parayı dediğim zaman da değil 4-5 aya anca veririm falan laga luga yaptı bayağı sonra ben de olduğu kafeye gittim biraz itiş kakış sinirler gerildi araya birkaç kişi girdi ayrılmadan önce de sana para falan yok dedi. Almak istesem vura kıra alırım ama suçlu ben olurum. Whatsappta , İnstagramda mesajlara baktım , borç verdiğime dair birçok konuşmamız var bana parayı asla vermeyeceğini söyledi kendime de zor hakim oluyorum zarar verip suçlu duruma düşmek istemiyorum. Bu parayı hukuki yollarla alma hakkım var mı, vermeme durumu olursa . Ki büyük ihtimalle de vermeyecek bende başka yollara başvurmak istemiyorum.
Konu hakkında görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.
Anasına babasına ulaştır akrabalarına ulaştır. Yerin dibine girsin. Telefonu al bir şekilde yere vur kır darmadağın olsun. Arabaları varsa lastikleri bıçakla. Çalıştığı kuruma git rezil et. Paramı ver lan dumbuk de.

Yamanbaba

🄺🅁🄰🄻🄸🄽🄸🅉 🄶🄴🄻🄳🄸
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,022
2,020
113
Allah işini iyi bilir :))))

ene2834

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,486
1,124
113
Selamın aleyküm herkese bol şanslar iyi geceler.
Şu 1 haftalık kayıplardan önce kasam güzel durumda olduğu için çocukluktan arkadaşım olan, sürekli irtibat halinde olduğum birine 7800 tl borç vermiştim güvendiğim için ve sabit bir işi maaşı olduğu için vermiştim.Parayı elden nakit çekip vermiştim.Bugün mesaj attım dedim böyle böyle battım vereceğin zaman yaklaştı ama 5-6 gün önce verebilir misin ,ayın 5 inde 4 bin tl ödemem var dedim. Mesajlara görüldü attı, arıyorum açmıyor bugün mahallesine gittim bir abisine ulaştım. Yanında arattım onun telefonunu açtı dedi Murat geldi borcun varmış neden telefonları açmıyorsun vs dedi. 5 gün diyor ben o parayı dediğim zaman da değil 4-5 aya anca veririm falan laga luga yaptı bayağı sonra ben de olduğu kafeye gittim biraz itiş kakış sinirler gerildi araya birkaç kişi girdi ayrılmadan önce de sana para falan yok dedi. Almak istesem vura kıra alırım ama suçlu ben olurum. Whatsappta , İnstagramda mesajlara baktım , borç verdiğime dair birçok konuşmamız var bana parayı asla vermeyeceğini söyledi kendime de zor hakim oluyorum zarar verip suçlu duruma düşmek istemiyorum. Bu parayı hukuki yollarla alma hakkım var mı, vermeme durumu olursa . Ki büyük ihtimalle de vermeyecek bende başka yollara başvurmak istemiyorum.
Konu hakkında görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.
Dost öncelikle geçmiş olsun paradan çok arkadaş diye bildiğin insanın bunu yapması en büyük zararı vermis Diğer konuya gelince bizzat ailecek başımıza geldi dolandirildik bir nebi diyebilirim Hiç tanımadığın bir insan bile ibaninina hesabına para atıp açıklama kısmına Geri ödemeli borç yazarsa p parayı faiziyle beraber çatır çatır alıyor ve mahkeme onu haklı buluyor Biz tanımıyoruz neden atmış yok şöyle böyle desek bile hatta yerden göğe kadar haklı olduğumuzu hakim bildiği halde kanun bu yanı demek istediğim WhatsApp yazışma sms telde sosyal medyada konuşman delil olupta alma şansın sıfır ınan buna Biz mahkemede WhatsApp yazışmalarını sunduk Hiç bir işe yaramadı, herkese iyi geceler.

Enişte

Anketör Enişte
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
71,798
76,270
113
Elden borç mu verilir o kadar yandı para 8 bin liralık ağzını burnunu kır 200 verirsin kapanır konu

dost

ғᴏʀᴜᴍ ʙᴇɴɪ̇ᴍ ᴇᴠɪ̇ᴍ
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
70,984
43,567
113
Konuşmayk attım da buraya birde özelimi yayınladı vs durumu olur bir arkadaşımın kavga videosunu diğerine attığım için mahkemeye çıkıp tazminat ödemişliğim var

dost

ғᴏʀᴜᴍ ʙᴇɴɪ̇ᴍ ᴇᴠɪ̇ᴍ
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
70,984
43,567
113
Neyse ben yapacağımı bilirim

dost

ғᴏʀᴜᴍ ʙᴇɴɪ̇ᴍ ᴇᴠɪ̇ᴍ
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
70,984
43,567
113
Şu zaman dilimini bir atlatayım mahallede tatlı dağıtıcam bu nasıl bir takla atmaktır her işimiz döndü tersine

dost

ғᴏʀᴜᴍ ʙᴇɴɪ̇ᴍ ᴇᴠɪ̇ᴍ
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
70,984
43,567
113
En iyisi bir avukata sor dava açabilirsin ama elinde kanıt olmadığı için bir cacık olmaz belki watsap konuşmaları veya farklı biryerden Koparabilirsin avukata sor davayı kazanirsan zaten bütün masrafları karşı taraf ödüyor diye biliyorum.
Var abi şimdi suç diye paylaşmıyorum ama kısacası özet geçeyim o bana şu şu sebepten bana 8 bin tl lazım demiş ben de ona demişim ki önceden 4200 tl borcun var daha bak bunu da verirsem 12 k oluyor 300-500 ü hesaba katmıyorum demişim sonra bana bu 4000 ödedi bir zaman sonra işte kalan 8 k da bu mevzudaki 8 k

dost

ғᴏʀᴜᴍ ʙᴇɴɪ̇ᴍ ᴇᴠɪ̇ᴍ
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
70,984
43,567
113
Var abi şimdi suç diye paylaşmıyorum ama kısacası özet geçeyim o bana şu şu sebepten bana 8 bin tl lazım demiş ben de ona demişim ki önceden 4200 tl borcun var daha bak bunu da verirsem 12 k oluyor 300-500 ü hesaba katmıyorum demişim sonra bana bu 4000 ödedi bir zaman sonra işte kalan 8 k da bu mevzudaki 8 k
Hatta ben demişim ki ayarlayabilir misin bak beni de zora sokma demişim o da ayarlarım gözünü seveyim sende vardır ver demiş bana ben de emin misin bak demişim o da ayarlayacam demiş

dost

ғᴏʀᴜᴍ ʙᴇɴɪ̇ᴍ ᴇᴠɪ̇ᴍ
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
70,984
43,567
113
Elden borç mu verilir o kadar yandı para 8 bin liralık ağzını burnunu kır 200 verirsin kapanır konu
Kafamı skym abi işte nereden bileyim çok güvendiğim bir insan yani ne paralar yemişizdir neler yapmışızdır omuz omuza kavga etmişizdir bi poğaçayı 2 ye bölüp saatlerce aç gezdiğimiz olmuştur ama böyle de oluyormuş demek ki

Penaltı

Ankarali
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
26,312
28,016
113
Hatta ben demişim ki ayarlayabilir misin bak beni de zora sokma demişim o da ayarlarım gözünü seveyim sende vardır ver demiş bana ben de emin misin bak demişim o da ayarlayacam demiş
Sknti gardaşim la zor mahkemeye gitmeden avukat birine danış eğer bırakmam diyorsan başka çıkar yolu yok ya adamın basican girtlana yada mahkemede çözücün yapcak birşey yok

Enişte

Anketör Enişte
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
71,798
76,270
113
Kafamı skym abi işte nereden bileyim çok güvendiğim bir insan yani ne paralar yemişizdir neler yapmışızdır omuz omuza kavga etmişizdir bi poğaçayı 2 ye bölüp saatlerce aç gezdiğimiz olmuştur ama böyle de oluyormuş demek ki
Düzen değişti herkese guveniyo gibi yapcan ama kimseye guvenmicen borc para mevzusu can sıkar

dost

ғᴏʀᴜᴍ ʙᴇɴɪ̇ᴍ ᴇᴠɪ̇ᴍ
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
70,984
43,567
113
Peki ben bunu ses kaydına alsam

dost

ғᴏʀᴜᴍ ʙᴇɴɪ̇ᴍ ᴇᴠɪ̇ᴍ
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
70,984
43,567
113
İbadet yaptığımız yok bi bok yaptığımız yok kmar alkol şu bunher şey var sonra nedej başım belada tabi olur aklh