Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Evsahibi Ara Dönem Zammı

jesus07

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,124
234
63
Beyler güzel bi yerde oturuyorum. Güvenlikli havuzlu filan kiram 6.5. Kirayı 3 4 ay geciktirdiğim olmuştu. Ödedim tüm kirayı. Benim sözleşmem ağustosta bitiyor. Şimdi 6.5 olan kirayı 12 ye çıkarmak istiyor. Ağustosta da yeni zamma bakarız diyor. Normalde direk yok derdim ama daha önce kirayı geciktirdiğim için direk rest çekmeye korkuyorum mahkemeye filan verip çıkartır diye. Ben çıkıp başkası geçse şu an 20 25 den aşağı vermez bu arada

Napsam bilgisi olan var mı bu konularda

malazgirt

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
388
180
43
Beyler güzel bi yerde oturuyorum. Güvenlikli havuzlu filan kiram 6.5. Kirayı 3 4 ay geciktirdiğim olmuştu. Ödedim tüm kirayı. Benim sözleşmem ağustosta bitiyor. Şimdi 6.5 olan kirayı 12 ye çıkarmak istiyor. Ağustosta da yeni zamma bakarız diyor. Normalde direk yok derdim ama daha önce kirayı geciktirdiğim için direk rest çekmeye korkuyorum mahkemeye filan verip çıkartır diye. Ben çıkıp başkası geçse şu an 20 25 den aşağı vermez bu arada

Ara zaman ne maaşımı alıyor bu kansizlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Firat7535

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
899
591
93

Kirayi 4 ay geciktirmen kötü olmuş bu ev sahibinin seni evden cikarmasi için bir koz olmuş resmen. Bana kalirsa 12 ye itiraz etme mahkeme yolu gozukurse ev sahibi hakli bulunur senin geciktirmenden dolayı

omer1965

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,315
2,996
113

Kirayı elden mı veriyorsun hesaba mı atıyorsun dost

omer1965

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,315
2,996
113
Ayrıca ha çık diyince çıkamazsın,
Sözleşme süren var sözleşme süren bitmeden çıkarmak için dava açsa en az 4 ay sürer zaten sözleşme sonun gelmiş olur.

basakda4433

Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
35
8
8
Tek çözüm tatlı dille ufaktan konusacan abi bak bu iş böyle olma s...kürler adamı biz garibaniz ne zammı obur dunyayada çalışmak lazım diyip sonuçlarını bekleyecen

AlbusDumbledore

Site elamanı üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
14,986
13,116
113
Arazam 12 olursa agustosta 20 olur kira. Yuzde 25 muhabbetine girmeyin is o is yalan dolan

mertinho50

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
5,077
8,612
113
Sen de haklisin ama adam ara zam diyi Ağustosta da yuzde yuz yapacak
Sen olsan ne yapardin
Ya öyle bir hal olduki ev sahibi diyor ki dışarıda 10 dan aşağı ev yok işte sen bedavaya oturuyorsun ee birde her şey yüzde 50 zamlı o yüzden kira şu birde yeni bir ev bul tur taşın kaç k masraf Allah yardımcımız olsun

RaymondReddington

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,975
1,063
113
Sözleşme varsa ev sahibi seni cikaramaz
Kanunen yilda yuzde 25 zamdan fazlasini da yapamaz
DİRENNNİS!
Alakası yok.senin dediğin bu olayda olmuyor.
kira tespit davası açar ev sahibi
Aynı şartlardaki bir eve ne kadar ortalama kira veriliyor ona bakarlar kiracıya da sözleşme bitimine kadar yeni belirlenen kira teklif edilir kabul etmezse çıkartılır.kabul ederse yeni kirayı öder sözleşme zamanı gelince ekstra zam yapma hakkına sahip olur ev sahibi

TitanEnsaladus

Senaryocu Üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
8,332
15,847
113
Alakası yok.senin dediğin bu olayda olmuyor.
kira tespit davası açar ev sahibi
Aynı şartlardaki bir eve ne kadar ortalama kira veriliyor ona bakarlar kiracıya da sözleşme bitimine kadar yeni belirlenen kira teklif edilir kabul etmezse çıkartılır.kabul ederse yeni kirayı öder sözleşme zamanı gelince ekstra zam yapma hakkına sahip olur ev sahibi
Nerde yaziyor bu sozlesme maddesi

RaymondReddington

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,975
1,063
113
Nerde yaziyor bu sozlesme maddesi
Sözleşme maddesi ile ilgili bir şey değil dostum Yargıtay kararı var ev sahibi durduk yere çıkaramıyor evet ama kiracı da çok düşük ücretlere oturamıyor.
Bizim karşıdaki evde 3000 TL oturdular yıllarca ev sahibi çok iyi niyetliydi artık bi 10 bin yapalım dedi kabul etmediler dediğim şekilde dava açıp 3 ay içinde çıkardı.normalde 15-20k arası kiralar burda

Ferhatd

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
2,184
1,191
113
Havuzlu güvenlikli ev 6.5 mu ben 13 bine ahırda yasiyom her gün çatışma çıkıyor mahallede 12.5 kabul et durumun varsa yoksa ben 12.5 a otururum haber et

mertinho50

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
5,077
8,612
113
Sözleşme maddesi ile ilgili bir şey değil dostum Yargıtay kararı var ev sahibi durduk yere çıkaramıyor evet ama kiracı da çok düşük ücretlere oturamıyor.
Bizim karşıdaki evde 3000 TL oturdular yıllarca ev sahibi çok iyi niyetliydi artık bi 10 bin yapalım dedi kabul etmediler dediğim şekilde dava açıp 3 ay içinde çıkardı.normalde 15-20k arası kiralar burda
Evet doğru adam çevresinde ki kırılarak bakıp o rakamlardan vermek istediğini soylemesi yeter