Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Evsahibi Ara Dönem Zammı

omer1965

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,315
2,996
113
Kitlendim bu nasıl soru 😂

ben kiracı değilim
Evimi de kiraya vermedim
Aldım oturuyorum 😂
Karşı komşuyu diyorsan 8-10 yıl falandı
Karşı komşuyu sormuştum aslında😀
Senin için biraz daha araştırdım bak bu sonuca ulaştım😀 Senin komşu 5 yılı doldurmamış olsaydı dava açamazdı. Yıldan kaybetmiş😀

IMG_1172.jpeg

Mayko78

Adaletin olmadığı yerde yalakalar volta atar.
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
13,991
9,662
113
Allah bana ben sana de gec dost

Novasky

комнаты моего разума
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Biletci Üye
TC Onaylı
41,198
44,323
113
Biz Ev sahipleri Hep maduruz

Novasky

комнаты моего разума
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Biletci Üye
TC Onaylı
41,198
44,323
113
İnsafsızca cebinizi düşündüğünüz sürece magdur olmaya devam edersnz
Neden bilader kafanı kullanip çalışıp bı ev sahibi olsaydın biz essek gibi çalıştık ailecek evlerimizi aldık seni neden ucuza oturtayim babamın oglumusun sen git devlete ağla bana değil

Mayko78

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
13,991
9,662
113
Neden bilader kafanı kullanip çalışıp bı ev sahibi olsaydın biz essek gibi çalıştık ailecek evlerimizi aldık seni neden ucuza oturtayim babamın oglumusun sen git devlete ağla bana değil
LAN bırak gec bu işleri hikaye anlatma it baglasan durmaz yere allahsızca fiyat isdiyorsunuz az bile size aq hic altyapı yapma baba hic hic konusmaya hakkınız yok sende faişce zam yapıyorsan sende hakkedeni buluyorsundur

Novasky

комнаты моего разума
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Biletci Üye
TC Onaylı
41,198
44,323
113
LAN bırak gec bu işleri hikaye anlatma it baglasan durmaz yere allahsızca fiyat isdiyorsunuz az bile size aq hic altyapı yapma baba hic hic konusmaya hakkınız yok sende faişce zam yapıyorsan sende hakkedeni buluyorsundur
Lan mi hayırdır bilader

Evimi nekadar kiraya vereceğimi sana veya başkasına mi sorucam benim kafamda belirledigim fiyat tarifesi var Ona veririm otururmusun oturmazmisin hiç de umrumda değil boş kalsın bilader senin gibi adama zaten ev vermem merak etme daha fazla bana ağlama git reis ağla hadi canim

Mayko78

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
13,991
9,662
113
Lan mi hayırdır bilader

Evimi nekadar kiraya vereceğimi sana veya başkasına mi sorucam benim kafamda belirledigim fiyat tarifesi var Ona veririm otururmusun oturmazmisin hiç de umrumda değil boş kalsın bilader senin gibi adama zaten ev vermem merak etme daha fazla bana ağlama git reis ağla hadi canim
Size böyle takıyorlar 6 7 ay 1 sene iyi oluyor mahkemelerde sürünün allahın adeleti şaşmaz

Shellac

Moderator
Yönetici
Moderatör
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
100,788
151,185
113
Ev sahipleri de memnun değil
Kiracılar da memnun değil
Ama bir birinize karşı saygılı bir şekilde yorumlar yaparsanız sevinirim beyler.

Mayko78

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
13,991
9,662
113
Ama bir birinize karşı saygılı bir şekilde yorumlar yaparsanız sevinirim beyler.
Arkadas tahrik ediyor baskan neyse hayırlı geceler

Yusufsato1

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,240
1,087
113
Konu sahibi arkadaşım eğer sana kira ödemediğin zaman noterden ihtarname çekmediyse asla zam falan yapma hiçbir şekilde o sebeple çıkartamaz.
Ağustosta %25 muhtemelen kalkacak o ayki tüfe oranına göre zamı yapar oturursun kira sözleşmesi yapıldığı tarih 5 yıldan eski değilse. Ev sahibi milletine iyilik yapmaya değmez ne kadar sağarsan o kadar iyi.

Novasky

комнаты моего разума
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Biletci Üye
TC Onaylı
41,198
44,323
113
Ona şöyle dost benim bu konuda yazdığım yazılarda tahrik vesaire yok adam hayatını boş boş geçirmiş essek gibi çalışipda ev sahibi olan adamlara öyle hak hukukdan bahsetmesi öyle lanlu lunlu konuşmasın

Novasky

комнаты моего разума
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Biletci Üye
TC Onaylı
41,198
44,323
113
Size böyle takıyorlar 6 7 ay 1 sene iyi oluyor mahkemelerde sürünün allahın adeleti şaşmaz
Bana öyle takan yok merak etme benide alintilama boş boş yasamissin burası birinci sınıf orası anladın sen

Rcbo17

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
740
193
43
Beyler güzel bi yerde oturuyorum. Güvenlikli havuzlu filan kiram 6.5. Kirayı 3 4 ay geciktirdiğim olmuştu. Ödedim tüm kirayı. Benim sözleşmem ağustosta bitiyor. Şimdi 6.5 olan kirayı 12 ye çıkarmak istiyor. Ağustosta da yeni zamma bakarız diyor. Normalde direk yok derdim ama daha önce kirayı geciktirdiğim için direk rest çekmeye korkuyorum mahkemeye filan verip çıkartır diye. Ben çıkıp başkası geçse şu an 20 25 den aşağı vermez bu arada

Napsam bilgisi olan var mı bu konularda
Kirayı geciktirmen birşey ifade etmez ozaman noterden ihtar cekmediyse. Yapma zam falan ağustosta yaparsın çıkaramaz hiç bı şekilde tahliye taahhütnamesi yoksa

Mayko78

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
13,991
9,662
113
Bro konuşma tarzın hoş değil adamı ilk sen tahrik ettin
AGA ben ona sen faiş zam yapıyorsan diye dedim oda bana ben gaddarım acımam oturur oturmaz kafasıyla gelirse bende halkın sesi olurum agacım ben sen o yok yani benim kafamda

omer1965

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,315
2,996
113
AGA ben ona sen faiş zam yapıyorsan diye dedim oda bana ben gaddarım acımam oturur oturmaz kafasıyla gelirse bende halkın sesi olurum agacım ben sen o yok yani benim kafamda
Ağa bu olayda haksız kimse yok her iki kesimde haklı boşverin tatsızlık yaşamaya değmez haksız olan yok çünkü

Mayko78

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
13,991
9,662
113
Ağa bu olayda haksız kimse yok her iki kesimde haklı boşverin tatsızlık yaşamaya değmez haksız olan yok çünkü
Haklısın aga Doğru herkesin psikolojisi bozuk Allah yardımcımız olsun

Emrah1313

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
6,480
4,070
113
Beyler güzel bi yerde oturuyorum. Güvenlikli havuzlu filan kiram 6.5. Kirayı 3 4 ay geciktirdiğim olmuştu. Ödedim tüm kirayı. Benim sözleşmem ağustosta bitiyor. Şimdi 6.5 olan kirayı 12 ye çıkarmak istiyor. Ağustosta da yeni zamma bakarız diyor. Normalde direk yok derdim ama daha önce kirayı geciktirdiğim için direk rest çekmeye korkuyorum mahkemeye filan verip çıkartır diye. Ben çıkıp başkası geçse şu an 20 25 den aşağı vermez bu arada

Napsam bilgisi olan var mı bu konularda
Kontrat tarihin bitmeden zam yapamaz ve yapacağı zam oranı %25 ten fazla olamaz. Hakkını arayacaksın dostum. Bu ev sahipleri depremden ders almak yerine imansızlığın kitabını yazdılar zaten. Bu arada tecrübeye dayanarak bir konuda uyarayım şimdi ev sahibi istediği zamı alamazsa seni evden çıkarmak için kızım askerden geldi, oğlum kocaya kaçtı, babannem sünnet oldu ben kendim oturacağım çık diyebilir. Böyle bir bahane öne sürerse kanunen noterde evde kendisinin oturacağını taahhüt etmek zorundadır. Eğer kendim oturacam deyip evi kiraya verirse ve sende bunu ıspatlarsan sana yüklü miktarda tazminat ödeyip evi 3 yıl mühürlenir ve bu süreçte evde oturma hakkı kanunen sana ait olur. Mahkemenin kararı böyle. Hakkını ara kardeşim kolpaçino tayfası ev sahiplerine boynunuzu eğmeyin