Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Hukuk Bürosunun Akrabaları Araması Yasal Mı?

mehmetbrk4

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,067
907
113
Bu sabah soy adıma benzer kim varsa tek tek aranmış Turk telekom borcu için geri dönüş yaptığımda şu güne kadar ödemezsen akrabalarına dosya göndericem falan diyor tersledim kapattım bu yasal mı daha önce başına gelen varmı ?

oldschool

Hold Up!!
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
11,413
15,295
113
Bu sabah soy adıma benzer kim varsa tek tek aranmış Turk telekom borcu için geri dönüş yaptığımda şu güne kadar ödemezsen akrabalarına dosya göndericem falan diyor tersledim kapattım bu yasal mı daha önce başına gelen varmı ?
KVKK denen bir olay var. Yaptıkları şey ciddi bir suç. Şikayet et ucyuz bin lira ceza odesinler akillanirlar. Hem cimer üzerinden hemde KVKK yani kişisel verileri koruma kanunu kapsamında https://sikayet.kvkk.gov.tr/ şikayet et buradan 300bin cezası var ve kesiyorlar bu cezayı. Ellerinde ki o kuruma ait dosyaları da alıyorlar. Cimer üzerinden de telekomu şikayet et

Son düzenleme:

Enişte

Anketör Enişte
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
71,798
76,270
113
arayamaz aradıgı kişi şikayet edebilir varlık şirketlerine sanki borcu devral diyen oluyo hem alıyolar sonra herkesi arıyolar

Moderatör tarafında düzenlendi:

MrKoios

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
768
351
63
Arkadaşın verdiği yerlere şikayet et ve ek olarak baroya şikayette bulun. Yaptıkları ahlaksızlık ve yasa dışı, ses çıkaran yok diye meydanı boş buluyorlar. Borçlu olman seni rezil edebilecekleri anlamına gelmiyor, aklıma gelmişken hukuk bürosunu aradığında görüştüğün kişi, seni tehdit eden kişi avukat bile değil muhtemelen, normalde seninle görüşme hakkı bile yok değişmediyse eğer.

oldschool

Hold Up!!
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
11,413
15,295
113
Arkadaşın verdiği yerlere şikayet et ve ek olarak baroya şikayette bulun. Yaptıkları ahlaksızlık ve yasa dışı, ses çıkaran yok diye meydanı boş buluyorlar. Borçlu olman seni rezil edebilecekleri anlamına gelmiyor, aklıma gelmişken hukuk bürosunu aradığında görüştüğün kişi, seni tehdit eden kişi avukat bile değil muhtemelen, normalde seninle görüşme hakkı bile yok değişmediyse eğer.
Yok avukat yetki verince görüşebiliyor ama sadece borçluyla görüşebiliyor ve bu şekilde konuşamaz. Yüzde yüz avukat yanında prim usulü çalışan kendini bilmez biri. Avukat bu şekilde arama yaptıklarını ve bu şekilde konuştuklarını öğrense tazminatsız kovar zaten. Hİçbir avukat bu riski almaz. Sevgilimden biliyorum 300 bin tl cezası var her arama başına. Bir çok hukuk bürosuna bu ceza kesildi yakın zamanda

İsimsiz53

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
714
213
43
Zamaninda rahmetli babamida surekli ariyorlardi amcamin oglunu aradilar bunlar tam bir cibiliyetsizler.

mehmetbrk4

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,067
907
113
Teşekkür ederim cevaplar için arkadaşlar mebla büyük değil zaten sorun akrabalarımı aramaları hiçbiriyle aram yok ve beni küçük düşürmüş oluyorlar ben yine de ödeyip şikayetimi belirttiğiniz yerlere yapacağım

fcsfcs

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
2,240
964
113
tam olarak aynısı başıma geldi. turkcell borcum için bütün aile üyelerime sms attılar dün. bana atmadılar bile. ben de arayan büroyu arayıp ağzıma geleni söyledim. bunun yasal olmadığını söyledim. özür dilediler ve bi daha olmayacağını söylediler. bu tam bi şerefsizlik. ki zaten avukatların %90 ı filan şerefsiz.

fcsfcs

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
2,240
964
113
tam olarak aynısı başıma geldi. turkcell borcum için bütün aile üyelerime sms attılar dün. bana atmadılar bile. ben de arayan büroyu arayıp ağzıma geleni söyledim. bunun yasal olmadığını söyledim. özür dilediler ve bi daha olmayacağını söylediler. bu tam bi şerefsizlik. ki zaten avukatların %90 ı filan şerefsiz.
5 kişiyi öldür 3 çocuğa tecavüz et. parayı basınca illa ki seni savunacak avukat bulursun. paralı köpek hepsi. en ufak bi borcun olduğunda kanunun en pis yönlerini lehlerine kullanıp hayatını kaydırabilirler. kanunları silah gibi kullanırlar hep.

betcoast

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,898
1,136
113
birader herkes işini yapıyor onlar arıyosa sizde bunun yasal olmadığını bildiğinizi belli edin bi daha aramazlar yok asarız yok keseriz ne boş yapıyosunuz Allah aşkına madem bi borcun altına girdiniz sırtlamayıda bileceksiniz yoksa borçtan kaçarken başka yerden mahkum olursunuz küfür falan da etmeyin onunda yaptırımı var

tanergrsu

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,638
2,112
113
Sikayet et bitsin sakin acima ozur dileseler bile arama hatta ben senin yerinde olsam dekont atacam mail ya da telefon numarası al wp den foto atacam de şikayetleri gonder birak bunlar düşünsün paran yoksa canini alamicaklarina gore sorun yok

fcsfcs

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
2,240
964
113
birader herkes işini yapıyor onlar arıyosa sizde bunun yasal olmadığını bildiğinizi belli edin bi daha aramazlar yok asarız yok keseriz ne boş yapıyosunuz Allah aşkına madem bi borcun altına girdiniz sırtlamayıda bileceksiniz yoksa borçtan kaçarken başka yerden mahkum olursunuz küfür falan da etmeyin onunda yaptırımı var
borçtan kaçmakla ne alakası var? yasal olmayan şekilde yakınlarını arayıp mesaj filan atamaz. kefil olmadığı sürece senden başka kimseye borcunu söyleyemez. işleri bu değil.

Erjuninho

Aktif Üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
65
44
18
Türk Telekoma vardı benim de. Abimi aradıkları için cimere şikayet ettim. Etmeden önce de mail attım büroya. Arayıp köpek gibi yalvardılar. Ama yine de şikayet ettim. Şimdi abimin ifadesini aldılar, davalık olduk. Kanıtlar da var,. Direkt cimere şikayet et

Moderatör tarafında düzenlendi:

betcoast

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,898
1,136
113
kardeşim onlar da kendi çaplarında taktik geliştirmiş uyguluyolar benim size söylemeye çalıştığım tahrike kapılıp yanlış cümlelerle kendinizi zor duruma sokmamanızdır yoksa beni hergün on kere arıyolar açmıyorum ve ya basıyorum engeli mis

fcsfcs

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
2,240
964
113
kardeşim onlar da kendi çaplarında taktik geliştirmiş uyguluyolar benim size söylemeye çalıştığım tahrike kapılıp yanlış cümlelerle kendinizi zor duruma sokmamanızdır yoksa beni hergün on kere arıyolar açmıyorum ve ya basıyorum engeli mis
yok küfür müfür edilmez zaten haklıyken haksız duruma düşersin. sövmenin de adabı var:)

KARTALizma

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
7,854
4,841
113
Dostum oncelikle gecmis olsun. Burada bos bos konusanlara kulak asma, borclu olmak insana keyif veriyor saniyorlar sanirim. Odeyebilecek olan insan zaten bu durumu dustugunden dolayi uzuntu duyup burada akil almaz.
Yasalar cok acik ve net 3. Kisilere bilgi paylasimi yasak. Eve gelen borc tebligati evragini dahi senin haricinde kimseye birakamazlar normalde ama hakkini arayan olmadigi icin boyle seyler cok oluyor. Soyle dusun sen avukatlara karsi kanuna ters bir sey yaptigin an seni aramadan acar davayi direkt tebligat gelir oyle ogrenirsin. Acimayacaksin bunlara, et sikayetini bi daha arayabiliyor mu bakalim cevreni.