Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet İcra Affı Kanunu

Hephaistos

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,874
833
113
Dostlar bu 2-3 ay önce çıkan icra ve varlık şirketlerine olan borçların affı yasasından yararlanan oldu mu hiç ? Nasıl bir yol izlemek lazım bilen var mı ?

beckham

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
6,915
4,716
113
Nasıl af silinior mu

Hephaistos

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,874
833
113
Bende merak ediyorum. Resmi gazetede yayınlandımı?
1 ay kadar önce yürürlüğe girdi diye biliyorum üstad fakat yasa da anladığım kadarıyla ''alacaklının rızasıyla borçtan vazgeçmesi...'' gibi bir ifade var o kafamı karıştırdı benim de

kilistra

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
256
72
28
1 ay kadar önce yürürlüğe girdi diye biliyorum üstad fakat yasa da anladığım kadarıyla ''alacaklının rızasıyla borçtan vazgeçmesi...'' gibi bir ifade var o kafamı karıştırdı benim de
Bende 6 sene öncesinin 1 icra dosyası var 1200 tl . Birikim varlığa geçmişti. 6 senedir sicilim bu yüzden kırmızı çizgi. Unutmuştum bu yasayı ben. Yarın araştırıcam.

beckham

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
6,915
4,716
113
Başvurmak gerekiyor mu acaba

Hephaistos

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,874
833
113
Bende 6 sene öncesinin 1 icra dosyası var 1200 tl . Birikim varlığa geçmişti. 6 senedir sicilim bu yüzden kırmızı çizgi. Unutmuştum bu yasayı ben. Yarın araştırıcam.
bende bakıyorum şimdi sende bi sonuç alırsan buradan yaz üstad da işine yarayan olur mutlaka

islemhatasi

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
108
65
28
Henüz resmi gazetede yayınlanmadı. Mecliste onay bekliyor. Okuduklarınız taslak. Muhtemelen Ocakta onaylanacak.

Hephaistos

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,874
833
113
benim turkcell e vardı az önce aradım müşteri temsilcisini yasanın kapsam detayları tam olarak netleşmediği için biraz daha bekleyin. netleştiği zaman borcunuz kapsam içinde ise borcunuz silinecektir dedi

SANSLI10

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
101
26
28
borclunun basvurusuna ıhtıyac duyulmadan der 2500 tl ye kadar olan borc sılınecek der

Blackman

⚫🔴
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
11,920
12,006
113
Benimde var 2 tane borcun ana parası 2 bin ve altındakiler vergi gideri olarak silinecek diyorlar bekliyoruz ins silinir

ahmet62

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
802
412
63
kardeş bu yasaya inanan ahmaktır ,akpnin göz boyamak icin cıkardıgı yasa ,,inisiyatif tamamen alacaklı tarafa bırakılmıs alacaklı mecbur degil silmeye yani faiz üstüne faiz işine geldigin icin 2000 i silmez,,,tek firma siler türkcel oda yönetimde AKP oldugu icin ...

Slayer33

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,505
1,946
113
Bari 5000 olaydı 99 dan 1 tanesinde kurtulurduk 98 borç kalırdı be tuhhh

Shadow07

Miracle
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
6,389
4,074
113
Dostlar bu 2-3 ay önce çıkan icra ve varlık şirketlerine olan borçların affı yasasından yararlanan oldu mu hiç ? Nasıl bir yol izlemek lazım bilen var mı ?
Dostum bu olay gercek disi zaten yillar oncesinden kalmis bir borcun avukat ve mahkeme masrafiyla 2500 tl yi gecmeme ihtimali yok.faiz icra gideri derken bu kanundan yararlanabilen olmasin diye ozellikle o rakam hesaplanmis bence.gostermelik.

Blackman

⚫🔴
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
11,920
12,006
113
kardeş bu yasaya inanan ahmaktır ,akpnin göz boyamak icin cıkardıgı yasa ,,inisiyatif tamamen alacaklı tarafa bırakılmıs alacaklı mecbur degil silmeye yani faiz üstüne faiz işine geldigin icin 2000 i silmez,,,tek firma siler türkcel oda yönetimde AKP oldugu icin ...
2 tane oraya var ayri ayri o zmn bana hayirli olsun 😀 her biri 5 bin olmus ama ana parası 2 binin altında

Blackman

⚫🔴
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
11,920
12,006
113
Dostum bu olay gercek disi zaten yillar oncesinden kalmis bir borcun avukat ve mahkeme masrafiyla 2500 tl yi gecmeme ihtimali yok.faiz icra gideri derken bu kanundan yararlanabilen olmasin diye ozellikle o rakam hesaplanmis bence.gostermelik.
Ama borcun ana parası icin o limit diger turlu tabi soledigin rakamı gecer