Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet İcra Dosyası Hakkında

ismail3828

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
151
41
28
Merhaba herkese iyi forumlar bir icra dosyam var UYAP üzerinden sorguladığımda cikan tutar ile avukatın benden talep ettiği tutar arasında fark var normal mi bu durum

yumlu

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,565
1,361
113
Konu yukarı çıksın diye yanıt veriyorum kolaylık diliyorum

butragueno

BASKETÇİ
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
50,103
25,199
113
Merhaba herkese iyi forumlar bir icra dosyam var UYAP üzerinden sorguladığımda cikan tutar ile avukatın benden talep ettiği tutar arasında fark var normal mi bu durum
Bende cok bilmiyorum ama icra dairesine gidip orada kapak ucreti cikarilmasini iste ve o tutari ödedin mi dosya duser bende baska konuda okumustum o konuyu bulabilirsen baya yazan olmustu

KurtAdam31

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
828
269
63
Avukat bu işi hayrına yapmıyor onunda ücreti var icra dairesine git belkide avukata daha düşmemistir

rainmaker35

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
584
433
63
Normal değil. Ilgili icra dosyasının iban numarasına, uyApta yazan güncel tutar kadar haVale yaptığında (açıklamaya dosya numarası ve TC yazmalisin) dosyan otomatik olarak kapanır.

Sabah 9;00 da bak güncel tutara , kurusuna kadar ne eksik ne fazla , tam yatir. Akşama kadar kapatır icra dairesi dosyayı, senin bisey yapmana gerek kalmaz.

butragueno

BASKETÇİ
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
50,103
25,199
113
Normal değil. Ilgili icra dosyasının iban numarasına, uyApta yazan güncel tutar kadar haVale yaptığında (açıklamaya dosya numarası ve TC yazmalisin) dosyan otomatik olarak kapanır.

Sabah 9;00 da bak güncel tutara , kurusuna kadar ne eksik ne fazla , tam yatir. Akşama kadar kapatır icra dairesi dosyayı, senin bisey yapmana gerek kalmaz.
Kesin bilgi mi dost

Der Leanderturm

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,010
490
83
Avukatla muhattap bile olma , uyapa gir icra daireisni bul , internetten o icra dairesinin numarasını bul , ara dosya no ve tc ver ne kadar ödersem kapanır de , daha sonra icra dairesinin ismi ve hesap numarası olarak arat borç ve alacak adı ile olan ibana söylenen tutarı kuruşuna kadar yatır . Daha sonra icra dairesini geri ara ödediğini söyle icra 1 gün içinde kapanır acele işin varda ve icranın düşmesini istediğini arabanı satacağını veya alacağını söylr hemen iletirler bu kadar.

Ortaköy

Ayrıcalıklı Üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,508
910
113
Dostum avukat fazla ister sen dosya numaran ile icra dairesine git borcumu ödemek istiyorum de onlar kapak hesabı yapacak dosya tutarı ne ise onu alacak kapatacak dosyanı be aynı gün uyaktan silinir avukat fazla ister ve uyaptan kalkması aylar alır..

mavs1341

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
611
455
63
Bazen avukatlar işgüzarlık yapıp kendilerine henüz gönderilmemiş borcu tahsil etmeye çalışıyorlar. Bir akrabama 400 TL den dosya açmışlar. Avukat tarafından İstenen rakam 5000 TL civarıydı. Adliyeye gidip kapak hesabı yaptırıp dosyayı 500-550 TL civarına kapattık. Eğer dosyayı kapatacaksan adliyeye git kapak hesabı yaptır ya da telefon ile ulaşıp yaptır hesabı sonrasında ödemek en sağlıklısı. Bazen vatandaş portal ile adliyede yapılan kapak hesapları ufakta olsa farklılık gösterebiliyor. Küçük bir bakiye yüzünden dosya açık kalıyor.

KurtAdam31

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
828
269
63
Bazen avukatlar işgüzarlık yapıp kendilerine henüz gönderilmemiş borcu tahsil etmeye çalışıyorlar. Bir akrabama 400 TL den dosya açmışlar. Avukat tarafından İstenen rakam 5000 TL civarıydı. Adliyeye gidip kapak hesabı yaptırıp dosyayı 500-550 TL civarına kapattık. Eğer dosyayı kapatacaksan adliyeye git kapak hesabı yaptır ya da telefon ile ulaşıp yaptır hesabı sonrasında ödemek en sağlıklısı. Bazen vatandaş portal ile adliyede yapılan kapak hesapları ufakta olsa farklılık gösterebiliyor. Küçük bir bakiye yüzünden dosya açık kalıyor.
Bu avukatların kazandıklarının yüzde 90 ı haram nerde iş bilmez gariban var çökmeye çalışıyorlar

CGLMX

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,359
486
83
İcra dairenle gorus dosya hesabi yaptir cikan rakami ode arkadasim

9aboubakar14

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
894
462
63
dosyalaştırıldıysa borcun normal kapatma masrafları vs. istiyorlar avukatı arayıp konuştun mu ödeme yapacağına dair

wasil

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,003
1,492
113
Umarım bir an önce kurtulursun

rainmaker35

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
584
433
63
Kesin bilgi mi dost
Evet kesin. Kanun böyle hocam. Uyapta günlük nr yazıyorsa o. Sabah 9 da gıncellenir günlük tutar.

Adalet Bakanlığı'nin sitesi :

Ilgili icra dairesinin IBAN numarasına dediğim şekilde yap, avukata da akşam yada en geç 2 ıs günü içinde dosya kapandı görüntüsünü atarsin :)

rainmaker35

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
584
433
63
Arkadaşlar Uyapta borç ne kadarsa o kaderdir. 1 kuruş fazlası eksiği olmaz. Uyaptaki toplam bedelde vekalet ücreti de ekli zaten.

2022 yılında eski hattan haberim yoktu borç kalmış. Avukat arıyor cart curt bilmem ne. Girdim uyapa , kurusuna kadar baktım yaptım transferi icra dairesine, kapandı.

Bu kadar korkmayın bu avukatlardan , Uyapta neyse o!20240530_221230.jpg