Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet İran İsrail'i Vurmaya Başladı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
82,941
44,871
113
İsrail yalan söylüyor la füzeler şehir merkezine düşmüş nasıl az sayıda yaralı var aw

kazanova1989

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
288
156
43
Danışıklı dövüş. İran halkının gazını alıp yapılan suikastın baskısını üstünden atacak. İsrail içinde lüblanın tamamını işgal etmek için elini güçlendirecek win win yani

nazmi11

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,609
1,331
113
Sözümü bitirdiğim gibi ben israili savunmuyorum. Örneklediğin olaylar gibi nice olaylardaki masumlar için içim kan ağlıyor. Ben de babayım.

Ama hamas denilen terör örgütü israil topraklarına girip, festival basıp masum insanları pickuplara koyduklarında da üzüldüm ve sinirlendim.

Iki devlet arasında bir anlaşmazlık varsa bırakın kendileri çözsün. Bi taraf Müslüman bir taraf Yahudi diye taraf tutacak değilim. Taraf belirleyeceksem argumanım din olmaz, olmamalı.

Karabag bizimdir diye zafer naraları atmadık mı? İsrail'in azerbaycana askeri ve lojistik yardımları olmasa bu kadar kolay olur muydu? Bakın daha 3 gün önce azerbaycan ile İsrail yeni enerji anlaşması imzaladı. Azerbaycan da kötü bir devlet o zaman?
Dostum İsrail ile aserbeycan ilişkisi bambaşka durum var hem Ermenilere karşı hem İran a karşı en büyük destekçisi

Bizim burda Hamas mis ki Hamas in kuruluşunda el fetihi bölmek için bizzat İsrail'in finansa ettiğini söyleyeyim
Hamas İsrail hepsi lanet olsun ama burada İsrail'in ki savunulacak hicbirsey yok
Hamas için ise yinede biraz anlayabiliyorum
Düşünsene bturkiyede bir kasaba kadar yerdesin hiçbir destek anlamıyorsun gelip ara ara seni vuruyor senin içinde nasıl bir kin buyur?
Annen kardeşim amacan vs muhakkak bir akrabani öldürmüş bir sürü tanidigim akrabam İsrail'de hapishanade sen olsan nenyaparsin?

O yüzden bir suçlu aranacaksa tek suçlu İsrail?
Ve Gazze de ölen o çocukların hesabını tüm insanlık özellikle biz müslümanlar hesavini veremeyiz yazık çok yazık

Jhornet

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,412
596
113
Dostum sen nereye medeniyet götürdü diyorsun. Din dil dahil hiçbir konuda yerel halka baskı yapılmadı.
İslam ve Müslümanlık senin için Arap kültüründen ibaretse ben ne konuşabilirim senle ?

Başta benim inancıma ters. İnanıp inanmakta herkes özgür. Zıt kutuplarız. Ben ne desem aksini söyleyeceksin.
Zıt düşüncede olmamız konuşmamıza engel değil. Sorum net. Osmanlı'nın ilim ve medeniyet götürdüğü bir anadolu toprağı söylemeni istiyorum. 3 kıtaya hükmetmiş bir devlet ki hükmedilen topraklar dünyanın kalbinde tüm ticaret yollarını kapsıyor. Böylesine kudretli bir impartorluk istese türkü ve türkün bulunduğu toprakları yüceltemez miydi? Yapmadı çünkü Türkçü bir devlet olmadı. Padişah isimlerindeki değişikliğe bakman yeterli bunu anlaman için. Ertuğrul ile başlar, vahdettin ile biter...

talisca53

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,199
2,913
113
abi onu bunu bilmem ama İran herzamanki gibi füze atıyor size yemin ederim isterse İran normal bir savaş başlatır askeri harekat yapmiyor hepsi yapmacık buna emin olun savaş öyle füzeyle falan olmaz askeri harekat olmadan savaş ucaklariyla İsrail'e vurmadan asla savaş degildir İran ülkede okadar bürakrat öldu sadece 200 300 füze atti hepsi göstermelik Amerika İsrail'in arkasında olduğu sürece Allah'ın kulu İsrail'e vuramaz burdan sakın ha İsrail'i savunuyorum çıkmasın gerçek bu birtek şunu unutmayin eğer Rusya herhangi bir savaşa müdahil olursa yada araya girerse bilinki dünya savaşı yada ortadogu savaşı baslamistir İran istediği kadar füze atsın hepsi hikaye bakın ben İsrail'e füze attım onu herkes atar son olarak şunu soyliyim tam bu konulara hakim değilim ama kitapta zaten 3.dunya Savaşı'nın cikacagi ve müslümanların galip gelecegi yazıyor bunu herkes biliyor rabbim kıyametin ne zaman kopacagini biliyorsa bu savaşın nezaman cikacaginida biliyor şimdi mesele yahudilerin ya kitabında yazıyor hani bu şekilde yapın diye muslumanlari yol edin diye buna uyuyorlar o şekilde hareket ediyor lar herşeyin bir zamanı var onu sadece Allah bilir ama şu bir gerçek İsrail elinde sonunda yok olacak İsrail diye bir devlet kalmiycak

kirpi

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,148
1,103
113
erbakan başbakanken meclisde şöle demişti ondan sonra darbe yapıldı 28 şubat eger israil bir gün lübnana girerse hataydan türkiyeye girer güney ve dogu anaoluyu işgal edip ermenistanla birleşip büyük sirail devletini kurar demişti ben adam dalga geçiyor dedim kendime şimdi ise dedigi olmaya başladı mesala amerika pkk ypg pyd i kurarak 50yıldır türkiyenin güçlenmesini önledi türkiyenin 50 yılda teröre harcadıgı para trilyon doları geçti o para harcanmsa ülke güçlenirdi bizde birde biji kürdistan diyen salaklar var onalrı peşinden giden atatürkçüyüz diyen salaklar var bir kürt olarak sölieyim asla kürdistan diye bir devlet kurulma kagıt üstünde var olan amacı büyük israil devletini önünü açması için kullanılan aparat devlet modeli diyelim devlet kuruldu ayakta durması için devletin para lazım insanların bu devlette geçinebilmesi iç,in para lazım silah lazım kendini savunması için dogu güneyde doguda yaşıyanla aynı filistinliler durumuna düşcek ha bu umrumdamı degil bu cumhuriyet çoktan miyadını doldurdu hiç bir tük devleti veya buna benzer devletler yıkıldı en uzun süre osmanlı hüküm sürdü bugün avarupada bile hala devletler kuruluyor
birde türkiye svaşa girerse bu savaş 3 cepheli iran yunanistan israil cephesi

kdr44

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,546
1,354
113
Aranızda Malatyalı var mı.
Şuan burada savaş uçakları uçuyor. Nedir ne değildir bilmiyorum.

Ayrıca bugün tayip İsrail'in hedefinde Türkiye'de var demisdi.

Ve biraz önce İsrail cephesi bütün orta doguye geceyi gündüz yaptiracaz dedi..

Kafamda deli sorular

kirpi

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,148
1,103
113

Kafamda deli sorular
malatyada herdakka uçak uçar 7 ci anajet oldugu için uçaklar suriye ıraka haraket ederler

talisca53

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,199
2,913
113
okadar müslüman ülke var bunu yapan irana helal olsun
İran'a helal mi.olsun dost İran göstermelik füze atıyor sende buna seviniyorsun bir Allah'ın kuluna zarar gelmiyor İsrail'de kimsenin burnu bile kanamiyor herzaman füze atiyor ben savaştan yana asla değilim ama boş hikaye danisikli dövüş hepsi

1Hilal

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
385
194
43

Kafamda deli sorular
Geceyi gündüz yapma cümlesi Atom bombasına atıfta bulunularak kullanılmış manidar bir cümledir..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...