Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Kurban Bayramı Pandemi Destek

Yellow13

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
949
330
63
Faz 1 faz2 faz 3 alanlar yine otomatik mi yatacak geçen bayram ki gibi yoksa başvurmak mı gerekiyor tekrardan ben mesela başvuramıyorum süreç devam ediyor yazıyor daha önce 3 defa almıştım

EnginAres

Sokaktaki Patiler İçin 1 Kap Su 1 Kap Mama 🙏
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,921
2,043
113
Siz bide bana sorun, 20 sene sgk lı çalıştım, emekli oldum ama saglik sorunundan malulen... Kalp ritmimi düzenleyen ve muadili olmayan 1 ilacım var turkiye eczacılar birligi aracılığı ile ithal ediliyor, ilaç raporu + reçete olmasına rağmen ücretli alınıyor, fiyatı 1700 tl... 1 kutu da 40 tane var yani 40 günde bir 1700 tl. Sgk'nın karsiladigi ilac listesinde yok, ve kullanim sayisi cok fazla olan bir ilac. Ben 20 sene prim odedim, daha dogrusu elime geçmeden kesildi. Simdi ilaci parayla aliyorum, daha dogrusu almaya calisiyorum, kullanırken bile bazen 3 gunde 1 tane içiyorum kiyamiyorum bitmesin diye. Saglik sistemi cag atladi diyenler henuz saglik sorunu yasamayanlardir.

Son düzenleme:

EnginAres

Sokaktaki Patiler İçin 1 Kap Su 1 Kap Mama 🙏
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,921
2,043
113
Ayrıca bu konuyada aciklik getireyim, gecen bayramdaki gibi daha once alan herkese değil !!! Geçen bayramda verilen MERKEZİ ÖDEME idi... Bakanlık yaptı odemeyi. Şimdi oyle degil, aciklamada kabak gibi soyluyor " ihtiyac sahibi ailelere ulastirilamak uzere 1104 syd vakfina 180 milyon tl kaynak aktardik" dedi. Bu yardimlari syd vakfinin belirleyecegi kisiler alacak. Talep alinmayacak, daha once verdiklerinden en cok ihtiyacı olani belirleyerek sececekler. İhtiyac siralamasinda oncelik saglik sorunu olanlar tek yasayip hicbir geliri olmayan vs vs. Hem bakanin aciklamasini izledim hemde syd vakfindaki arkadasa sordum. Merkezi yardim grubu degil ilce bazli yardim denildi. Dahada tek satir yazmam bu konu hakkinda. Bosa umitlenmeyin gecen bayramdaki gibi olmayacak bu sefer.

kturgay

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
917
266
63
bence artık pandemi desteği vermeyecekler

erdalbakkal

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
9,259
3,918
113
Siz bide bana sorun, 20 sene sgk lı çalıştım, emekli oldum ama saglil sorunundan malulen... Kalp ritmimi düzenleyen ve muadili olmayan 1 ilacım var turkiye eczacılar birligi aracılığı ile ithal ediliyor, ilaç raporu + reçete olmasına rağmen ücretli alınıyor, fiyatı 1700 tl... 1 kutu da 40 tane var yani 40 günde bir 1700 tl. Sgk'nın karsiladigi ilac listesinde yok, ve kullanim sayisi cok fazla olan bir ilac. Ben 20 sene prim odedim, daha dogrusu elime geçmeden kesildi. Simdi ilaci parayla aliyorum, daha dogrusu almaya calisiyorum, kullanırken bile bazen 3 gunde 1 tane içiyorum kiyamiyorum bitmesin diye. Saglik sistemi cag atladi diyenler henuz saglik sorunu yasamayanlardir.
Abi geçmiş olsun Allah Şifanı versin inşallah

Karaelmas

Jackpot ! Bir gün mutlaka...
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
7,433
3,986
113
Ayrıca bu konuyada aciklik getireyim, gecen bayramdaki gibi daha once alan herkese değil !!! Geçen bayramda verilen MERKEZİ ÖDEME idi... Bakanlık yaptı odemeyi. Şimdi oyle degil, aciklamada kabak gibi soyluyor " ihtiyac sahibi ailelere ulastirilamak uzere 1104 syd vakfina 180 milyon tl kaynak aktardik" dedi. Bu yardimlari syd vakfinin belirleyecegi kisiler alacak. Talep alinmayacak, daha once verdiklerinden en cok ihtiyacı olani belirleyerek sececekler. İhtiyac siralamasinda oncelik saglik sorunu olanlar tek yasayip hicbir geliri olmayan vs vs. Hem bakanin aciklamasini izledim hemde syd vakfindaki arkadasa sordum. Merkezi yardim grubu degil ilce bazli yardim denildi. Dahada tek satir yazmam bu konu hakkinda. Bosa umitlenmeyin gecen bayramdaki gibi olmayacak bu sefer.
Aynen artık pandemi falan yok bitti gitti.Bir daha bu salgın yüzünden kısıtlama falan olmaz.Bosuna ümitlenmeyin

yagolcuk

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
1,108
536
113
Demirören denen herif 750 milyon dolar devletin bankasını tokatlasın çatır çatır bodrumda fethiyede takılsın ama iş vatandaşa gelince 180 milyon aktardık denilsin . Yazık şu insanlara gerçekten.

cveneburi

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,884
1,103
113
Bayramdan önce son mesai günü sadece cuma kaldı

Bir şey çıkmaz bu saatten sonra

Zeus44

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
846
281
63
beyler pandemi ödemesinde e devlete baktım kapsam dışı yazıyor onaylanmış mı yoksa reddedilmiş mi

Arda34

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
3,948
1,395
113
4 kez basvuru yaptim hala degerlendirmede 1 seneyi geckindir degerlendiriliolar bitmedi hala

RichWarrior

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
187
50
28
Bende de kapsam dışı yazıyor. Onayı redi boş ver değerlendirilmemiş bile :confused: