Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Pandemi Tam Kapanma Destek 1100 TL

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Krieger1905

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,043
827
113
Dostum emin ol KAPSAM DISINA cikti yaziyorsa onaylanmis oluyor. Bunun anlami karara bağlanmış demek. Eger kapsam disina cikti yazip yaninda FESHEDİLDİ RED EDİLDİ yaziyor ise onaylanmamis oluyor ama sadece kapsam disina cikti yazip baska birsey yazmiyorsa onaylanmis ve odeme tarihi giriyorlar odendiginde. Simdi vakifta calisan arkadasi aradim bana yatmamis daha dedim. Yogunluk var 1-2 gune hesabina gecer dedi. Biz bildirmisiz dedi ptt ye odeme emrini. Odendiginde otomatik tarih yazacak dedi
İnşallah herkes alır ben red almışım oluyor demekkı hayırlısı olsun

Enişte

Anketör Enişte
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
71,785
76,241
113
çok ümit bağlamayın vatandasın gazını almak ıcın yıne cıktılar bı yola bakanların agzından cıkan kac vaad gercekten amacına ulastı. Arada alanlar olacaktır ama 7 8 aydır bekleyen basvurular cok umıtlenmesın

Mehmet1981

ALLAH DELİKANLİ KALPLERE GÜZEL KADERLER YAZAR..
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
757
319
63
İhtiyacı olan herkes alsin

Milito41

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
574
223
43
Bir evden kaç kişi başvuru yapabiliyor annemle babamla yasiyom babam başvuru yaptı. Bende yapabilirmiyim

Ernycll

Crackher
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,467
635
113
Beyler 2020 mayıs ayında 1000₺ ptt den alın die mesaj gelmişti ve almıştım. Parayı almama rağmen günden o beri sistemde süreç hala devam ediyor yazıyor böyle olan olupta alan varmı?

Mehmet1981

ALLAH DELİKANLİ KALPLERE GÜZEL KADERLER YAZAR..
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
757
319
63
Bir evden kaç kişi başvuru yapabiliyor annemle babamla yasiyom babam başvuru yaptı. Bende yapabilirmiyim
Yapabilirsin.ama bir kişiye çıkıyor.sana verseler anneniz ile babanız alamaz.baban emekli maaşı alıyor ise yine vwrmeyebilirler.

Efesi48

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
440
157
43
Arkadaşlar konunun haberi var bütün sitelerde ama onu buraya kopyalasam uzun olduğu için eminimki çoğu kişi okumayıp yine soru soracak.
Bu sebep ile çok net ve anlaşılır şekilde bizi ilgilendiren kısımları yazıcam ve bu bilgi kesin net bilgidir bakanın açıklamasıdır.

*Daha önce 1000 tl yardım alanlara (1.2.3 faz) yani yardıma muhtaç olduğu daha once SYV tarafından tespit edilmiş ve onaylanmış kişilere bayrama kadar PANDEMİ TAM KAPANMA DESTEĞİ olarak 1100 tl verilecek.
*Hiçbir şekilde başvuru yapılmayacak daha önce alanların hepsine şuanda da sgk sı yoksa ve evde maaş alan yok ise yani eski şartları devam ediyorsa kesin olarak verilecek.
*Ödemeler daha onceden İBAN NO vermiş ise oraya, eğer vermemiş ise PTT ye yatacak.
*Ödemeler bayrama kadar yapılmış olacak.
*Sorgulamalar E-devlet üzerinden 👉 SOSYAL YARDIM BİLGİLERİ sorgulama bölümünden yapılacak. Eğer orada ödeme görünüyorsa ve İBAN'a gelmemiş ise yine e-devlet'den 👉 PTT KURUM ÖDEMELERİ SORGULAMA bölümünden ptt ye yatıp yatmadığını görebileceksiniz.

Resmi açıklama bakan Yanık tarafından bugün yapıldı.

Umarım sorulacak bütün soruların cevabını yazmışımdır yardımcı olabilmişimdir.

Edit: Dün görünmüyordu birşey ama şimdi baktım 30 nisan tarihinde TAM KAPANMA adi altında bir ödeme görünüyor. Henüz yatmamış ama onaylanmış, kapsam dışına çıktı demek onaylandı anlamına geliyor.
Ekli dosyayı görüntüle 145307
Adamsın reis

Anlcelik61

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
223
85
28
Beyler bu kısa çalışma ödeneği ayın 5 inden önce hiç yattığı oluyor mu milletin hesaplarına veya 5-6 Aydır alıyorum ama hiç 5 inden önce yattığını görmedim .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...