Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet 2 Temmuzda Askeriz.

ragnarlothbrok1234

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,543
1,371
113
Amasya Merkezde Askerim Askerliğini Yapan Abilerim Askerlik İle İlgili Bilgi Verebilir Mi Şuna Dikkat Et Şu İnsanlara Dikkat Et Gibisinden Her Türlü Bilgilere Açığımdır :)
Bende acemiligi orda yaptim 12.alay. kiymetini bil acemiligin. Doguya genellikle orda sirnak silopi ve agri dogubeyazita veriyorlar. dogubeyazits dusersen bilki hayatnn en kotu 5 ayini gecirecen. Heleki us bolgesine verirler 5 ay konserve patlican kizartma barbunya pilaki hayirli olsun :)

tuna

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
483
64
28
Yol yakınken hiç gitme
Şaka şaka ben şimdi ağrida askerim 73 günüm kaldı. acemide biraz zorlanabilirsin hertürlü insan var orda, 70 80 kiş koguslarda oluyor. 3 ay ön acemilikteyken korona yüzünden 14 gün orada kalacakken 53 gün kaldık, orda birisi vardı tam 25 gün banyo yapmadı çok değisik biriydi. Ama ustaya geldin mi bir nebze rahatlarsın

anticovid

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,192
454
83
30 yasinda askere gittim.Askerler baba derdi.kimse kariamazdi.matbaam da fotokopi cekerdim.Cayim kahvem eksik olmazdi
nöberci çavusluk yaparken askerleri korurdum.Yalniz denetleme oldu.Geldi paşa tam bana sordu Ataturk ilke ve inkilaplari.Heyecandan birbirlerini karistirdim maddeleri.Böluk komutani " Rezil ettin bizi k...i diye soylendi.Arkadaslar gulmekten ölduler.Ya bana sorulurmu ezber seyleri aklimda tutamam.Zaten son 30 senedir İnkilap Tarihininden ünuversiteden 3.sinifta atildik okuldan da aftan dönmüsüm.Hukuk kürsu baskani " İzmirin işgalini Ataturke kim haber verdi" diye sinavda sordu.Postaci muhittin efendi hic unutmam.bir sorunun 5 maddesinden 1 i yanlissa o soru cevabina sıfir basan adam işte.12 eylul ile eklenen inkilap tarihi.Ya benden kemalis adam varmi?Ana yorum sorsa hoca kitap döktureyim

ragnarlothbrok1234

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,543
1,371
113
Hii bide şöyle bir rütbe görürsen hic cekinme. Laf ederse sana yapistir lafini esirgeme koy postani cok önemli biri degil bu rütbe

images.jpeg

dusting34

Ne mutlu TÜRKÜM diyene
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
8,316
3,183
113
Amasya Merkezde Askerim Askerliğini Yapan Abilerim Askerlik İle İlgili Bilgi Verebilir Mi Şuna Dikkat Et Şu İnsanlara Dikkat Et Gibisinden Her Türlü Bilgilere Açığımdır :)
Acemi birligine gittiginde sehirde gezerken esnafa kendini carptirma . Askerin parasini yemeye calisiyolar. Usta birligi ve acemi birliklerinde uyanik olursan ve mal.olursan çok dayak yersin. Ortada durursanda dayak yemeden askerligin biter. Ama zaman gecmez

tuna

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
483
64
28
Ooo kanka bende askerlik yaiyon sandim sen tatile gitmissin :D ben doguheyazittaydim kozlu us bolgesinde
Vala öyle rahatki anlatamam yemekler şahane bir gün bile kötü yemek çıkmadı. Bizim yaptigimiz iş mıntıka ağaç dikimi falan nöbet bile yok benim :)

oridevo

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
6,569
1,781
113
Amasyada kalırsan şükret ama ordan doğuya gönderiyolar genelde. Ben amasya da bedelli yaptım usta askerler falan çok rahatti devrecilik yoktu tabi 12. Alayda rahat edersin acemilikte

espender

Aktif Üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
74
33
18
kışlasız bedelli yaptık. aktaracak tecrübemiz anımız yok ki kardeş. allah benim cezamı verecek. sadece bu konuda küfür serbest arkadaşlar edebilirsiniz.

ragnarlothbrok1234

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,543
1,371
113
Amasyada kalırsan şükret ama ordan doğuya gönderiyolar genelde. Ben amasya da bedelli yaptım usta askerler falan çok rahatti devrecilik yoktu tabi 12. Alayda rahat edersin acemilikte
Ben 12.alaydaydim hep bedellilere sövuyordum bana agri dogubeyazit diyince daha cok sovdum kanka hakkinizi helal edin :)
Vala öyle rahatki anlatamam yemekler şahane bir gün bile kötü yemek çıkmadı. Bizim yaptigimiz iş mıntıka ağaç dikimi falan nöbet bile yok benim :)
Bizde de o yoktu. Ya termalden daglari izliyodun yada komandonun yaninda bixinin basindasin nöbet 24 saatti :)

Bjlover

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
752
226
43
istikamet geriniz dagilin mars mars diyecek duduk calacak yat diyecek sürünün komutuyla birlikte hosgeldin diyecekler :))

Bjlover

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
752
226
43
Sagini solunu bilmeyen arkadaslarin icin de sürüneceksin