Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Ceza Evine Gidiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ÖmerBaba

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,453
4,431
113
Bak kardeşim seninle aynı suç durumunda olmadım ama babamla aram iyi değildir 2 senedir konuşmuyorum ama meblağ büyük bir badire atlattım yardım etti herkesin anası babası bir değil herkes hata yapar ama zerre kadar vicdanları yoksa da ne bileyim. Sonuçta sen doğmak istemedin onlar senin doğmanı istedi . Canını sıkmak için yazmıyorum çözümü burda bulamazsın veya derdini paylaşmak istersin merhem olmaz burası. Tekrardan geçmiş olsun
Yav kanka senin mahkemen olsa burda gezer misin doğru muyum gider tek tek avukatlarla görüşürüm derdimi anlatırım en kötü 5 parasız olsamda doğru mu

Flex

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,377
8,668
113
Birincisi cezan 84k para olarak gözüküyor parasını ödesen yatmayacaksın yani öyle yazıyor son madde de bir diğer konuda iban ile alakası ne direkt dolandırıcılık yazıyor ve 3 kişi ile sabit işlenmiş suç diyor

Exedll

TÜRKÇÜ TÜRKİYE
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
470
208
43
Yav kanka senin mahkemen olsa burda gezer misin doğru muyum gider tek tek avukatlarla görüşürüm derdimi anlatırım en kötü 5 parasız olsamda doğru mu
Ya birader yapmadımmı sanıyorsun bütün yolları denedim istinaf muhabbeti için pazartesi gideceğim bu dava dün sonuçlanmadı hoş son demleri sadece ceza evinde daha önce yatanların bilgisini almak için açtım bu konuyu siktir git bolumu başka yerde yap yeter

ÖmerBaba

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,453
4,431
113
Ya birader yapmadımmı sanıyorsun bütün yolları denedim istinaf muhabbeti için pazartesi gideceğim bu dava dün sonuçlanmadı hoş son demleri sadece ceza evinde daha önce yatanların bilgisini almak için açtım bu konuyu siktir git bolumu başka yerde yap yeter
Haketmişşin adam olsan bu duruma düşmezdin

Exedll

TÜRKÇÜ TÜRKİYE
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
470
208
43
Birincisi cezan 84k para olarak gözüküyor parasını ödesen yatmayacaksın yani öyle yazıyor son madde de bir diğer konuda iban ile alakası ne direkt dolandırıcılık yazıyor ve 3 kişi ile sabit işlenmiş suç diyor
Öylemiymiş sayın hakim okuduğunu anlama kıtlığı var herhalde sende hem hapis hem para cezası o. Götünle okuma

kilmerknock

Emekli Prof.
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
167
93
28
Suç tarihi önemliydi, eger 2020 yılı mart ayından önce olsaydı yatarın yoktu. 4 ayla kaçırdın. Önce kapalı cezaevine gireceksin. Orada konuşun işlerini yapan meydancılar olur. Durumum yok diyip meydancılık yaparsın. Böylece ihtiyaçların karşılanır. 1 ay kapalı cezaevinde kalacaksın, sonra açık cezaevine geçeceksin. Açık cezaevinde de zaten çalışmaya yolluyorlar dışarıya, ufak da olsa para veriyorlar çalışma karşılığı, o da işini görür. 1.5 yıl da açık cezaevinde kalacaksın. Ama dosyayı mutlaka süresi gecmediyse istinafa götür. Süreç uzar. Burası Türkiye, bakarsın infaz değişir, yatarın düşer, belli olmaz.

Mayko78

Üstümüze oynayan altımızda kalır Net...💙💛💙💛
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
13,311
8,995
113
Herkese merhaba arkadaşlar. İyi forumlar diliyorum. Dosyada eklediğim gibi 5 sene ceza yedim. Birde üstüne 85K para cezası yedim.

Daha önce cezaevine girmiş bir abim aydınlatırsa çok memnun olurum. Cebimde 10TL yok don falan zor ayarladım kendime. Teslim olurken paraya ihtiyacım varmı? Ve içeride kendime sigara alacak parayı nasıl kazanabilirim. Aileme içeride yük olmak istemiyorum. Olsam bile zaten gönderebilecekleri miktar çok kısıtlı.

Geceleri uyuyamıyorum pazartesi teslim olucam 200TL ile gitsem yeterlimi? Ve orada askerlik gibi giyinebileceğimiz bazı şeyler veriliyormu.

Öneri ve tecrübe aktarımı için özeldende yazabilirsiniz.
Şimdiden teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

Olayı anlatıyorum. 2020 temmuz ayında mahalleden aşina olduğumuz benim bildiğim adı ile ismi apdullah olan bir abi mahallede otururken yanıma geldi, bana eniştesinin mi dayısınınmı köyde arabasını sattığını ve kendisine para geleceğini söyledi. Bankaları vergi borcundan dolayı bloke koymuş hesaplarına para girmiyormuş kendi söylediğini söylüyorum. Bende dedimki tabi abi olur ibanımı verdim. Bu şerefsiz kansız o. Evladı başkasını dolandırmış. Adam Gümüşhane'de yaşıyor adama savcıyım muhabbeti yapıyorlar adamdan toplam 11bin TL para istiyorlar. Ve o esnada benim vermiş olduğum ibana para gönderimi yaptırıyorlar. Burada suçlu ben olarak gözüküyorum doğal olarak devlet gözüyle bakılırsa bu apdullah denen şahsın ismini ve kameradan bulduğumuz fotoğrafı mahkemeye verdik ve hakkında takipsizlik emri çıkarıldı.

Dolandırılan kişi dava açıyor ve o dava düşüyor benim haberim bile yok bundan. O dönem askerdeyim çünkü. Daha sonrasında kamu davası açılıyor ve şuan yemiş olduğum cezayı yiyorum.
Silivri 5 nolu a1 kogusunda kaldım 2019 senesinde 4 ay yattım teslim olurken muhakkak elbise vs getirt para cezaevine kaydın yapildiktan sonra aile bireyleri pttden gonderebilicek hangi cezaevine gittiğini bilmiyorum ama genellikle ilk girdiğin de seni biri karşılar senle.o ilgilenir köşeye oturturur seni Bi çay verir hemen daha sonra koğuş mehsili seni kogusuna cagrip neden girdiğini sorar yalan soylesen bila sana mahkeme kağıdı iddianame geldiği zaman içeriye ilk.kogus.mehsili bakıyor sucu doğrumu başkami diye kurallar mevcuttur muhakkak öyle kırma etme ezme vs onların a si bile yok icerdeki kurala uyduğun sürece kralsin uzun lafın kısası..

Exedll

TÜRKÇÜ TÜRKİYE
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
470
208
43
Silivri 5 nolu a1 kogusunda kaldım 2019 senesinde 4 ay yattım teslim olurken muhakkak elbise vs getirt para cezaevine kaydın yapildiktan sonra aile bireyleri pttden gonderebilicek hangi cezaevine gittiğini bilmiyorum ama genellikle ilk girdiğin de seni biri karşılar senle.o ilgilenir köşeye oturturur seni Bi çay verir hemen daha sonra koğuş mehsili seni kogusuna cagrip neden girdiğini sorar yalan soylesen bila sana mahkeme kağıdı iddianame geldiği zaman içeriye ilk.kogus.mehsili bakıyor sucu doğrumu başkami diye kurallar mevcuttur muhakkak öyle kırma etme ezme vs onların a si bile yok icerdeki kurala uyduğun sürece kralsin uzun lafın kısası..
Mükemmel yorumlama teşekkür ediyorum gerçekten. Allah tekrar düşürmesin abicim. Sağolasın

Mayko78

Üstümüze oynayan altımızda kalır Net...💙💛💙💛
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
13,311
8,995
113
Mükemmel yorumlama teşekkür ediyorum gerçekten. Allah tekrar düşürmesin abicim. Sağolasın
Amin Allah razı olsun gardasim benim arkadas kurbanı oluyorduk az daha bıçak 5 veya 10 cm ne yukarı gelse hayatım.biticekti zor yirttik bundan sonra namus aile vs hariç kavgadan uzagim sensin diyip geçiyorum

Alone571

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
833
410
63
KARDEŞİM BENİM ÖZ ABİM AVUKAT SENİN HESABINI RAT HESABI OLARAK KULLANMIŞ YANİ DOLANDIRICILIK PARASININ AKTARILDIĞI HESAP BEN İKİ KERE GİRDİM ÇIKTIM CEZA ALDIM GENE 1 KERE İTIRAZ DILEKCESI YAZDI ABIM KABUL ETMEDI ABİM Bİ ÜST YERE TAŞIDI ORAYADA İTİRAZ DILEKCESI YAZDI ORADA KABUL ETMEDİ ÜÇÜNCÜ KEZ UZUN KAPSAMLI Bİ DİLEKCE YAZDI BENİMKİ ÜÇÜNCÜDE KABUL EDİLDİ SENDE BU ŞEKİLDE UZATABİLİRSİN

roberto80

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
296
130
43
Herkese merhaba arkadaşlar. İyi forumlar diliyorum. Dosyada eklediğim gibi 5 sene ceza yedim. Birde üstüne 85K para cezası yedim.

Daha önce cezaevine girmiş bir abim aydınlatırsa çok memnun olurum. Cebimde 10TL yok don falan zor ayarladım kendime. Teslim olurken paraya ihtiyacım varmı? Ve içeride kendime sigara alacak parayı nasıl kazanabilirim. Aileme içeride yük olmak istemiyorum. Olsam bile zaten gönderebilecekleri miktar çok kısıtlı.

Geceleri uyuyamıyorum pazartesi teslim olucam 200TL ile gitsem yeterlimi? Ve orada askerlik gibi giyinebileceğimiz bazı şeyler veriliyormu.

Öneri ve tecrübe aktarımı için özeldende yazabilirsiniz.
Şimdiden teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

Olayı anlatıyorum. 2020 temmuz ayında mahalleden aşina olduğumuz benim bildiğim adı ile ismi apdullah olan bir abi mahallede otururken yanıma geldi, bana eniştesinin mi dayısınınmı köyde arabasını sattığını ve kendisine para geleceğini söyledi. Bankaları vergi borcundan dolayı bloke koymuş hesaplarına para girmiyormuş kendi söylediğini söylüyorum. Bende dedimki tabi abi olur ibanımı verdim. Bu şerefsiz kansız o. Evladı başkasını dolandırmış. Adam Gümüşhane'de yaşıyor adama savcıyım muhabbeti yapıyorlar adamdan toplam 11bin TL para istiyorlar. Ve o esnada benim vermiş olduğum ibana para gönderimi yaptırıyorlar. Burada suçlu ben olarak gözüküyorum doğal olarak devlet gözüyle bakılırsa bu apdullah denen şahsın ismini ve kameradan bulduğumuz fotoğrafı mahkemeye verdik ve hakkında takipsizlik emri çıkarıldı.

Dolandırılan kişi dava açıyor ve o dava düşüyor benim haberim bile yok bundan. O dönem askerdeyim çünkü. Daha sonrasında kamu davası açılıyor ve şuan yemiş olduğum cezayı yiyorum.
Senin u yazdığın olayla aldığın cezanın alakası yok kardes kusura bakma sana ceza verselerde sadece bu olaydan bu kadar vermezler hadi verdiler ertelenir ilk ceza ise onuda geçtim para cezası verirler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...