Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet İsten Çıkarıldım Acil

Emre1910

Kader de bize gülecekmiş ne zaman ?
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
8,159
6,342
113
Size bir örnek vereyim bu sizce haklı sebeb mi mesela ben ortalama ağırlığı 1 ton boyutuna göre değişiyor istif yapıyorum kumaş ham ve istif yaptığım yerden alıyorum forklift ile ama kumaşların arkasından insanlar geçiyor allah muhafaza arka tarafa kaysa kumaş o an geçen birinin üzerin düşme ihtimali yüzde 80 90 yani risk taşıyor tedirgin oluyorum arka tarafa kayacak diye normalde insanların geçiş yaptığı yerde olmamalı diye düşünüyorum bu haklı sebeb olabilir mi
İş güvenliği kurallarına uygun çalışma ortamı bulunmaması haklı gerekçe

Karaelmas

Jackpot ! Bir gün mutlaka...
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
7,440
3,997
113
Konuyla alakalı değil ama bu konuya boşalabilirim diye düşündüm
Türkiyede iş sektörü kadar denetimsiz bir saha yok
Resmen calışan köle nizamı var.
Devlete alınan memurlara daha geçen seneye kadar güvenlik soruşturması yapan bir ülkeydi burası
Abd' de güvenlık soruşturmaları göçmenlere yapılır kendi vatandaşına guvenlik soruşturması yapan tek ülke burası
Ülkedeki muhalafet dinsizlikle kafayı bozan tiplerden oluşmasa 1 sene iktidarda bile kalamazda işte artık muhalefet de bir proje mi neyse artık olacak iş değil
Aynen muhalefet de bir proje.Bu her millette aynı.İktidara piyon koyarlar karşına da bir piyon koyarlar, arada mali gotururler, ama ikisini de pohpohlarlar.Abd nin ırak İran savaşında yaptigi gibi., her iki tarafa da silah satıp kenarda nargile çekmesi gibi.Yahudi zihniyeti dünyaya uzun yüzyıllardır hakim, onların en sevdiği yöntem bu.Bakmayin Kuzey Kore de bir proje. Bu gercekelri anlamaya başladığımız gün bizim independent day imiz olacak.
Soruna gelince ; 3600 den çıkış alabilirsin 2000 sonrası diye bir kural olduğunu hatırlamıyorum 15 sene hizmet süresi ve 3600 gün şartı var diye biliyorum çünkü ben de Vestel den böyle çıkış aldım.Gerci benim giriş 95 ama onunla bir alakası yok diye biliyorum

Karaelmas

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
7,440
3,997
113
Bunu en güzel bir avukata, iş guvenligi uzmanına danışarak daha sağlıklı bilgi alabilirsin

Mamoste

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
8,752
12,398
113
İş güvenlik uzmanlarının maaşını işverenden aldığı bir ülkede ne iş güvenliğinden bahsedebiliriz ne haktan ne hukuktan...
Görüyoruz haberlerde hergün ihmallerden kaynaklanan onlarca iş cinayetini....

Tüm haklarımız işyerinin inisiyatifine bırakılmış malesef
İşveren isterse kıdem tazminatını öder, istemezse ödemez, elden birşey gelmez!!!

Karaelmas

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
7,440
3,997
113
İş güvenlik uzmanlarının maaşını işverenden aldığı bir ülkede ne iş güvenliğinden bahsedebiliriz ne haktan ne hukuktan...
Görüyoruz haberlerde hergün ihmallerden kaynaklanan onlarca iş cinayetini....

Tüm haklarımız işyerinin inisiyatifine bırakılmış malesef
İşveren isterse kıdem tazminatını öder, istemezse ödemez, elden birşey gelmez!!!
Öyle bir kanun yok, kendi isteğimle çıkarak bütün haklarımı aldığım işyeri vardı.Global bir şirket.Once yanasmadilar, git dediler SSK ya gittim, oradan iş akdi sözleşmesinin kopyasını istediler.İsyerine gidip talep ettim veremeyiz dediler ,İstanbul'dan yani merkezden talimat var.Halbuki s.s vermek zorunda.Ben de avukata gideceğim dedim, sonra yetkili bi merkezi arayacağım dedi, kapıda beklememi söyledi.Yarim saat hararetli bir konuşma yaptı sesleri dışarıdan isitebiliyordum.Sonra haftaya buraya uğra dedi.Bir hafta sonra gittim İstanbul'dan yetkili biri gelmiş aynı sözleri tekrarladı ben de SSK k tarafindan benden istenen evrakın verilmesini, buna mecbur olduklarını kanuni hakkım olduğunu söyledim, Bana yine kapıyı gösterip İstanbul merkezle telefon görüşmesi yaptılar uzun süre.Sonra çağırdılar , yüzleri kıpkırmızı patlayacak bir halde, , tamam dediler ne hakkın varsa alacaksin, gerekli evraklar imzalandı, ne kadar alacağım varsa tek tek gösterildi imzalar atıldı ve paramı aldım.Esasen kanunları ve haklarımızı iyi bilmiyoruz daha doğrusu hiç bilmiyoruz.İs kanunun ilgili maddelerini bilmek anlamak ve bu yöntemle eyleme geçmek lazım.Kole değil kimse.Onlarin tek korkusu seni korkutup kaciramamak.Goz dağını yemezsen geri adım atmak zorundalar.

Kaneko55

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
5,522
4,792
113
Selamın aleykum dostlarım şansınız bol olsun.3yildir bir fabrikada çalışıyorum ama hakkımızı vermiyorlar zam olarak 17 asgari ücret artı 1250tl fark alıyorum iş makinesi kullanıyorum (forklift) başka yerlerde yüksek maaş veriliyor anlayacağınız en düşük maaş başka yerlerde vardır onu inkar edemeyiz ama 50 60k arası kidem hakkım var işveren yanaşmıyor kendin çık hesabı yapıyor şimdi belli bir neden göstersek bunlara örneğin 2 ay sonra sözleşme fesih iptal işte şu gün işi bırakacam diye ihtar çeksek noter aracılığıyla kidem tazminatı alabilirmiyim kimi alırsın diyor kimi yok diyor.mesela ben kalkıp direk işi bıraksam onlar bana ihtar davası açıp benden o parayı alabiliyor bizi mağdur etti diye bilgisi olanlar yorum yaparsa sevinirim kaç tane 21 22 bin veren yer varsa kacirdik...
Dostum aynı işi yapıyoruz da sen hangi şehir desin çok düşük üctet alıyorsun..

Bernardo1

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,250
1,065
113
Aynen muhalefet de bir proje.Bu her millette aynı.İktidara piyon koyarlar karşına da bir piyon koyarlar, arada mali gotururler, ama ikisini de pohpohlarlar.Abd nin ırak İran savaşında yaptigi gibi., her iki tarafa da silah satıp kenarda nargile çekmesi gibi.Yahudi zihniyeti dünyaya uzun yüzyıllardır hakim, onların en sevdiği yöntem bu.Bakmayin Kuzey Kore de bir proje. Bu gercekelri anlamaya başladığımız gün bizim independent day imiz olacak.
Soruna gelince ; 3600 den çıkış alabilirsin 2000 sonrası diye bir kural olduğunu hatırlamıyorum 15 sene hizmet süresi ve 3600 gün şartı var diye biliyorum çünkü ben de Vestel den böyle çıkış aldım.Gerci benim giriş 95 ama onunla bir alakası yok diye biliyorum
Bu çok determenist bir çaresizlik o zaman senin ülkeni kuran da yahudi miydi diye sorarlar.
Herşeyin amerikanın elinde olduğunu düşünmüyorum ama ülkemizi, aslında tüm ortadoğu' yu abd'nin yönettiğine eminim. Ama emin olamadığım bazı kör noktalar var..

crazyboys

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
3,298
2,399
113
Kendi isteğinle ayrılıp tazminat aldıysan baya şanslı olmalısın
Ben de y

İstisnalar kaideyi bozmuyor malesef
Sen kendi isteğinle ayrılıp mahkemelik olmadan alabildiysen şanslı olmalısın ne mutlu sana
Ben 2017 de haksız şekilde çıkarıldım iş mahkemesi.2 sene sonra lehime karar verdi ancak aldığım tazminat pul oldu ve bu süreçte psikolojik yıpranmamda cabası
Kim ne derse desin bu ülkede hak.hukuk Yok!!!
Kanunlar tamamen işverenden yana...
Aynen dost sözde sorsan hepsi Müslüman

Bernardo1

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,250
1,065
113
Aynen dost sözde sorsan hepsi Müslüman
Kim müslümanmış
Ben mesela almanım deyince alman mı oluyorum
Konuşmaya kalırsa hepimiz uçuyoruz..
Müslümanlığın bir ütopya olduğu uygulamaz olduğu batılı bazı filozoflar söylemiştir.
Ama uygulanmış yani zamanında
Neyse iddaa forumunda dinle devlet işlerini ayırmak gerekir:))

Bernardo1

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,250
1,065
113
Evet ben de bir gerçek zaman hikayesi yazayım
Biz laik bir ülkedeyiz, olağanüstü bir şey.
Adam 30 yaşında evlenememiş
Sokağa çıkıyor pırıl pırıl kadınlar
Evde oynayacağı karı da yok
Ne yapıyor
Ya başkasının karısına kızına sarkıyor
Ya da kerhaneye gidiyor
Ee bu adam nasıl müslüman kalsın
Zamanla da kul hakkı da yiyor, milletin karısını da bafiliyor.
Sana bu ülkede laikliği tartıştırmayan aslında senin üzerinden müslümanlık aleyhinde propaganda yapmak isteyen zihinlerdir.
Kısaca sen sadece bir piyon oluyorsun o vakit
Sadece gavurların bak işte müslüman olursanız bunlar gibi olursunuz demesine vesile olan piyon

balalo

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,955
1,164
113
Size bir örnek vereyim bu sizce haklı sebeb mi mesela ben ortalama ağırlığı 1 ton boyutuna göre değişiyor istif yapıyorum kumaş ham ve istif yaptığım yerden alıyorum forklift ile ama kumaşların arkasından insanlar geçiyor allah muhafaza arka tarafa kaysa kumaş o an geçen birinin üzerin düşme ihtimali yüzde 80 90 yani risk taşıyor tedirgin oluyorum arka tarafa kayacak diye normalde insanların geçiş yaptığı yerde olmamalı diye düşünüyorum bu haklı sebeb olabilir mi
Öncelikle işten ayrılmadan bir avukatla görüş 3 yılı geçen işçi 8 hafta önceden ayrılacağı iş yerine bildirmek zorunda bunu unutma mutlaka iş yerinde isg olsun mesai ücreti olsun SSK primi olsun bir yanlışı vardır işyerinin…
Benden demesi önce avukatla görüş o en iyi yönlendirmeyi yapar…
Bende çalıştığım yeri SSK primimi düşük yatırdığı için dava edeceğim… insanları aptal yerine koyuyorlar resmen …

crazyboys

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
3,298
2,399
113
Öncelikle işten ayrılmadan bir avukatla görüş 3 yılı geçen işçi 8 hafta önceden ayrılacağı iş yerine bildirmek zorunda bunu unutma mutlaka iş yerinde isg olsun mesai ücreti olsun SSK primi olsun bir yanlışı vardır işyerinin…
Benden demesi önce avukatla görüş o en iyi yönlendirmeyi yapar…
Bende çalıştığım yeri SSK primimi düşük yatırdığı için dava edeceğim… insanları aptal yerine koyuyorlar resmen …
Yarın avukatimla konuşacak burdan bilgilendirme yaparım belki bir faydamız olur ben gibiler için işin saçma kısmı işçi aniden bırakınca işveren senden para alabiliyor ama işçi senin dediğin gibi işverene süre verip gününde ayrılacağı zaman para alamıyor nasıl bir ülkede yaşıyoruz şaka gibi

balalo

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,955
1,164
113
Yarın avukatimla konuşacak burdan bilgilendirme yaparım belki bir faydamız olur ben gibiler için işin saçma kısmı işçi aniden bırakınca işveren senden para alabiliyor ama işçi senin dediğin gibi işverene süre verip gününde ayrılacağı zaman para alamıyor nasıl bir ülkede yaşıyoruz şaka gibi
Maaş bordrosunu her ay imzalatıyorlarmı

EMREE

🅹🅰🅲🅺🅿🅾🆃
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
4,178
2,269
113
Selamın aleykum dostlarım şansınız bol olsun.3yildir bir fabrikada çalışıyorum ama hakkımızı vermiyorlar zam olarak 17 asgari ücret artı 1250tl fark alıyorum iş makinesi kullanıyorum (forklift) başka yerlerde yüksek maaş veriliyor anlayacağınız en düşük maaş başka yerlerde vardır onu inkar edemeyiz ama 50 60k arası kidem hakkım var işveren yanaşmıyor kendin çık hesabı yapıyor şimdi belli bir neden göstersek bunlara örneğin 2 ay sonra sözleşme fesih iptal işte şu gün işi bırakacam diye ihtar çeksek noter aracılığıyla kidem tazminatı alabilirmiyim kimi alırsın diyor kimi yok diyor.mesela ben kalkıp direk işi bıraksam onlar bana ihtar davası açıp benden o parayı alabiliyor bizi mağdur etti diye bilgisi olanlar yorum yaparsa sevinirim kaç tane 21 22 bin veren yer varsa kacirdik...
Avukata sorsan söyler zaten 10 sene var.mesai ücretlerin ödenmiyor vs diye noterden ihtarname çekiyorsun.tazminatimin mesai ücretlerinin , izin alacaklarımin tarafıma 15 gün içinde ödenmesi diye.sonra ise gitmiyorsun 3 sene sürer yalni