Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet • TİSK Asgari Ücret !

Gokhandgnc35

Kırmızısı Yoktur Aşkın Ya Sarıdır Ya Lacivert 💛💙
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
10,705
10,330
113
son sözümü Türkçe olarak soyleyemiyorum forum kurallari gereği o zaman africanca dilinde bi güzelce anlatayım kendimi.
ek fok hulle eer

kartal060606

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,026
538
113
Asgari ücret 5bin olacaksa memur maaşlarıda 10.000tl olsun. Ülkenin yarısı asgari düzeyde çalıştığı için kimse memurun hakkını korumuyor. Biz azınlıktayız diye hep eziliyoruz. Utanmasalar asgari ücretle çalışan vasıfsız işçiyle, 4 yıl okuyup devlet görevlisi adamın maaşını aynı düzeye getirecekler. Yok öyle dünya.

random

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,916
2,912
113
Ekli dosyayı görüntüle 194475Ekli dosyayı görüntüle 194476
Size kansızlığın resmini göstermek isterim adi ş*****ler'in önerdiklerine bak 2825'den 3100 tl öneriyorlar hayat geçen seneden bu yana en az 2.5 kat artmışken milletle dalga geçer gibi bir miktar öneriyorlar. Açlık sınırı bile 3.900tl iken zaten Nisanda en az yine 4.500tl olacak açlık sınırı işçilere resmen kırıntıları vermek istiyorlar ben hayatımda bu kadar adilik görmedim.
Bu arada aclık sınırı 10 bini gecti yoksulluk sınırı 6-7 arası

Cubiter

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
17,731
9,902
113
Asgari ücret 5bin olacaksa memur maaşlarıda 10.000tl olsun. Ülkenin yarısı asgari düzeyde çalıştığı için kimse memurun hakkını korumuyor. Biz azınlıktayız diye hep eziliyoruz. Utanmasalar asgari ücretle çalışan vasıfsız işçiyle, 4 yıl okuyup devlet görevlisi adamın maaşını aynı düzeye getirecekler. Yok öyle dünya.
İnşallah her memurun okuduğunu düşünmüyorsun dur :D

Cubiter

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
17,731
9,902
113
İnşallah her memurun okuduğunu düşünmüyorsun dur :D
Caycilik yaparak da memur sıfatında olanlar var ozaman onlarda 10 bin alsın
Hoş gercekdende alabiliyosa alsinda senin düşünce tarzin yanlış gibi geldi :)

kartal060606

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,026
538
113
Caycilik yaparak da memur sıfatında olanlar var ozaman onlarda 10 bin alsın
Hoş gercekdende alabiliyosa alsinda senin düşünce tarzin yanlış gibi geldi :)
Hocam neresi yanlış ? Sen hiç forumda memur maaşları diye konu açan gördün mü ? Ben azınlıkta olan grup, memurların olduğunu söylüyorum. O yüzden seslerini duyuramıyorlar. Benim anlatmak istediğim buydu aslında.

Hans3l

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,351
750
113
Chpde dahil tum partiler ve liderleri sendikalar kurumlar karsiyiz bile diyen her kurum kurulus tayyibin adamidir. Aksini iddaa edin gitsin beyin nakli olsun. Hukumet degil bozuk olan sistem bozuk tum partilerde dahil. Adam olan muhalif liderlerde ya kaza süsü verilerek olduruldu yada cezaevine atildi. Meclisteki herkes tayyibin adamdir insiyatifler disinda

Hans3l

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,351
750
113
Hepsi birlesti bizi seviyorlar

cessquin

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
3,623
1,733
113
Hocam neresi yanlış ? Sen hiç forumda memur maaşları diye konu açan gördün mü ? Ben azınlıkta olan grup memurların olduğunu söylüyorum. O yüzden seslerini duyuramıyorlar. Benim anlatmak istediğim buydu aslında.
Aç kanka sen konu o zaman ? herkes belki senin gibi düşünüp açmıyor aç gelip oradada tartışalım

Tolgahan0838

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,887
940
113
Bu arada aclık sınırı 10 bini gecti yoksulluk sınırı 6-7 arası
Reis açlık sınırı en alt sınır yoksulluk sınırı onun üzerindeki sınırdır
Kavram olarak açlık sınırı dibin dibi iken
Yoksulluk sınır dibin dibinin bir üstü
Yani açlık sınırının üzerinde ki kavramdır
Açlık sınırı benim tahminlerime göre şu anda 6000 7000 tl dolaylarında yoksulluk sınırı ise 14000 15000 sınırlarına dayanmış bulunmakta
Yani şunu söyleyeyim ülkemizde Hakiminden Tut Doktoruna Polisinden Tut Albay'ına kadar hepsi yoksul...

Erendinyo

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
216
85
28
elim ayağım titriyor kardeşim sen ne anlatıyorsun ya bende Üni 4 yıllık mezunum işsizlikten askere gidiyorum iş buluyoruz anca cafelerde kpss uçmuş bu ülkeden bir cacık olmaz kaçmaya bakın polis olalım dedik 200 bin başvuru eskiden polis olmak istemezdi millet şimdi herkes orada mühendis mimar bunu deniyor yazık geldiğimiz günlere

kartal060606

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,026
538
113
Reis açlık sınırı en alt sınır yoksulluk sınırı onun üzerindeki sınırdır
Kavram olarak açlık sınırı dibin dibi iken
Yoksulluk sınır dibin dibinin bir üstü
Yani açlık sınırının üzerinde ki kavramdır
Açlık sınırı benim tahminlerime göre şu anda 6000 7000 tl dolaylarında yoksulluk sınırı ise 14000 15000 sınırlarına dayanmış bulunmakta
Yani şunu söyleyeyim ülkemizde Hakiminden Tut Doktoruna Polisinden Tut Albay'ına kadar hepsi yoksul...
Hocam açlık sınırı dediğimiz şey nedir ? O gelirin altında çalışan biri gerçek manada aç mı ? Öyleyse asgari ücretle geçimini sağlayanlar hangi sınırda oluyor ?

oldschool

Hold Up!!
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
11,413
15,295
113
asgari ücret onbin tl olsa ekmek on lira olur o parayı sizden her türlü geri alır bu devlet. Sorun aldığımız maaşlarda değil arkadaşlar sistemde. Sistemin değişmesi gerekiyor maaşın yirmi bin tl olsa ne olur

kartal060606

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,026
538
113
Devlet(Hükümet) bilerek kurları yükseltiyor beyler. Amaçları; ihracatı arttırmak, ülkeye fabrikaların, yatırımların gelmesini sağlamak, yani bilerek devülavasyon yapıyorlar ama karşılığında halkıda eziyorlar. Çin gibi yapmaya çalışıyorlarda, onu da beceremezler.