Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet • TİSK Asgari Ücret !

Esmermelek296

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,988
2,761
113
Ulan 3100 TL yi öneren karaktersiz serefsiz sen ne Türk olabilirsin ne de Müslüman dışardan bi hristiyan yahudi gelse su şartlarda en az 5 bin 6 bin der asgari ücrete zam yapmaya gelince eli ayağı titreyen kim varsa hepsinin bacısını si......m
Bunlar kadar şerefsizi yok vatandaşa gelince 3100 TL öneri yaparlar a milletvekili ne gelince zam'ın kralını yaparlar böyle adaletin içine edeyim ben

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
82,000
44,359
113
Ulan 3100 TL yi öneren karaktersiz serefsiz sen ne Türk olabilirsin ne de Müslüman dışardan bi hristiyan yahudi gelse su şartlarda en az 5 bin 6 bin der asgari ücrete zam yapmaya gelince eli ayağı titreyen kim varsa hepsinin bacısını si......m
Aynen hritiyan ve yahudiler cok bonkorler calistirma kurallarida cok esnek ve isci haklarina cok saygililar

AKQJ

❝ ғᴀʀᴋɪɴᴅᴀʏɪᴍ ❿'sᴜᴢᴜᴍ ❞
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,591
5,131
113
Musluman ulkelerde bu denli haksizliklar her zaman olurm musluman ulkelerde gelir dagilimlari asla esit olmaz. Bu yuz yillardir boyledir yani. Elin ecnebileri bizlerden daha merhametli ve insan hakkarina daha saygili. Norvecte kopege gosterilen saygi, orta doguda insana gosterilmiyor.

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
82,000
44,359
113
Onlari 3100 tl ile calistir direk isyana eyleme baslarlar meydanlarda.kani bozuklar.ama bu isler siyasi isler arkadaslar herkesin heryerde adami var 3100 tlyi onerten devlet bnce akil isimi 3.100 tl onermek daha asgariye zam gelmeden milletten geri almaya basladilar zaten 17 lira olan sigara 19 oldu 2 lira olan ekmek yakin aralarla %50 zam aldi.markete gittigimde cocuklarima her zaman aldigim etihosbes vardi kucuk olanindan 1.50 krstu dun gittim tam 3.50 olmus ciko,atalar 1 liraydi 2 lira en ucuzu inanamiyorum su islere ve halkimizi bu ahllere dusuren dolarin 14liraya cikmasina engel olamayanlarin halk magdur olurken ceplerini dolduranlarin tez zamanda cani ciksin

Novasky

Yakın Ve Uzak
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Biletci Üye
TC Onaylı
41,045
44,104
113
En kısa zamanda bu ülkeden s.. Olup gitmek

JayJayOkocha

10Numara
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
12,536
14,743
113
Turkiye artik yasanicak ulke olmaktan cikti verilen maaslar anca karnini doyuruor faturani oduosun .kiyafet almak tatile gitmek para artirmak luksluk oldu .bugun itibariyle tum gida urunlerine zam geldi .firsatcilar meydana cikti stokcular zaten bu ani bekliodu kisacasi musluman ulkede musluman muslumani s.... Allah sonumuzu hayir etsin ilerisi hic parlak degil ulkenin ic isyan yagmalama kacinilmaz son yaklasio .asgari ucret 5 bin olsa ne olcak bu ulke kosullarinda ben 7 bin maasla zor geciniom 5 bin olsa ne olcak .bizim insanimiz koyun oldugu surece güdeni cok olur .bunlar daha iyi gunlerimiz insanlar acliktan sefaletten birbirine saldiricak ona dogru gidiyoruz

JayJayOkocha

10Numara
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
12,536
14,743
113
Ben sunu cok merak ediyorum istanbul da asgari ucretle caliaan insanlar nasil gecinio? Tek maas ve evi kira olan nasil gecinio .sanirim sabah aksam simit felan yiyirlar evde sanirim baska turlusu imkansiz yani

JayJayOkocha

10Numara
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
12,536
14,743
113
Düzen bozuk,hükümet bozuk,muhalefet ondan bozuk,fabrika sahipleri dahada bozuk,bu kurumların aa artık ipi kimin elindeyse onların kanı daha bozuk
Minumum 4500 tl olmalı
Bu arada 4500 tl olursa ki bu bir hayal
Geçen senedeki 2825 tl den dahada az alım gücüne sahip
Allah bu milletin yardımcısı olsun diyeceğim ama kendiler ettiler kendiler buldular..
Bak ne guzel demissin hepsi bozuk zaten bu hukumetin karsisinda saglam muhalefet olsaydi bu duzen biyle gitmezdi yillardir bunu kullandilar ya kardes zaten

milagroan

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,173
838
113
muhalefetin yapıcağı birşey yok. 130 tv kanalından 4 tanesi çıkıp konuşabiliyolar. onuda izleyen var mı yok mu belli değil. Fetö hakkında 20 yıldır herşeyi söylediler, din düşmanı oldular... pkkyla açılım olmaz dediler, bu sefer ırkçı dendi. Özelleştirme karşıtı oldular, fidele çıktı adları....vs vs vs derken son durum HAİN :D

herneyse olay bitti. paranın deviremiceği hükümet yok... Mhp 99'da yüzde 18 oy aldı. Ölürüm Türkiyem, turan o buşu kolumu keserim bu davaya diye çevremde gezen arkadaşlarım, ekonomik kriz sonrası :D ne hikmetse ölürüm türkiyem demedi oy vermedi barajı geçemedi parti. yüzde 6 fln aldı.

işin içinde para oldu mu, yok kefen giydik yok şöyle yaptık işleri bitiyor...

yolun sonu geldi. muhtemelen artık yaşlandı :D ilaç içirdiler iyi değil gibi hayali şeylerle gönüllerini avutup farklı bir yere kayar seçmen... Ben hata yaptım demezler, adama da sallamazlar ama veda ederler...

Pithrarion

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,561
779
113
Istediğiniz kadar yırtının arkadaşlar, herşey istediğimiz gibi değil, istedikleri gibi oluyor. Türkiye gözümüzün önünde bitiyor ve hiçbirşey yapamıyoruz. Türk-Kurt algısı yaratarak başladıkları bu yolda, ekonomiden vurma zamanı geldi. Bir ülke nasıl bitirilebilir böyle gösterilemezdi. Sevdiğimiz insanla maddiyat yüzünden kavuşamadığımız bir ulke ekonomisindeyiz. Allahım sen Bayrağımı, Yurdumu,Vatanımı ve Milletimi koru. Alçaklara yar etme Yarabbim.

deli_gibi

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,532
644
113
Mert delikanlı gözü kara tarih beni yazacak diyebilen 1 tane İşçi sendikası yöneticisi yok ülkemizde ne yazıkki.

Sendika yöneticilerinin otellerde & gizli buluşma yerlerinde fabrikatörlerin orasını burasını yaladıkları zamanla çıkıyor.40 yaş üstü olanlar çok iyi hatırlar JAGUARLI sendikacıları.

Ne yazıkki her resmi kurumun kokuşmuşluğu gibi işçi sendikalarınında FEVKALEDE güzel olmasını beklemek aptallık olur gibi.

Yıllarca 1 adamın peşine takılmayı halk olarak çok sevdik.Her dönemde 1 tane çıkıyor bizde bir umutla onun peşinde koşuyoruz.

Siyasi görüşümü yazmayı hiç sevmem forum ortamlarında veya tartışmayı Lakin ciddi ciddi ülke olarak DARBOĞAZdayız .

Babadan sağ görüşlü geçen çoçukluğumuzun da etkisi yıllarca geçmedi ama şu an daha çok okuyup araştırınca 1 KEZ bile oy vermediğim Rahmetli Erbakan için kendime kızıyorum.

Sağıma bakıyorum :confused: soluma bakıyorum YOK.

Bana katılan olurmu bilmem ama yakın çevremde kime oy vereceğim kardeşim hepsi aynı pokun laciverti diyor !

Genel 1 huzursuzluk görüyorum.Üstüne siyasetçilere güvenin yok olma sınırına gelmesi,Şahsi fikrim bu işin sadece bizde bitmediğidir Müslüman 1 ülke olmamız ve arap dünyasının girişindeki KİLİT ülke olmamız ;sanırım bizi en güçlü bildiğimiz ülkelerin elde etme çabalarının asla tükenmeyeceğidir.

SONUÇ : kim gelirse gelsin başarılı olmaması için ülke olarak kalkınmamamız için ellerinden geleni yapacaklardır.

Bu yüzden içimdeki kızgınlığı bu seçimde kazanamayacağı yüzde 1 milyon belli de olsa ... belkide kazanır ... F.E diyorum 1 kez denemek şans vermek lazım.Dinazorlar bizi yeterince emdi sömürdü sağdı bence

Gelen gideni aratır atasözümüz var ama gelenin bundan daha beter ne yapabileceğini kestiremiyorum :)

Vurduğunuz GOL olsun arkadaşlar iyi forumlamalar

milagroan

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,173
838
113
Yani hocam şimdi bir işçi sendikası çıksa, bişeyler yapmaya kalksa marjinal olur, fetö olur, sorosçu olur, o olur bu olur. paketlerler.

en gerizekalı adam bile biliyor asgari ücretin 5 bin civarı olması gerektiğini de milleti greve fln çağıramazlar. adamı oyarlar :D

Mekkedeki dilencilerde (umreye gidenler bilir) herşeyin farkında, farkında da krala karşı çıkarsan paket olursun.

Seçime kadar beklenir...

milagroan

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,173
838
113
Herneyse moral bozmayın arkadaşlar. ayda 250 dolar görürsek iyidir.

vegaslı bir transbireyin gecelik kazancını alsak aylık olarak 250-300 dolar civarı, yeter.

ayda 500-600 dolar asgari ücret bekleyen varsa Mehdi'yi beklicek, mesihi beklicek, güneşin batıdan doğmasını beklicek vs beklicekte beklicek.

random

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,916
2,912
113
Birde şöyle bir kesim kimse üstüne alınmasın burda öyle düşünen kişiler olduğunu ima etmiyorum ama aramızda heryerde var açlıktan ağlıyor gecinemem diyor ama gidip secimini yine aynı tarafa yapıyor ben bunu anlamıyorum kac yıldır boyadılar boyadılar gözlerinizi hala mı aynı taraf yeter da artık

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
82,000
44,359
113
Herneyse moral bozmayın arkadaşlar. ayda 250 dolar görürsek iyidir.

vegaslı bir transbireyin gecelik kazancını alsak aylık olarak 250-300 dolar civarı, yeter.

ayda 500-600 dolar asgari ücret bekleyen varsa Mehdi'yi beklicek, mesihi beklicek, güneşin batıdan doğmasını beklicek vs beklicekte beklicek.
Ben ayda 500.600 dolar asgari ucretin ruyasini gormeye bile cesaret edemem

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
82,000
44,359
113
Birde şöyle bir kesim kimse üstüne alınmasın burda öyle düşünen kişiler olduğunu ima etmiyorum ama aramızda heryerde var açlıktan ağlıyor gecinemem diyor ama gidip secimini yine aynı tarafa yapıyor ben bunu anlamıyorum kac yıldır boyadılar boyadılar gözlerinizi hala mı aynı taraf yeter da artık
Kardes benim kokrkum su bastakinden suan memnun degilim zaten ama gelen gideni aratirsa sonumuz felaket olur bide isin o yani var.sahsen ben garsondm mudurden illallah ediyorduk degisiyordu gelen ondan beter cikiyordu genelde.okuldada bunu cok yasamisimdir giden geleni aratmistir hep.suanki sartlar ve durum itabari ile ben bu secimin farkli olacagini dusunuyorum yillardir yillardir 2. Olan parti degilde aradan birinin supriz yapabilecegini dusunuyorum ozellikle yeni kurulan yada kurulacak bi partiden

Dogukan59

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
3,863
6,409
113
Ben yedi ceddi koyu ülkücü olan biri olarak söylüyorum yaşım 31 bu devlet bahçeli denen iblis olmasaydı tayyip erdoğan bu kadar pervasız davranamazdı ülke yokluktan kırılıyor halen insanlara sen ocusun bucusun deyip ayrıstırıyorlar rahmetli Başbuğ sağ olsaydı bunu keserdi Rabbim Ülkemizi kurtarsın insanımızı korusun son olarak bir vatandaşın Rahmetli Bülent ecevite dediği lafı hiç unutmam bu düzen değişir ama düzülen hiç değişmez

Kotucocuk

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
5,693
3,803
113
geçen yıl 1 tl olan ürünler en az 4 tl oldu corona ayağına millete geçirdiler yobaz görüşlü ülkelerin hazin sonudur. bu tür hastalık ve afetlerde halkı telaşa sokup soyarlar

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
82,000
44,359
113
geçen yıl 1 tl olan ürünler en az 4 tl oldu corona ayağına millete geçirdiler yobaz görüşlü ülkelerin hazin sonudur. bu tür hastalık ve afetlerde halkı telaşa sokup soyarlar
Corona da bu kadar zam olmadiki asil dolardan dolayi gecirdiler kardes