Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet • TİSK Asgari Ücret !

oldschool

Hold Up!!
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
11,413
15,295
113
Devlet(Hükümet) bilerek kurları yükseltiyor beyler. Amaçları; ihracatı arttırmak, ülkeye fabrikaların, yatırımların gelmesini sağlamak, yani bilerek devülavasyon yapıyorlar ama karşılığında halkıda eziyorlar. Çin gibi yapmaya çalışıyorlarda, onu da beceremezler.
Mao bunlara elini bile öptürmez ne çini

Tolgahan0838

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,887
940
113
Hocam açlık sınırı dediğimiz şey nedir ? O gelirin altında çalışan biri gerçek manada aç mı ? Öyleyse asgari ücretle geçimini sağlayanlar hangi sınırda oluyor ?
Açlık sınırı bir insanın giyinme barınma ve beslenme giderlerinin en alt seviyede hesaplamış şeklidir kardeşim,asgari ücretle çalışanlar kölelikten daha beterler..
Antik Mısırda bile kölelerin hakları şu şekildeydi
Günlük belirli saatte çalışma(bizim çalışma şairlerimizden daha azdı)
Devlet köleyi evlendirmek zorundaydı,düğün masrafları devlete aitti
Devlet köleyi ev vermek zorundaydı
Yılda 2 ay tatil hakları vardı,çalışmıyorlardı
Vs vs devam ediyor
Bide bizim insanımıza bak 6000 sene önceki kölelerden daha kötü durumda yaşıyoruz..

kartal060606

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,026
538
113
Açlık sınırı bir insanın giyinme barınma ve beslenme giderlerinin en alt seviyede hesaplamış şeklidir kardeşim,asgari ücretle çalışanlar kölelikten daha beterler..
Antik Mısırda bile kölelerin hakları şu şekildeydi
Günlük belirli saatte çalışma(bizim çalışma şairlerimizden daha azdı)
Devlet köleyi evlendirmek zorundaydı,düğün masrafları devlete aitti
Devlet köleyi ev vermek zorundaydı
Yılda 2 ay tatil hakları vardı,çalışmıyorlardı
Vs vs devam ediyor
Bide bizim insanımıza bak 6000 sene önceki kölelerden daha kötü durumda yaşıyoruz..
Anladım hocam, teşekkür ederim. Valla haklısınız.

oldschool

Hold Up!!
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
11,413
15,295
113
sigaraya gelmiş 2 tl zam. yılbaşından sonra 3 tl daha gelecek deniyor. wınston bıle olacak 22 tl. asgari ücret 4 olsa ne olur ya ülke iflas etmiş açıklamıyorlar. Yunanistandan beter duruma geldik. onlara yardım ettı hadı avrupa ülkeleri. bıze yardım edende kımse olmaz. katar da yardım etmez anca kurum alır arsa alır babasının hayrına kımse yardım etmez bıze. utanıyorum bu hukumetten de hukumete oy verenden de denk geldıgım bu tarıhten de...

Karaelmas

Jackpot ! Bir gün mutlaka...
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
7,433
3,986
113
Asgari ücret 400.000 olsa ne olacak ? Her şeye ona göre zam yapılacak ekmek olacak 250 TL sigara 1250 TL.Burada asıl tartışılması gereken konu sistemin kurulma amacına tam olarak hizmet etmesi.Bir Luxemburg, Singapur ya da Katar değiliz.Sokaga tukurene 1000 dolar ceza veren, vergi kaçakçılığına idam veren bir ülke değiliz.Onlarin seviyesine geldigimizde zaten bunlar konusulmayacak.Ovdugum bu ülkeler millet bile değil.Singapurda yaşayan Singapur vatandaşlarının nüfusa göre oranı yüzde 3 !!! Bir doktorun yıllık geliri 800.000 dolar. Bu üç ülke dünyanın yaşanacak ilk üç ülkesi sıralamasında ilk üç te.Tarim alanı yok.Her şeyi ama herşeyi ithal ediyorlar.Egitim, kişi basina düşen gelir, sağlık hizmetleri bakımından binbir gece masallarini aratmiyorlar.En fakirin bile evi ve arabası var.Maalesef cahil bir milletiz kimse buna itiraz etmesin.Herseyin farkındasınız çocuk yaşta kimse yoktur aramızda.Kendimizi geliştirmek yerine Facebook ta laf sokma yarısına girerek ülke kurtarmakta üstümüze yok.Kendimizi eleştirmeyi öğrenmemiz lazım.Osmanli torunuyuz , asil milletiz, üç kıtada at kosturduk, bir Türk dünyaya bedeldir efsaneleri çoktan geldi geçti bitti.Hakikaten ağlanacak durumdayız ama aglayanimiz yok.Maalesef !!!

Cubiter

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
17,731
9,902
113
Hocam neresi yanlış ? Sen hiç forumda memur maaşları diye konu açan gördün mü ? Ben azınlıkta olan grup, memurların olduğunu söylüyorum. O yüzden seslerini duyuramıyorlar. Benim anlatmak istediğim buydu aslında.
En azinlik kesim devlet görevlileri onlarda yakında isyan eder c.b bile çok az maaş alıyor yarın oburgun grev yaparsa vay halimize

Zeus44

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
846
281
63
3 yıl önce annem taserondan kadroya geçti ama hala asgarî ücretten 100tl fazla alıyor şuan 4000tl alması lazım ama hastanenin borcu varmış veremezlermiş VELI AGBABA VE IYI PARTILI BIR MILLET VEKILI bu olayı dile getirdiler ama hala adım atılmadı ona buna bakmak rektörü atayan kim bu işin takipçisi olmayan kimse o şerefsiz sorumludur o malın kim olduğu belli bu arada bu olay bir kaç şehirde araştırma fakültesinde de olmuş kadrolular ama asgarî ücretten 100tl fazla alıyorlar

Verstappen

iLTW
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,872
10,914
113
Asgari ücretin artması iyi bir şey değil 10k asgari ücret verseler n'olacak ekmegi 10 liraya alırız ülkede üretim yok. Yönetenler de bunun farkında ama işlerine gelmiyor iste.
Sözde bizi kıskanan Avrupa ülkelerinin standardını yakalamak için asgari ücretin şuan 25k olması lazım en az ki alım gücümüz o seviyede olsun.
Adamların 1500 birim asgari ücret ile yaptıklarının yarısını bile 5000 birim asgari ücretle yapamayız

Karaelmas

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
7,433
3,986
113
Ama okuyup memur olanla, normal vasıfsız memura verdikleri yıllık zam oranları aynı
Masa başında oturup asgarinin iki katını alanlarla, fabrikalarda 8-8 geceli gündüzlü çalışan, şantiyelerde yağmur çamur içinde soğukta çırpınıp duran , elini kolunu hayatını kaybeden ,1509-2000 kira ödeyip en az iki çocuk büyüten okutanlari aynı kefeye koymam.O vasıfsız insanlar olmasa tuvalete de gidemeyiz çünkü hela tasini pisuvari onlar yapıyor.Yatakta eşinle heyecanlı dakikalar geciremezsin çünkü yattigin yatagida yediğin yemegide, kısaca hayatındaki bütün materyalleri onlar imal ediyor.

Karaelmas

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
7,433
3,986
113
Türkiye kadar asgari düzeyde bir yaşam sürdüren insanların ezilip hor goruldugu ülke sayısı bir elin parmaklarını gecmez

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
81,993
44,358
113
Arkadaslar konuyu okudum ama net biseu goremedim asgari ucret net ne kdr suan?ve kesin bellimi ucret

kartal060606

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,026
538
113
Masa başında oturup asgarinin iki katını alanlarla, fabrikalarda 8-8 geceli gündüzlü çalışan, şantiyelerde yağmur çamur içinde soğukta çırpınıp duran , elini kolunu hayatını kaybeden ,1509-2000 kira ödeyip en az iki çocuk büyüten okutanlari aynı kefeye koymam.O vasıfsız insanlar olmasa tuvalete de gidemeyiz çünkü hela tasini pisuvari onlar yapıyor.Yatakta eşinle heyecanlı dakikalar geciremezsin çünkü yattigin yatagida yediğin yemegide, kısaca hayatındaki bütün materyalleri onlar imal ediyor.
Hocam benim geçliğim asgari ücretin altında çalışmayla geçti, pisuvarı bırakın ben daha 3 ay önce kanalizasyonda çalıştım. 7 metre bacanın içine girip milletin dışkısını temizliyordum. O asgari maaş şartlarında bende çoğu yerde çalıştım, zorluğu bende gördüm. Ben sadece memurların azınlık olan grup olduğundan dolayı, seslerini duyuramadıklarından bahsetmek istemiştim.

BJK

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
8,240
4,090
113
Asgari ücret 5bin olacaksa memur maaşlarıda 10.000tl olsun. Ülkenin yarısı asgari düzeyde çalıştığı için kimse memurun hakkını korumuyor. Biz azınlıktayız diye hep eziliyoruz. Utanmasalar asgari ücretle çalışan vasıfsız işçiyle, 4 yıl okuyup devlet görevlisi adamın maaşını aynı düzeye getirecekler. Yok öyle dünya.
Oyle dünya yoksa yapma zorlami yaptırıyorlar okuduysan kendine okudun işçi kısmına sallama sen ter nedir bilmezsin

Bjksamet74

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
151
107
43
Sırf boş yorumlar yorum olsun diye yorum bu ülkede bilmedigi her konu hakkında yorum yapma hakaret etme hastalıgı var

rioletta

hep 2007 kalsaydım
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
5,334
3,195
113
3750 yeter fazlası iş verenede zor olur
işverenin şuanda bile 1 asgari ücretli çalışan için maliyeti 4.200tl işveren bunu veriyor işçi 2.825 alıyor. Buradaki sorun vergi gelirlerinin hakkaniyete dayalı alınmaması,sürekli dillendirilen 5'li çete,tüpçü vs diğerlerinin sümen altı edilen vergilerinin emekçilere yüklenmesi,ötv'nin belli kitlelere göre eğilip bükülmesi birde son olarak 4 lirada 5 lirada olsa bu 5-6 aylık dilime kadar atmden çektiğimiz banknotlar seri halde ve bakire olduğunu göreceğiz..Bunun sonu çok acı olacak.

Ipswich

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
13,380
5,980
113
geçen ay aldığım şampuan 1 ayda +10 tl zamlandı
2 tl olan ekmek 3 tl oldu
5 lt sıvı yağ 124 tl den satılıyor
dahası var buraya zamlanan ürünleri yazsak satır yetmezken milletle dalga geçer gibi asgeri ücret diyorlar 3100 nedir utanmıyorsunuz şu faiş fiyat artışlarına bu zam öneriyorsunuz yazıklar olsun.

Erkan4235

Fenerbahçe
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
7,050
5,618
113
Ulan 3100 TL yi öneren karaktersiz serefsiz sen ne Türk olabilirsin ne de Müslüman dışardan bi hristiyan yahudi gelse su şartlarda en az 5 bin 6 bin der asgari ücrete zam yapmaya gelince eli ayağı titreyen kim varsa hepsinin bacısını si......m