Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Türkiye 'de Deprem..

Alobar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
9,739
5,560
113
10 il var 10 il 1000 .2000 personrlle olcak is degil her yerden her ulkeden prof kurtarma ekibi gelmeli her ile binlerce ekip gitmeli zaten bi enkaz kurtarma saatler suruyo herkes donup olecek malesef .dayanamaz kimse cok uzgunum.bu saatten sonra gelselerde fayda etmez artik
kayseride ekip sayısı fazla risk altında olduğu için gönderemiyorlar akrabalar spor salonunda kalıyor şu an 10.katta oturuyorlar eski bina bir de boşaltmışlar komple binayı allah yardımcıları olsun

Cubiter

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
17,717
9,892
113
4 bine yakın bina yıkıldı deniyor her binaya 100 kişi verilse binlerce kişiye ihtiyaç var

NonStopp

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
8,984
9,632
113
Ülkemize çok çok geçmiş olsun çok zor durum Rabbim yardımcıları ve yardımcımız olsun. Twitter'da gördüğüm izlediğim ve okuduğum kadarıyla en çok hasar Hatay'da 1 saat oncesine kadar giriş bile yokmustu hava da çok soğuk Rabbim en kısa zamanda güzel haberler verdirsin. Etkilenen tüm arkadaşlara ve ailelerine geçmiş olsun Rabbim bir daha yaşatmasın.

AKQJ

❝ ғᴀʀᴋɪɴᴅᴀʏɪᴍ ❿'sᴜᴢᴜᴍ ❞
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,591
5,131
113
Gonullu olarak afad ve benzeri kuruluslarla gitmek icin bi suru mail gonderdim. Durumlar gercekten cok cok ciddi o insanlar ne oldu simdi bu soğukta... her ilde organizasyon yapilirsa birlik olup herseyin ustesinden gelinir. En azindan yani hic birsey yapmamaktan iyidir

Elli4

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
10,329
5,529
113
Twitter dan yabanci tweetleri okuyorum. Taywan, Hindistan v.s bir cok ulke kurtarma ekipleri gondermis. Kimisi varmistir, kimisi yoldadir. Bir cok ulkede bagis hesaplari acilmis. Belcika'dan bir video var. İnsanlar yardim icin siraya girmis. Yaralar bir sekilde sarilir ama maalesef depremzedelerin yasadigi travma omur boyu sarilamaz.

nazmi11

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,548
1,309
113
Ya arkadaşlar bazı yorumlara inanamiyorum
1.gerçekleşen deprem aşırı büyük ve çok yüzeysel 10 km den bahsediliyor
Japonya örneği veriliyor 9.1 şiddeti ama o deprem 600 700 km uzakta ikisinin yıkıcılık oranı çok farklı
Bu yaşanan çok.ciddi büyük birşey yollarin yıkılması falan normal ve 10 ili kapsadığı için heryere yardımın hemen gitmesi imkansız 6 bine yakin yıkılan evden bahsediliyor her ev için 50 kişi versen hesabını yapın
2. Hala fatih altaylı gibi abuk sabuk siyaset yapanların yatacak yerleri yok bunlar ruh hastası başka söz denemez
3.gün sabırla beklemek ve elinden gelen yardimi maddi manevi yapmak gerisi daha sonrasının isi

Tüm turkiye ye büyük geçmiş olsun çok büyük aci büyük afet...
Allah herkese yardımcısı olsun

Pikaçuu

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
69,040
24,653
113
Japonya örneği veriliyor 9.1 şiddeti ama o deprem 600 700 km uzakta ikisinin yıkıcılık oranı çok farklı
Bu yaşanan çok.ciddi büyük birşey yollarin yıkılması falan normal ve 10 ili kapsadığı için heryere yardımın hemen gitmesi imkansız 6 bine yakin yıkılan evden bahsediliyor her ev için 50 kişi versen hesabını yapın
2. Hala fatih altaylı gibi abuk sabuk siyaset yapanların yatacak yerleri yok bunlar ruh hastası başka söz denemez
3.gün sabırla beklemek ve elinden gelen yardimi maddi manevi yapmak gerisi daha sonrasının isi

Basıt deprem sanıyo herkes 7.4 ve 1:30 surmus derınlık ıse 5-7 km olan deprem ne yol bırakır ne de baska bısı

nazmi11

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,548
1,309
113
Basıt deprem sanıyo herkes 7.4 ve 1:30 surmus derınlık ıse 5-7 km olan deprem ne yol bırakır ne de baska bısı
Aynen birde çok yüzeyde 10km nedir o radde de ki yıkımı düşünemiyorum
Allah yardımcıları olsun

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
81,968
44,345
113

Kardes o 6000 suana kdr tespit edilen daha tespit edilemeyen adim atilmamis koyler mezralar var 6000x50 desenki bi binada 50den fazla kisi vardir cunku hepsi 10+ binalar ve en az 4er daireliler bazisi 8 daire ama biz 4 desek bia 10 kat desek er daireden 40 daire eder her daire 4 kisi desenki 4den fazladir o bolgelerde kisaca hesaba koyarsak 6000 bina 40ar daire her daire 4 kisi 6000x4 2400x40 90.000 kisi falan eder enkazda kalan bundan en baba 20 k kisi kurtulur minimum 70k kisi hayatini kaybeder gibi gozukuyor ben korkarimki bundan bile fazla cikicak insallah minimum can kaybi ile kurtaririz allah yardim etsin.enkazdakilere bi an once ulasilir umarim

nazmi11

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,548
1,309
113
Kardes o 6000 suana kdr tespit edilen daha tespit edilemeyen adim atilmamis koyler mezralar var 6000x50 desenki bi binada 50den fazla kisi vardir cunku hepsi 10+ binalar ve en az 4er daireliler bazisi 8 daire ama biz 4 desek bia 10 kat desek er daireden 40 daire eder her daire 4 kisi desenki 4den fazladir o bolgelerde kisaca hesaba koyarsak 6000 bina 40ar daire her daire 4 kisi 6000x4 2400x40 90.000 kisi falan eder enkazda kalan bundan en baba 20 k kisi kurtulur minimum 70k kisi hayatini kaybeder gibi gozukuyor ben korkarimki bundan bile fazla cikicak insallah minimum can kaybi ile kurtaririz allah yardim etsin.enkazdakilere bi an once ulasilir umarim
dostum ben afad ekibi için dedim her binaya 50 kişi versen kaç kişiye ihtiyacım var anlamında
Bende 50 bin civarı bekliyorum
Ama.koy ve mecralarda daha as olur hem kerpic yardı ev hem tek katli öldürücü olması az
Şehir merkezleri asil sorun

Yok ne desek.bos

Benim.kzidigim afeti küçümseyip hala algı veya siyaset yapanlar var

Neyse herkese geçmiş olsun ölenlere allah rahmet etsin
Yardıma ihtiyaç olanlara bir an önce yardim ulaşır umarım allah yardimcilari olsun

TayfunWhite

Since 1963🐊🟢⚪
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
30,625
9,650
113
2 milyon ton dinamit patlamasina eş değerde diyor uzmanlar ben Mardin de asker iken 350 kg patlayıcıyı arabanın içine koyup alayı hedef alan bomba patlatmislardi uzaktaki binalarda bile hasarlar vardı askeri şube komple çökmüştü.Allah yardımcımız olsun beterinden korusun.

Cubiter

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
17,717
9,892
113
Şuan oradakiler için bişi yapamamak çok koyuyor evde oturup burda yazisiyoruz sadece
Sizden ricam ne olursa olsun adada SMS yardımı yapın fatura dönemi birsekilde ödersiniz

Eschelon

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,980
10,620
113
Sağolun dostlar, kendimi her konuda güçlü hissederdim, ama sinekten farkımız yokmuş söz konusu aile olunca. Şu an medyada güçlü bir ülkeden falan bahsedilse de yemin ediyorum çok büyük bir dramın yan karakterleri bile değiliz. Yiten canlar, yaralananlar, evsiz kalanlar, sakat olacaklar, bir ömür boyu travma yaşayacak çocuklar ve erişkinler.

80 yıl önceki Cumhuriyeti dine ihanet etti, dini ayaklar altına aldı diye yaygara koparan kansız vatan hainlerine de şunu söylemek istiyorum, 20+ yıldır iktidarınız süresince fonladığınız, beslediğiniz AK müteahhitlerin elllerinden çıkan, denetimi asla yapılmayan ve aşırı kar hırsıyla 1 e yapıp 20ye sattığınız evlerde hayatlarını kaybeden binlerce vatandaşın vebali de boynunuza olsun. Ben hakkımı helal etmiyorum, hakkını helal edene de hakkımı helal etmiyorum.