Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Türkiye 'de Deprem..

Abuzerkömürcü

Tamam
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
57,653
25,418
113
Malatya ve maraşta artçılar ın ardı arkası kesilmiyor Hatayda ve diğerlerinde durdu gibi ama Orası zaten önceden kötü oldu

Cubiter

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
17,717
9,892
113
Çok büyük knk çok o yüzden yetmiyor insan sayısı 50 100 bina değilki binlerce 10 binlerce belki
Ewet çok ama yönlendirilen personelin çok az olduğunu düşünüyorum 15 bin civarı dediler
Tamam su konu organizesi yavaslatmis olabilir çevre illerde ağır hissettiği için yakından kurtarma ekipleri gidememistir

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
81,957
44,332
113
Dostum Afada zaten gönüllü olarak gidipte başvuru yapabilirsin seni deprem veyahutta başka doğal afetlerde sıra sana geliyorsa arıyorlar Elazığ depreminde mesela beni çağırdılar otobüsle gitmiştik İzmir'den 300 kişi
Hmm bunu yeni ogrendim musait olunca arastirip gerrkli islemi yapicam.daha onceden bilgim olsa cokdan yapmisdim

Alobar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
9,739
5,560
113
Ewet çok ama yönlendirilen personelin çok az olduğunu düşünüyorum 15 bin civarı dediler
Tamam su konu organizesi yavaslatmis olabilir çevre illerde ağır hissettiği için yakından kurtarma ekipleri gidememistir
kayseride hısımlar spor salonunda kalıyor şu havada akşam konuştuk ora tehlikede olmasa iyi destek çıkardı

lumberjack

Çikolata gibi tatlısın ver aşkına kıtlasın 🍫
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,666
3,871
113
Enkazın içinde araba ilerlemez zor dozerler yetersiz elle taşıyorlardır tüm ekipmanı kolay değil belediye de kaç kepce olacak sonuçta koca şehirler köyleri ilçeleri var bide bunların

Abuzerkömürcü

Tamam
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
57,653
25,418
113
Ibb ekipleri hataya 440 kişiyle ulaşmak üzere diye haber var inşallah doğrudur Bi an önce Hatayda da başlasın çalışmalar

pehlivan35

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
14,936
5,123
113
Cidden ne söylenebilir ki bu kadar bilim de cahil bir yönetim daha ülkeye gelmez

Kaneko55

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
5,518
4,792
113
Vallahi kendi anam ve babam şuan 1 metrelik karın altında ve ağır fırtına koşullarında, kendi kurdukları çadırın altında geceyi atlatmaya çalışacaklar. Telefon şarjları da bitti, saatlerdir kafayı yiyorum. Yollar kapalı, kendi imkanlarımla özel kepçe kiralayarak yolları açtırmayı denedim ama yeterli gelmedi, açamadı yolu. Göçük altında kalan akrabalarım var, ama kol gücüyle yardım edilebilecek durumda değiller. Memlekete gidemiyorum, köprüler ,viyadük ve tüneller çökmüş durumda. Alternatif yollarda da devlet izin vermiyor. Biz ne günah işledik de böyle basiretsiz yöneticilerin altında ezim ezim ezildik ya rab. Allah sonumuzu hayretsin
Abicim cok cok geçmiş olsun şu ülkenin her yere eli uzanipta yillardir kendi unsanimiza gelince neden bu kadar geri kaliyoruz anlamak mümkün değil deli olacam walla bassam gitsem hatay malatya maraa elimden ne gelir diye düşünüyorum gidip birsey yapamamak war boşa kalabalik etmek war ulasimi zorlastirmak war ne bilim aklım almiyor rabbim orda olanlara gurbette olan eşe dostlara sabir wersin zor zor kar kış kiyamer gibi zaten istanbulda bugün 1 dakka disarda durulmuyor tipiden simdi orlari düşünemiyorum para puldan ziyadee giyecek yakacak çadır ws gibi seyler ulasilmasi lazim..

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
81,957
44,332
113
Vallahi kendi anam ve babam şuan 1 metrelik karın altında ve ağır fırtına koşullarında, kendi kurdukları çadırın altında geceyi atlatmaya çalışacaklar. Telefon şarjları da bitti, saatlerdir kafayı yiyorum. Yollar kapalı, kendi imkanlarımla özel kepçe kiralayarak yolları açtırmayı denedim ama yeterli gelmedi, açamadı yolu. Göçük altında kalan akrabalarım var, ama kol gücüyle yardım edilebilecek durumda değiller. Memlekete gidemiyorum, köprüler ,viyadük ve tüneller çökmüş durumda. Alternatif yollarda da devlet izin vermiyor. Biz ne günah işledik de böyle basiretsiz yöneticilerin altında ezim ezim ezildik ya rab. Allah sonumuzu hayretsin
Sanada gecmis olsun aydin kardes allah hepinizin yardimcisi olsun

nişantaşı

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
24,967
22,552
113
Ne diyecegimi bilemedim allahim sen yardim et

pehlivan35

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
14,936
5,123
113
Çok geçmiş olsun dostum umarım en kısa zamanda haber alırsın

nişantaşı

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
24,967
22,552
113
10 il var 10 il 1000 .2000 personrlle olcak is degil her yerden her ulkeden prof kurtarma ekibi gelmeli her ile binlerce ekip gitmeli zaten bi enkaz kurtarma saatler suruyo herkes donup olecek malesef .dayanamaz kimse cok uzgunum.bu saatten sonra gelselerde fayda etmez artik

Kaneko55

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
5,518
4,792
113
10 il var 10 il 1000 .2000 personrlle olcak is degil her yerden her ulkeden prof kurtarma ekibi gelmeli her ile binlerce ekip gitmeli zaten bi enkaz kurtarma saatler suruyo herkes donup olecek malesef .dayanamaz kimse cok uzgunum.bu saatten sonra gelselerde fayda etmez artik
Yangin olur sonduremeyiz deprem olur kaldiramayiz sel olur durduramayiz.. Allahimm Allahim sabir wer

nişantaşı

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
24,967
22,552
113
Sinirden uzuntuden napcaz bilemioruz.elimizden hic bisi gelmiyo sadece para yardimi .suan ekiplre ihtiyac var oda cok kiditli sayi az