Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Türkiye 'de Deprem..

pehlivan35

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
14,936
5,123
113
Söylenecek o kadar şey var ki sizinle sandıkta görüşeceğiz

lumberjack

Çikolata gibi tatlısın ver aşkına kıtlasın 🍫
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,666
3,871
113
Nerde çevre şehircilik bakanı o kadar insanın katili bu adamdır 1 yıllık bina tuz buz olmuş

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
82,174
44,445
113
Nerde çevre şehircilik bakanı o kadar insanın katili bu adamdır 1 yıllık bina tuz buz olmuş
Bitek bu olsa yine iyi.hem bu yine iyi bu kismi cokmus ve ilk depremde cokmedi bu 2.de cokdu ilk 2 yada 3 kati cokdu geri kalan kaldi eger ilk depremden sonra iceri girmedilerse sikinti yok ama olurda girdilerse o ilk 2 3 kattan cikma durumlari soz konusu deil cunku ustlerinde koca bi bina var.dier coken binalar tuzla buz olmus kolanlari bile kalmamis bu kismide olsa kalmis asil o tuzla buz olanlari idam etmek gerek

lumberjack

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,666
3,871
113
16 bin 546 can kaybı :(

Abuzerkömürcü

Tamam
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
57,772
25,532
113
Daha çok vefat eden var zaten ayrıca Ses gelmeyen yerlere bakılmıyormuş vakit kaybetmemek için oda ayrı Bi saçmalık belki adamlar bayıldı yani herşey olabilir Ses gelmiyor diye bakılmaması saçma

lumberjack

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,666
3,871
113
Daha çok vefat eden var zaten ayrıca Ses gelmeyen yerlere bakılmıyormuş vakit kaybetmemek için oda ayrı Bi saçmalık belki adamlar bayıldı yani herşey olabilir Ses gelmiyor diye bakılmaması saçma
Birinci katlara bu gün bakmaya başladılar sanırım inş yanılırım ama bu yarısı bile değil bence

Zeus44

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
846
281
63
Prefabrik evler ne zaman yapılacak acaba bilgisi olan var mı

Karaelmas

Jackpot ! Bir gün mutlaka...
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
7,437
3,990
113
Hatayda nufus cok ve binalar hem buyuk hem cok fazla her yikilan binadan ortalama 40.50 vefat cikio.binlerce yikilan bina var rahat 150 bin ve fazlasi var iyimser bskamiorum artik.10 il bu 13 milyon insan ve herkes uykusunda yakalandi yani tum millet evindeydi hep eksik soleniyo gercek rakamlar solemezler marmaradaki gibi alistik arrik
Marmara depreminde resmi rakam 18.000 açıklandı.Orada kurtrma görevi yapan tanıdığım insanlar öyle demiyor ama , en az 45 000 kişi vefat etti.3 ay sonraki Düzce depreminde de 5000 kisi.Anlamadigim eleştiriyorum, ki haklı olarak ,her ağzımızı açtığımızda siyaset yapma !! algı operasyonu yapma !! Er neyi konuşacağız peki.Bu depremde bir kişinin burnu bile kanamayabilirdi değil mi ? Eğer ki rüşvetle ruhsat ve deprem oturma izni verilmeseydi . Ölen yuzbinlerce insanın tek tek hepsinin kanı bu şehirlerdeki imar müdürlüklerinin , mühendislerinin mimarlarının, belediye personellerinin, bir lafıyla ortalığı darmaduman eden milletvekillerinin vsvs ne kadar yetkili ve ilgili varsa onların alinlarindadir.Ben bunu söylediğimde hangi vicdanla , hangi akıl ve mantıkla siyaset yapma ! diyebiliyorsunuz.Japonyadaki ve diğer ülkelerdeki sistemler kullanılabilmesi ve şu an kayıp diye birşey olmazdı.Ee ben şimdi siyaset mı yaptım, eğer ki bu siyaset ise demek ki her vatansever vicdanlı insanın bunu yapması boynunun borcudur.Bakin ! böyle böyle yaparak o namus ve şeref haysiyet yoksunlarinin ekemgine biraz daha yağ ve bal sürüyoruz.Artik dur ! denmeli bu ihanetleri.Evet bunun adı ihanettir.Net ve kesin başka bir tarifi yok .Klise olacak ama tekrar edeyim ; deprem öldürmez insanlar öldürür.

Karaelmas

Jackpot ! Bir gün mutlaka...
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
7,437
3,990
113
Marmara depreminde oradaydım ve her saniyesini yaşadım ve 14 akrabam vefat etti.O acıyı ben yaşadım Allah kimseye yaşatmasın.Yuzlerce cesedi gözlerimle gördüm. Artık millet olarak uyanmaliyiz , hesap sormalıyız.Yahu biz sormazsak kim soracak !!

nazmi11

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,556
1,309
113
Marmara depreminde resmi rakam 18.000 açıklandı.Orada kurtrma görevi yapan tanıdığım insanlar öyle demiyor ama , en az 45 000 kişi vefat etti.3 ay sonraki Düzce depreminde de 5000 kisi.Anlamadigim eleştiriyorum, ki haklı olarak ,her ağzımızı açtığımızda siyaset yapma !! algı operasyonu yapma !! Er neyi konuşacağız peki.Bu depremde bir kişinin burnu bile kanamayabilirdi değil mi ? Eğer ki rüşvetle ruhsat ve deprem oturma izni verilmeseydi . Ölen yuzbinlerce insanın tek tek hepsinin kanı bu şehirlerdeki imar müdürlüklerinin , mühendislerinin mimarlarının, belediye personellerinin, bir lafıyla ortalığı darmaduman eden milletvekillerinin vsvs ne kadar yetkili ve ilgili varsa onların alinlarindadir.Ben bunu söylediğimde hangi vicdanla , hangi akıl ve mantıkla siyaset yapma ! diyebiliyorsunuz.Japonyadaki ve diğer ülkelerdeki sistemler kullanılabilmesi ve şu an kayıp diye birşey olmazdı.Ee ben şimdi siyaset mı yaptım, eğer ki bu siyaset ise demek ki her vatansever vicdanlı insanın bunu yapması boynunun borcudur.Bakin ! böyle böyle yaparak o namus ve şeref haysiyet yoksunlarinin ekemgine biraz daha yağ ve bal sürüyoruz.Artik dur ! denmeli bu ihanetleri.Evet bunun adı ihanettir.Net ve kesin başka bir tarifi yok .Klise olacak ama tekrar edeyim ; deprem öldürmez insanlar öldürür.
ya dostum haklisin ama deprem.Gerçekten çok büyük bende kabulum herkes yargılanıp suçlular cezalandirilsin ama bu demek değildir ki yıkilmayacak hicbir ev
Dilara gönder i bende canli izliyordum bunların yeri zamanı değil moral lazim sükunet lazim dediği sonuna kadar doğru ama yanlış zaman
Bir hafta on gün sonra yaralar az ssrildiginda herkes suçlu olan herkes yargılansın ceza alsın

Bu sadece oraya gore değil batıda istanbulda olası depremde riskli 6 milyon ev var deniliyor bunlar tüm turkiyede her yer tamamen yeniden yapilanmali
Bu hükümeti su projesine gönülden katildim kentsel dönüşüm ama iste proje sahaya inince amacını kaybediyor
Bu bizim insanin fitrstinda var

Bu kadar konuşuyoruz oturduğumuz şuan ki ev 7.7 7.6 iki şiddete dayanır diyebikiyormuyuz bence hayır yüzde 80 tukiyede yasayan diyemez

O yüzden herkes elini vicdanına koyup konuşmalı şuan moral lazim acil kurtarma lazim diğer herşey daha sonra yapılır yapılacaktır da

lumberjack

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,666
3,871
113
ya dostum haklisin ama deprem.Gerçekten çok büyük bende kabulum herkes yargılanıp suçlular cezalandirilsin ama bu demek değildir ki yıkilmayacak hicbir ev
Dilara gönder i bende canli izliyordum bunların yeri zamanı değil moral lazim sükunet lazim dediği sonuna kadar doğru ama yanlış zaman
Bir hafta on gün sonra yaralar az ssrildiginda herkes suçlu olan herkes yargılansın ceza alsın

Bu sadece oraya gore değil batıda istanbulda olası depremde riskli 6 milyon ev var deniliyor bunlar tüm turkiyede her yer tamamen yeniden yapilanmali
Bu hükümeti su projesine gönülden katildim kentsel dönüşüm ama iste proje sahaya inince amacını kaybediyor
Bu bizim insanin fitrstinda var

Bu kadar konuşuyoruz oturduğumuz şuan ki ev 7.7 7.6 iki şiddete dayanır diyebikiyormuyuz bence hayır yüzde 80 tukiyede yasayan diyemez

O yüzden herkes elini vicdanına koyup konuşmalı şuan moral lazim acil kurtarma lazim diğer herşey daha sonra yapılır yapılacaktır da
Mütahitlerin yaptığı hiç bir bina depreme dayanıklı değil sorun burda zaten ama simpaş vs gibi büyük şirketlerin yapılarında 9 şiddetine kadar garanti veriyor adamlar mühendislik işi çünkü mütahitin yaptığı en adi malzeme ile 1 ayda kabasını bitiriyorlar heryerde aynı döküp geçiyorlar betonu en ince demirler en ucuz tuğla vs vs

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
82,174
44,445
113
Suan cnn de 3 cocuk birden cikarildi.gercekden mucize abi 5 gun olmak uzere hava -4 derece gercekden mucize