Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Türkiye 'de Deprem..

JustWatch

Bazı şeyler değişmez
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
34,552
19,151
113
anlaşmanın içeriğini hiç okudun mu dost veya araştırdınmı anlaşma zaten ürkiyenin aleyhine değil bence lehine o zamanki durummla kıyaslarsak anlaşma yı türk devleti yapıyor dost
Hmm.bu sene bence yapicaklar cikartma islemi ama cok sacmaymis yahu sinirsiz anlasmami yapilir?bu anlasmayi imzalayan kim?

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
82,174
44,449
113
Hatay altinozu yarigi gordunuzmu 30 40 metre derinlikde yariklar var

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
82,174
44,449
113
anlaşmanın içeriğini hiç okudun mu dost veya araştırdınmı anlaşma zaten ürkiyenin aleyhine değil bence lehine o zamanki durummla kıyaslarsak anlaşma yı türk devleti yapıyor dost
Bayagi arastirdim ilber ortayliyida dinledim evet sonsuz antlasma yapilmis ama bizi ilgilendiren kismi maden ve petrol cikartma ile ilgili onunla ilgili olarakda bunlari bulabildim bayagi bilgi kirliligi var

Lozan Antlaşması metninde Lozan Antlaşması'nın 2023 yılında veya başka bir tarihte bittiğine dair bir madde bulunmamaktadır. Lozan Antlaşması metnine göre Lozan Antlaşması süreli değildir. Ayrıca Lozan Antlaşması'nda Türkiye'nin bor ve petrol başta olmak üzere değerli yer altı kaynaklarını çıkarmasını engelleyecek bir madde de bulunmamaktadır.

Lozan Anlaşması'nın ek gizli maddeleri olduğuna dair somut bir kaynak bulunmamaktadır. Lozan Antlaşması'nın gizli ek maddelerinin olduğu bilgisi bir iddiadan ibarettir.

Geçtiğimiz aylarda bir vatandaş tarafından Lozan Antlaşması'nın gizli maddeleri var mı sorusu Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) yöneltilmişti. CİMER soruya cevap olarak "Lozan Barış Antlaşması'nda gizli maddeler bulunmamakta olup, maden çıkartmamıza engel teşkil eden herhangi bir madde yer almamaktadır" yanıtını vermişti.

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
82,174
44,449
113
Kurtarma ekiplerince kullanılan aletler enkazın altında vücut sıcaklığı ve dakikada sekiz nefes alındığını tespit etti. Dün yapılan çalışmalarda ise dakikada 18 nefes duyuluyordu.

Enkazın altından yaşayan birinin çıkarılması ihtimali oldukça düşük gözükse de daha önce Haiti’de enkazın altında 28 gün hayatta kalmış biri kurtarılmıştı.

İngiliz Guardian gazetesine konuşan bir kırtarma ekibi görevlisi “Yüzde 99 ihtimalle hiçbir şey yok ama biz yine de bakmaya devam edeceğiz” dedi.

Beyrut’ta 4 Ağustos’ta meydana gelen patlamada en az 190 kişi hayatını kaybetmiş, 6 bin 500 kişi yaralanmış ve 300 bin kişi evsiz kalmıştı.

Kaplan02

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,464
1,258
113
Arkadaşlar üzmek için söylemiyorum size ama 6 gün oldu 4 çocukla arabada sıkışık kalıyoruz Adıyaman da yardım talep ettim ya bı çadır verin nereye gittiysem kimi aradiysam bulamadım araçta yakıt bitiyor gidip alıyorum hemen bitiyor Allah herkesten razı su ekmek giyecek yardımı geliyor ama barınma yok çadır kurmuşlar gittim yer yok bilmiyorum ne yapacağımı artik

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
82,174
44,449
113
Adam 140. Saatte enkazdan cikdi tezahurat yapar gibi harekeleri var turp gibi cikdi adam masallah diyorum, elleriyle hareket yapiyor basbas bagiriyor

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
82,174
44,449
113
Adam dag gibi bi yerde suan ordan nasil indircekler aklim almadi.onu ordan nasil bulmuslar abi gercekden inanilmaz ya

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
82,174
44,449
113
Adami kurtardilar kaldilar la orda inemiyorlar cok deisik bi durum var buu anlari izlemeniz lazim

Albatross

HiraiZerdüş
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,185
871
113
Hiç bir kanal hatayı göstermiyor neden acaba muhalefet talimatmı vermiş
Ölüm haberleri gerçeği yansıtmıyor be Hatay da sokaklar çürümüş ceset kokuyor

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
82,174
44,449
113
Hiç bir kanal hatayı göstermiyor neden acaba muhalefet talimatmı vermiş
Ölüm haberleri gerçeği yansıtmıyor be Hatay da sokaklar çürümüş ceset kokuyor
Bu ceset kokma olayinin sebebi sicakliklarin gece 0 ve altinda gunduzse 10 dereceye kdr cikmasiymis.hergun donum cozuldukleri icin curume cok hizli olup kokmaya sebep oluyormus.hatadan kastin nedir ben nerdeyse ilk gunden beri cnn izliyorum ekipman eksik kurtarma ekibi eksik hilti eksik vs surekli yayinliyorlar

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
82,174
44,449
113
Adam enkazdan cikali 20 25 dk oldu ama hala ordan indiremediler.nasil alcaklar merakla bekliyorum heralde kepceye baglayip oyle alcklar.o ekip orays nadil cikmis onuda anlamadim.muhammet habip daha gorcek gunun varmis kardes su sartlsada kurtarildin ordan

Albatross

HiraiZerdüş
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,185
871
113
Bu ceset kokma olayinin sebebi sicakliklarin gece 0 ve altinda gunduzse 10 dereceye kdr cikmasiymis.hergun donum cozuldukleri icin curume cok hizli olup kokmaya sebep oluyormus.hatadan kastin nedir ben nerdeyse ilk gunden beri cnn izliyorum ekipman eksik kurtarma ekibi eksik hilti eksik vs surekli yayinliyorlar
Hatay ı hiç bir kanal göstermiyor ful maraş Adıyaman
Arkadaşım hatayda 3 gün boyunca müdahale edilmedi diyor her enkazdan ses geliyordu ama ekipman yok diye müdahale edmiyorduk dedi şimdi ekipler ses varsa müdahale ediyor ses yoksa müdahale edilmiyor sokaklar çürümüş ceset kokuyor diyor yagmalanmadık yer kalmamış şehir de yaşam yok...

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
82,174
44,449
113
Hatay ı hiç bir kanal göstermiyor ful maraş Adıyaman
Arkadaşım hatayda 3 gün boyunca müdahale edilmedi diyor her enkazdan ses geliyordu ama ekipman yok diye müdahale edmiyorduk dedi şimdi ekipler ses varsa müdahale ediyor ses yoksa müdahale edilmiyor sokaklar çürümüş ceset kokuyor diyor yagmalanmadık yer kalmamış şehir de yaşam yok...
Evet gec mudahele dogru.her kanal bunu soyledi zaten bnde hep gec kalindigni yazdim buraya.hataya cok yazik oldu.

İsimsiz53

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
714
213
43
Burda kac buyuk sehirden bahsediliyor. Okadar kolaymi devlet nerede diyorlar devlet biziz. Sen bunu gordugunde ne yaptin onemli olan bu ayaga kalktinmi ne caba verdin bunu goster

burakkdoan

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,577
976
113

Cubiter

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
17,745
9,904
113
Ne yani sonsuz anlasmami yapilmis?bunu hangi zihniyet yapabilir?akil aliyormu.ben hic arastirmadim ama kendimi bildim bileli 2023da biticek diye biliyorum
Abi sen bari yapma yaw ne bitmesi lozanin bitmesi için savaş çıkarılması lazım ama onada gerek yok
Lozan suanlik bize engel değil verilen yerler verildi suanlik lozanin bir kısıtlaması yok

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
82,174
44,449
113
Abi sen bari yapma yaw ne bitmesi lozanin bitmesi için savaş çıkarılması lazım ama onada gerek yok
Lozan suanlik bize engel değil verilen yerler verildi suanlik lozanin bir kısıtlaması yok
Ee o zaman neden petrol cikartmak icin illede 2023 dediler,yanlisim yoksa suan petrol cikartmak icin yeterli ekipman var niye cikartmiyorlar?ne olck o maden cikartma va isleri?