Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

UFO

Abuzerkömürcü

Tamam
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
58,088
25,913
113
Hiç belli olmaz kainat geniş bir evren şahsen ben inaniyorum Allah tala Kuran'da yazmis cinler insanlar melekler hayvanlar bitkiler ve başka bir canlıdan daha bahsetmislerdi
Benim dediğim le bunun alakası yok tamam vardır belki ama bunlar iki gündür günde me gelmeye çalışıyo

Azadi6321

Why so...
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
7,931
3,249
113
Bizim ülkemiz deprem ülkesi malesef kurtuluş yok sadece mutahitler magzemeden calmasalar evleri sağlam yapsalar istersen zelzele kalksın gene bişey olmaz örnek japonya 9 şiddetinde depremle oluyor hiç bir ev yikilmiyor sitres panik yapmanın da anlamı yok ben fay hattı geçmeyen bölgede olduğum halde burda binalar yikildi insanlar öldü benim ev bile hasar aldı ama dedim ya olacak ile ölecege çare bulunmaz olunca oluyor Allah'ın taktiri biz sadece önlemimizi alacağız gerisini Allah'a birakacagiz

Azadi6321

Why so...
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
7,931
3,249
113
Benim dediğim le bunun alakası yok tamam vardır belki ama bunlar iki gündür günde me gelmeye çalışıyo
Olası öyle bu belki kendileri tasarlamış bir uçak olabilir gündeme gelmek için ama bizden başka evrende yaşayan varlıklar olduğunu inanirim

milagroan

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,222
863
113
Bir müteahhitin 5 binasından 4'ü yıkılıyor da kendi yaşadığı sağlamsa "One munite" derler adama...

Deprem çok büyük hatta bir de değil iki deprem oldu. Artçılar büyüktü... Ama şu kader saçmalıklarına sonra vermek lazım...

Yıkılacak binadan ev almam kader olabilir belki, binanın yıkılması kader değil, kalitesizliktir... Yan yana 4 binanın arasında bir tane yıkılıyorsa, diğerleri yıkılmıyorsa demek ki Japonlar gibi ev yapmaya da gerek yok... Ne kadar kötü yapıyorsak işte yıkılanları.... :(

aa222.jpg

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
83,017
44,909
113
Bir müteahhitin 5 binasından 4'ü yıkılıyor da kendi yaşadığı sağlamsa "One munite" derler adama...

Deprem çok büyük hatta bir de değil iki deprem oldu. Artçılar büyüktü... Ama şu kader saçmalıklarına sonra vermek lazım...

Yıkılacak binadan ev almam kader olabilir belki, binanın yıkılması kader değil, kalitesizliktir... Yan yana 4 binanın arasında bir tane yıkılıyorsa, diğerleri yıkılmıyorsa demek ki Japonlar gibi ev yapmaya da gerek yok... Ne kadar kötü yapıyorsak işte yıkılanları.... :(

Ekli dosyayı görüntüle 305456
Valla kardes bnde mutehaitlere cok yuklenemiyorum ( tuzla buz olanlar haric) ben 99 depremini yasadim inanilmaz bi anca hala aklima gelince kabiz oluyorum ki bu deprem 99 depreminden 3 kat daha buyukmus yani o dayanan binalar nasil dayanmis akil alir gibi deil yikilmayanlarin muteahitlerine helal olsun allah razi olsun.yani hem 2 deprem ve 2side cok buyuk, yollar bildigin yapboz gibi olmus gordunuzmu bilmem malatya adiyaman yada diyarbakir adiyaman yolu 2sinden biri emin olamadim ama o yamulan raylara u kdr sasirmamistim yol paramparca netten bulup bakin.deprem twrda cok kotu videolar var be.hele adamin biri ikk depremden sonra eve girmis evin halini gosteriyor o sirada 2.deprem oluyor adam allahuekber diyerekden bas bas bagiriyordu ve bina coktu o ani dusunemiyorum bile gitti adamcagiz cok yazik nepsine yazik.ölü sayisi cok fena artmaya basladi bu gidisle 100k yi cok rahat gecicek gibu umarim oyle bisey olmaz,

milagroan

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,222
863
113
Valla kardes bnde mutehaitlere cok yuklenemiyorum ( tuzla buz olanlar haric) ben 99 depremini yasadim inanilmaz bi anca hala aklima gelince kabiz oluyorum ki bu deprem 99 depreminden 3 kat daha buyukmus yani o dayanan binalar nasil dayanmis akil alir gibi deil yikilmayanlarin muteahitlerine helal olsun allah razi olsun.yani hem 2 deprem ve 2side cok buyuk, yollar bildigin yapboz gibi olmus gordunuzmu bilmem malatya adiyaman yada diyarbakir adiyaman yolu 2sinden biri emin olamadim ama o yamulan raylara u kdr sasirmamistim yol paramparca netten bulup bakin.deprem twrda cok kotu videolar var be.hele adamin biri ikk depremden sonra eve girmis evin halini gosteriyor o sirada 2.deprem oluyor adam allahuekber diyerekden bas bas bagiriyordu ve bina coktu o ani dusunemiyorum bile gitti adamcagiz cok yazik nepsine yazik.ölü sayisi cok fena artmaya basladi bu gidisle 100k yi cok rahat gecicek gibu umarim oyle bisey olmaz,
Başkan şimdi duruma bir de böyle bakmak lazım;

Bakan Kurum yaptığı açıklamada, "10 ilde 171 bin 882 bina incelendi. 24 bin 921 binada 120 bin 940 bağımsız bölümün yıkık, acil yıkılacak veya ağır hasarlı olduğunu tespit ettik" dedi.

Görüldüğü üzere, şöyle deprem böyle deprem yüz yılın felaketi 2 büyük deprem 10 büyük artçı o bu derken, 146.961 bina sağlam atlatmış.

Yani demek ki yıkılmayan binaları yapmak için Japon mapon olmaya gerek yok. Onları yapanda bizimkiler, yıkılanları yapanlar da bizimkiler. :rolleyes:

Aynı sokakta 4 bina yıkılıyor, 14'i sağlam falan... Şimdi yıkılanda müteahhit suçsuzsa yıkılmayanı kim nasıl yaptı 🤷‍♂️ İnşaatçılar bilir bu işi. Ben de bilmiyorum.

İşin sırrı yıkılmayan binalarda...

lakelos

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,706
2,604
113
Adamlar savaş uçagıyla ufo vurduk demis ya kardesim sallada biraz yavaş salla ufolar hani ışık hızından hızlıydı senin götü boklu roketin onu vurana kadar adam galaksiyi dolasir bunlar kadar kolpaci millet yok ..

nazmi11

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,611
1,335
113
Adamlar savaş uçagıyla ufo vurduk demis ya kardesim sallada biraz yavaş salla ufolar hani ışık hızından hızlıydı senin götü boklu roketin onu vurana kadar adam galaksiyi dolasir bunlar kadar kolpaci millet yok ..
sanki ufo yu ben düşürdün dedim adamlar tespit edilemeyenlwre ufo diyor
Öyle acikladilar

Hipokrat

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
5,946
5,041
113
Bir ufosu eksikti awdünyasının ya bu Frank Hoogerbeets diye bir herif var namı diğer deprem kahini diyorlar geçen açıklama yapmıştı 13-14 Şubat'ta deprem olabilir diye. Bu adam Kahramanmaraş depremini 3 Şubat'ta bilmisti. Fikriniz ne , bu adam nasıl biliyor bu kadarını birde bu adam jeolog deprem uzmanı vs değil bildiğim kadarıyla gök bilimci ve stili de ayın, gezegenlerin hareketlirine göre yapıyormus bu tahminleri
Dost o bahsettiğin adam hayatta yakın zamana tarih vererek deprem olacak demez fake hesabindan biri yazmıştır onu

nazmi11

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,611
1,335
113
Astrolog bir kadın ismini bilmiyorum 6 ay önce 5 6 şubatta 6 ile 6.5 arası deprem olacak diye videosu var
Hatta mart nisanda asil.büyük deprem olacak diyor birde
Al iste atıyor desekte ilk tahmini bilmiş gibi insanı urkutuyor ne kadar da inanmasak ta

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
83,017
44,909
113
Astrolog bir kadın ismini bilmiyorum 6 ay önce 5 6 şubatta 6 ile 6.5 arası deprem olacak diye videosu var
Hatta mart nisanda asil.büyük deprem olacak diyor birde
Al iste atıyor desekte ilk tahmini bilmiş gibi insanı urkutuyor ne kadar da inanmasak ta
Ya kardes size diyorumki bu deprem tahmincileri surekli tahminde bulunuyorlar ve zamanda vermezler mesela bende diyim sana simdi istanbulda deprem olucak, benim omrum yetmeyebilir bunun sonucunu gormeye ama elbet tutucak tahminim, onlarinkide o hesap.simdi bunlar faha cok piyasaya cikicaklar ve daha cok tahminde bulunucaklar ama zaman belirtemezler orda bi deprem olucak derler.depremi onceden bilecek teknoloji henuz gelistirilemedi.bos muhabbet bunlar bakma sen bunlara