Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Almanya Yolcusuyum

1907eee

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,115
319
83
Bitane alman helgaa karisi bul sana iyi ogretir almancayi mesela yah yah yada zergur zerşön yahh😃😃😂😂

Fterim1905

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
18,571
14,941
113
Herkese selamın aleyküm dostlar.Uzundur kovaladığım bir iş vardı şükür hayırlara vesile oldu.Anne tarafımın tamamı Almanyada ikamet etmekte.Hepsi Türklüğe yakışır restorant sahipleri 😄 Dayım sağolsun vesile oldu Almanyaya gidip orada kurulu bir restoranta bakacağım Allah izin verirse.Bugün pasaport ücretlerini falan hallettim yarınada randevum var nüfus müdürlüğünde 1 haftaya çıkacak inşallah pasaport.Oturum izni içinde istek yapıldı oradaki aileden birde evlilik işlemleri için bir kaç bir şey ayarladım tıkırında ilerledi.Daha önce hiç yurt dışına çıkmadım çıkan bilen dostlar varsa fikirleriniz benim için önemli dostlarım.Dil olarak çok kötü seviyedeyim nasıl olur öğrenebilir miyim ne yapılır sizlerden tavsiye bekliyorum arkadaşlar :)Ekli dosyayı görüntüle 149661
Gözün aydın Allah utandırmasın dost 🙂 bende bir ay önce Karlsruhede bir anaokuluna bir proje için başvurdum adamlar Avrupa Birliği vatandaşlığıniz yok diye maalesef başvurunuzu onaylayamıyoruz dedi. Yani demem o ki fırsatını bulmuşsun bir saniye düşünme, oraya gidince endişe duyduğun şeylerin zamanla normalleştiğini de göreceksin. Tekrardan hayırlı olsun

mustafa37

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
598
490
63
Herkese selamın aleyküm dostlar.Uzundur kovaladığım bir iş vardı şükür hayırlara vesile oldu.Anne tarafımın tamamı Almanyada ikamet etmekte.Hepsi Türklüğe yakışır restorant sahipleri 😄 Dayım sağolsun vesile oldu Almanyaya gidip orada kurulu bir restoranta bakacağım Allah izin verirse.Bugün pasaport ücretlerini falan hallettim yarınada randevum var nüfus müdürlüğünde 1 haftaya çıkacak inşallah pasaport.Oturum izni içinde istek yapıldı oradaki aileden birde evlilik işlemleri için bir kaç bir şey ayarladım tıkırında ilerledi.Daha önce hiç yurt dışına çıkmadım çıkan bilen dostlar varsa fikirleriniz benim için önemli dostlarım.Dil olarak çok kötü seviyedeyim nasıl olur öğrenebilir miyim ne yapılır sizlerden tavsiye bekliyorum arkadaşlar :)Ekli dosyayı görüntüle 149661
Dostum senin adına cok sevindim gercekten, dili öğrenirsin kısa bir sürede endişen olmasın. İnşallah herşey istediğin gibi gider hayatında dost

milagroan

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,177
839
113
Hayırlı olsun. Darısı başıma :D

Ben vatandaşlıktan çıkmak istedim kısmet olmadı. başka ülkeden vatandaşlık almadan çıkarmıyolar yada çok ciddi suç işlemek lazım. (Form doldurup Valiliğe başvuruyosun ama manyak mısın oğlum diyip geri yolluyolar)...

Guerra06

POKERFACE
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
13,418
8,911
113
Dostlarım benim hepinizden Allah razı olsun.Hepinize çok teşekkür ediyorum bu güzel dilekleriniz için.Allah sizin içinde gönlünüzde ne varsa onu nasip eder inşallah.Hepiniz cansınız :)

dgknsar18

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,187
1,298
113
Hayırlı olsun. Darısı başıma :D

Ben vatandaşlıktan çıkmak istedim kısmet olmadı. başka ülkeden vatandaşlık almadan çıkarmıyolar yada çok ciddi suç işlemek lazım. (Form doldurup Valiliğe başvuruyosun ama manyak mısın oğlum diyip geri yolluyolar)...
Dostum ikimiz ülke kuralım o zaman aynı şeyi ben de istiyorum 😁

NightFever

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
16,635
6,540
113
Hayirli olsun dost senin icin buyuk firsat anladigim kadariyla dukkan uzeri gidip orda evlilik yapip oturma izni alicaksin dil sinavi olayi vardi almanyada gecen seneye kadar sinavi vermeden vize alamiyordun sen vizeye basvurdunmu kac senelik vize verdiler sana oturma izni

Guerra06

POKERFACE
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
13,418
8,911
113
Dostlarım Almanya veya farklı bir Avrupa ülkesine gitmek isteyen dostlarımada ben bir tavsiyede bulunayım.Eğerki Avrupa ülkelerinde ikamet eden bir aile yakınınız yoksa(Size sponsor olup,davette bulunacak) bunun çözümüde evlilik.Avrupada ikamet eden biriyle sosyal medyada tanışmaya bakın.Durumu izah edin vallahi avrupadaki kızlar bizim ülkedeki gibi değiller.En azından sizlerin orada yaşayabilmesi için sahte bir nikah bile gösterseler oturum izini alabiliyorsunuz.Şu Corona döneminde herkes sıkıntıdan sosyal medyada takılıyor.İnstagram olsun farklı uygulamalar olsun konum yazdığınızda aramaya keşfette orada bulunan insanlar oluyor.Tanışın çeviri yaparak googleden konuşun durumu anlatın.Belki seversiniz,veya karşıdaki sizi sever vesile olur.En azından hiçbir şey olmasa bile kaybedecek bir şeyde olmaz.Öğrenci olan dostlarım varsa onlar için çok daha kolay.Erasmus veya travel ile orada yaşamanız için size devlet birkaç ay müddet tanıyor.O müddette zaten biriyle tanışır ülkede resmi nikah kıyarsanız oturum izni alabiliyorsunuz.Benim tavsiyem kesinlikle hevesiniz varsa kovalayın belki ileride pişmanlık duyarsınız.Ha birde normal bir ülke turistik olarak vize veriyor sizlere 3 aylık zaten.O süre içerisindede yerleşik oturum almak için kovalayabilirsiniz.Pasaport ücretleride çok uygun.Hele hele öğrenciyseniz ve 25 yaş altıysanız pasaporta her şey dahil toplam 180₺ veri çıkarıyorsunuz.Değilsenizde 1300₺ civarına pasaport sahibi olabiliyorsunuz işlemleride çok kolay gerçekten.Bazı ülkeler için pasaporta bile gerek yok.Örneğin Ukranyaya çok rahat gidebilirsiniz.Üstelik Ukranya kızları Türk erkeklerine ölüp bitiyor 😄 Ayrıca para bakımından Türk lirası Ukranya parasından çok değerli.Cebinize 5000₺ koyarak gitseniz bile orada 10 ay falan kral gibi yer içer gezersiniz.Deneyin dostlar bir şeyler yapmak lazım bu hayatta.Ömür kısa :)

Guerra06

POKERFACE
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
13,418
8,911
113
Hayirli olsun dost senin icin buyuk firsat anladigim kadariyla dukkan uzeri gidip orda evlilik yapip oturma izni alicaksin dil sinavi olayi vardi almanyada gecen seneye kadar sinavi vermeden vize alamiyordun sen vizeye basvurdunmu kac senelik vize verdiler sana oturma izni
Dost benim fırsatım ailemin orada ikamet etmesi.Dayımın orada 4 tane restorantı var kendisine ait.Ben Frankfurtta olan dükkanın başında olacağım Allah ömür verirse.Evlilik olayı ilede tam oturum izinine sahip olup Alman vatandaşlığına müracat edeceğim.Ailemin tamamı orada Alman vatandaşı.Benim evlilik için farklı durum var aileden onu burada yazmayayım :)

nişantaşı

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
24,985
22,573
113
Adepte olabilir miyiz diyorsun dost :)
Benim kuzen orda aachenda liae mezunu 6 yıl oldu hiçbişi bilmiodu gerci yine bişi bilmioda fabrikada calısıo almancayı s
Dostlarım benim hepinizden Allah razı olsun.Hepinize çok teşekkür ediyorum bu güzel dilekleriniz için.Allah sizin içinde gönlünüzde ne varsa onu nasip eder inşallah.Hepiniz cansınız :)
Bana para atmadan gidemezsin

dgknsar18

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,187
1,298
113
Dost benim fırsatım ailemin orada ikamet etmesi.Dayımın orada 4 tane restorantı var kendisine ait.Ben Frankfurtta olan dükkanın başında olacağım Allah ömür verirse.Evlilik olayı ilede tam oturum izinine sahip olup Alman vatandaşlığına müracat edeceğim.Ailemin tamamı orada Alman vatandaşı.Benim evlilik için farklı durum var aileden onu burada yazmayayım :)
Sana vatandaşlık vermeyecek almanyanin Bayern münihine 5 atar dortmundu 8 lerim hey yavrum hey😁

Guerra06

POKERFACE
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
13,418
8,911
113
Konu ilgi duyulan bana dmden gelen sorulardan ötürü şu bilgiyide paylaşayım dostlar.25 yaşının altındaysanız ve öğrenciyseniz pasaportunuzu her şey dahil 180₺ ye alabiliyorsunuz.Bu şartlar yok ise pasaportunuzu 1300₺ civarında her şey dahil çıkarabiliyorsunuz.Yapacağınız işlemler ise şunlar oluyor.İlk olarak bulunduğunuz şehir ve ilçede nvi.randevu sitesinden bordo pasaport randevusu alıyorsunuz nufüs müdürlüğünden.Ardından bankanıza girip 180₺ defter ücretini ödüyorsunuz.Sonrasında 2 adet fotoğraf,öğrenciyseniz öğrenci belgeniz,kimliğiniz ve yatırdığınız 180₺ defter ücretinin dekontu ile randevunuza gidiyorsunuz.Ptt kargo ile pasaportunuz evinize 1 hafta içerisinde geliyor.İşlemleri acayip kolay dostlar

nişantaşı

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
24,985
22,573
113
Yolun açık olsun ben oralara tatıle gelirim ben çifte vatandasım biliosun :)