Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Türkiye 'de Deprem..

nazmi11

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,556
1,309
113
Hocam binlerce enkaz var. 100 bin kisi sahada deniliyor, ve bu 3 gunluk surecte gerceklesti. Kucuk bir matematikle bu isin o kadar az kisi olmayacagini biliyoruz. Bundan sonrası tamamiyle mucize. Vallahi cok uzuldum kahroldum ekonomiyle mucadele eden halk daha kotu bir dogal afetle perisan oldu. Ceset torbalarinin ihtiyac oldugu bi donemdeyiz... kahrediyor insani
valla ben hükümet in hatay i en sona bıraktığını sanki belediyecilik yapıldığı hatay i sanki.önce chp ye bıraktığını düşünüyorum maraş adıyaman bile neredeyse bitmiş ama hatay vahim
Yada hatayda sen ben tartışması var.
Tabi herşey farazi duyumlarımızla konuşuyoruz bir hafta sonra netlesir
Ne desek bos

AKQJ

❝ ғᴀʀᴋɪɴᴅᴀʏɪᴍ ❿'sᴜᴢᴜᴍ ❞
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,597
5,132
113
valla ben hükümet in hatay i en sona bıraktığını sanki belediyecilik yapıldığı hatay i sanki.önce chp ye bıraktığını düşünüyorum maraş adıyaman bile neredeyse bitmiş ama hatay vahim
Yada hatayda sen ben tartışması var.
Tabi herşey farazi duyumlarımızla konuşuyoruz bir hafta sonra netlesir
Ne desek bos
Bir hafta sonrasini hic dusunmek istemiyorum dostum. Hatta 1 hafta sonrasina uyanmak bile istemiyorum. Senaryo cok aci... allah sabir versin

nazmi11

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,556
1,309
113
Bir hafta sonrasini hic dusunmek istemiyorum dostum. Hatta 1 hafta sonrasina uyanmak bile istemiyorum. Senaryo cok aci... allah sabir versin
Öyle deme bir hafta sonra herşey daha düzmeli olur giderilmiş olur bir çok şey
Şuan daha doğrusu debremin ikk saatleri arama kurtarma bakimindan önemli
Ben devletin arama kurtarma bittikten sonra gerekeni fazlasıyla yapacağını sivil toplum kuruluşları dahil yapacaklardır
Ama şuan kurtarma önemli ve bu durumda çok kotu durumdayız sanırım bunu anladım genel kanun bu.
Özellikle hatayda

AKQJ

❝ ғᴀʀᴋɪɴᴅᴀʏɪᴍ ❿'sᴜᴢᴜᴍ ❞
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,597
5,132
113
Öyle deme bir hafta sonra herşey daha düzmeli olur giderilmiş olur bir çok şey
Şuan daha doğrusu debremin ikk saatleri arama kurtarma bakimindan önemli
Ben devletin arama kurtarma bittikten sonra gerekeni fazlasıyla yapacağını sivil toplum kuruluşları dahil yapacaklardır
Ama şuan kurtarma önemli ve bu durumda çok kotu durumdayız sanırım bunu anladım genel kanun bu.
Özellikle hatayda
Bi cok il 10 larca ilceler koyler var dostum. Cok hazirliksiz oldu cografi olarak zaten bir deprem bolgesiyiz. Ve cok dusuk maliyetli olup cok yuksek tutarlara satilan evler sacma sapan bir guven olusturdu. Bu durumun ustune kimse gitmedi. Basimizi sokacak bi evimiz olsun dedik yillarca baska bir amaci olmadi su cografyada yasayan insanlarin. Ama basini soracakları evler bu derece olmamaliydi. Bundan sonraki surec zaten cok cok feci. 3 gun oldu dostum gecti bile nerdeyse hava sartlari malum kurtarma ekipleri bir binada bile saatlerini geciriyor buluyor bulamiyor. Binlerce var binlerce...

lumberjack

Çikolata gibi tatlısın ver aşkına kıtlasın 🍫
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,666
3,871
113
700 yakın artçı olmuş nerdeyse enkaz altında olanlara Allah yardım etsin umarım hayatta olanların hepsi çıkartılır

kdr44

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,482
1,335
113
@Magnumbet Destek sizlerden birkez daha Allah razı olsun sayenizde 4 aile toplamda 30 kişiye yakın insan ekmek battaniye ve biraz erzaga kavuştu Allah razı olsun binkez

kdr44

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,482
1,335
113
Köylere hiç bir şekilde yardım gelmiyor öncelik merkezlere veriliyor merkezlerin halı bu kadar vahimken köylerin halini siz dusunun kar ve soğuk daha fazla çadır yok gıda marketlerde parası olana oda sınırlı miktar. Gelen yardım serefsizlerin elinde yok oluyor. Muhtarlara teslim ediliyor onlarda kendilerine ve akrabalarına veriliyor. 1000 kişiye yakın insan var ve çadır yok

JustWatch

Bazı şeyler değişmez
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
34,552
19,151
113
Başka forumlarda adamlar ekip kurup deprem bölgesine yolladılar kendi uyelerinden oluşan ve baya bı yardım ettiler keşke bizim forumda bu konuda ön ayak olsaydı

YuMii01

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
10,984
4,851
113
Ben çıktım yola otostopla geçiyorum merkeze dönüş yok valla artık

milagroan

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,177
839
113
Hatay da yardım yok diyorsunuz atıp tutuyorsunuz abi bir görseniz burda ki yardım eden kurumları ağzınız açık kalır kendin diyorsun bir orası yok her yere yetişmek kolay değil yardımlar bile anca bugün düzgün gelmeye başladı yolların halini havaalanının hallerini gördünüz mü de böyle konuşuyorsunuz herkes burda herkesin içi rahat olsun
Arkadaş, kimsenin içi rahat değil. Sivas'tan Malatya'ya ekmek gitmesi için 4 gün geçmesine gerek yok. Ülke olarak beklenmeyen büyüklükte bir facia ve iyi organize olunamadı... Yüksek müsadenle eleştirenler olacaktır.

Siyasete taktın, siyaset yapmayın yapmayın... Ekmek gelmedi hala demek, siyaset yapmak demek değil....

Ambulans trafikten dolayı geç geldi diyince, millete siyaset yapma mı diyorsun??? Neyin peşindesin, teşekkürler, ayrıca Allah güç kuvvet versin. Enkaz çalışmalarında dualarım sizinle...

Ama şu siyaset takıntından kurtulursun inşallah.

Jamiryoo41

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,431
2,458
113
Arkadaş, kimsenin içi rahat değil. Sivas'tan Malatya'ya ekmek gitmesi için 4 gün geçmesine gerek yok. Ülke olarak beklenmeyen büyüklükte bir facia ve iyi organize olunamadı... Yüksek müsadenle eleştirenler olacaktır.

Siyasete taktın, siyaset yapmayın yapmayın... Ekmek gelmedi hala demek, siyaset yapmak demek değil....

Ambulans trafikten dolayı geç geldi diyince, millete siyaset yapma mı diyorsun??? Neyin peşindesin, teşekkürler, ayrıca Allah güç kuvvet versin. Enkaz çalışmalarında dualarım sizinle...

Senin dediğin şekil başka onların konuştuğu şekil başka o kadar çok fırsatçı var ki hepsine belediye el koydu ekmek 14 TL den satıldı şuan aç kimse yok zaten ilk gün sorun du şuan hiç bir kimse zaten aç değil herkese gerekli yardımlar yapıldı şehir de boşaltılıyor konya Kocaeli Ankara gibi yerlere götürülüyor Halk ne Hatay kaldı ne Maraş Adıyaman maalesef herşey görülenden daha kötü yetişmek güç her yere yetişemiyor kimse Allah'ım şu tabloyu bir daha hiç bir zaman yaşatmasın

milagroan

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,177
839
113
Senin dediğin şekil başka onların konuştuğu şekil başka o kadar çok fırsatçı var ki hepsine belediye el koydu ekmek 14 TL den satıldı şuan aç kimse yok zaten ilk gün sorun du şuan hiç bir kimse zaten aç değil herkese gerekli yardımlar yapıldı şehir de boşaltılıyor konya Kocaeli Ankara gibi yerlere götürülüyor Halk ne Hatay kaldı ne Maraş Adıyaman maalesef herşey görülenden daha kötü yetişmek güç her yere yetişemiyor kimse Allah'ım şu tabloyu bir daha hiç bir zaman yaşatmasın
Valla garip işler. Gölcük depremi de dehşetti, böyle insanlar çıkmamıştı, ekmeği pahalı satayım odur budur. Allah belalarını versin. Zaman mı değişti devir mi değişti, ne çeşit insanlar olduk m.

Kolay gelsin 🙏🙏🙏

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
82,174
44,445
113
Valla garip işler. Gölcük depremi de dehşetti, böyle insanlar çıkmamıştı, ekmeği pahalı satayım odur budur. Allah belalarını versin. Zaman mı değişti devir mi değişti, ne çeşit insanlar olduk m.

Kolay gelsin 🙏🙏🙏
Aynen kardes.o zamanla ilgili hatirladigim tek ve en berbat insanlik disi olay ölen bi kadinin bilezigini calmak icin kolunu kesmeye calisirken yakalanan oros cocugu baskada aklima berbat bisey gelmedi maddi olarak.,aneviyata hic girmeyelim o zamanki devlet mudehalesi cok cok berbatdi ve yine olumleri cok gec mudehaleden ölmüstu capcanli insanlar bagira bagira ölmüstu aclikdan susuzlukdan

milagroan

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,177
839
113
Aynen kardes.o zamanla ilgili hatirladigim tek ve en berbat insanlik disi olay ölen bi kadinin bilezigini calmak icin kolunu kesmeye calisirken yakalanan oros cocugu baskada aklima berbat bisey gelmedi maddi olarak.,aneviyata hic girmeyelim o zamanki devlet mudehalesi cok cok berbatdi ve yine olumleri cok gec mudehaleden ölmüstu capcanli insanlar bagira bagira ölmüstu aclikdan susuzlukdan
Aynen başkan. Yahu ona bile kabulum. Misal öldüm ben. Kolda tabi bilezik olmazda, saat var diyelim alsın kullansınlar... Öldükten sonra neye yarar.

Bunlar daha da beter. Millet evsiz, aç sefil sokakta kalmış, sen ekmeği 14tl ye satma çalışıyorsun :( Valla yazık :(

reAper192

Don't Fear the Reaper
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
11,647
3,673
113
14 TL’den satılma haberi yanlış anlaşılmaya dayanıyor. Verilen ekmek 800 gram. Yani zam yapmamış, olduğu fiyattan satmış. (Talep çok olduğu için yalnızca en yüksek gramajlı ekmek üretilmiş) ama bana kalırsa bunu da yapmamaları gerekirdi, orası ayrı.